Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 12
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен

    ПРОТЕСТ СРЕЩУ ПЕСТИЦИДИТЕ

    ЕС не взе решение относно опасните за пчелите пестициди
    Държавите-членки на Европейския съюз не можаха да се споразумеят в петък относно забраната на три широко използвани пестицида, свързани с причиняване на смърт на цели пчелни колонии.България се е въздържала.

    Просто се чудя до кога ще търпим.Може би докато нещата станат необратими и пчелите влязат в книгата на изчезващите видове.Защо не направим един национален пчеларски протест по градове на дадена дата ,за да изразим недоволството си срещу използването на вредните за пчелите пестициди,както и срещу решението на ЕС за двугодишната отмяна на забраната.Най лесно е да си стоим у дома и да си пъшкаме по форумите колко е зле положението и колко зле може да стане.Аз не съм доволен от това ,че България се е въздържала по време на гласуването,и не се е обявила за забраната,това не е гласът на Българските пчелари,не вярвам някой от вас да е доволен от това.Вярвам че има и много хора освен пчелари, които са загрижени за изчезването на пчелите,които биха излезли да протестират заедно с нас.

  2. #2
    За-Георги Шумен мога да събера доста хора.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889

    Re: ПРОТЕСТ СРЕЩУ ПЕСТИЦИДИТЕ

    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00
    пчелите влязат в книгата на изчезващите видове.
    докато човекът не влезе в тази книга, спирка няма - естествено, че ЕС няма да вземат такова решение, защото "ама то земеделието ще претърпи загуби; ама то вече правим растения, които нямат нужда от опрашване; ама то вече можем да ги правим дори да не се нуждаят от вода" и бля бля бля.

    Не, че не съм за такъв протест, ала нищо няма да постигнем с него - както стана и с какви ли не протести.

    п.п. а до кога ще търпим - ми като не търпим ще се бием, то до други решения явно нещо не можем да еволюираме.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Благодаря Георги.За Шумен в сряда ще се събираме пчеларите в клуба до топлофикация и ще обсъдим идеята за протеста и как може да протече.
    До kando
    "Не, че не съм за такъв протест, ала нищо няма да постигнем с него"
    Нещо не можах да те разбера как така хем си за,хем мислиш че няма смисъл.Ми то по тази логика дай да си заврем главите в...... пясъка(щях да кажа друга дума но се въздържах) и да мълчим докато пчелите ни измрат от отровите,щото нямало смисъл да си изкажем мнението и недоволството публично,а трябвало да бъдем безгласни фигури.Ми той и Левски навремето е трябвало да си каже че "няма смисъл" да се бори за осовобождението на България защото по всяка вероятност нищо няма да промени.Точно този начин на мислене ни убива от много време насам.

  5. #5
    Краси мисълта ми беше че-много хора говорят а малко хора действат.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00
    Нещо не можах да те разбера как така хем си за,хем мислиш че няма смисъл.
    много е простичко - ок нека направим протест и ще участвам, ала без да съм пророк, посредством съвсем елементарна логика знам, че нищо няма да постигнем. Разбира се, не вярваш - няма проблем, сам ще се убедиш.

    п.п. да споменаваш Левски в случая е меко казано неуместно.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Шуменските пчелари ще организират протест на 10.04.2013 по повод гласуването на България с „Въздържал се“ по въпроса за забраната на най-опасните неоникотиноидни пестициди.

    Уважаеми колеги, на своето Годишно общо отчетно събрание Национално сдружение „Съюз на българските пчелари“ подкрепи Декларацията на обединените пчелари от социалната мрежа Фейсбук, както и петицията „Спасете пчелите“. Гласувани бяха три протестни писма – до Европейската комисия на ЕС, до Президента на РБ и до Министър-председателя на РБ, последното писмо съдържа исканията от Декларацията, взето беше решение за организиране на протестни действия в цялата страна по повод гласуването на България с „Въздържал се“ по въпроса за забраната на най-опасните неоникотиноидни пестициди, призоваваме Ви да започнем повсеместни протестни действия в цялата страна. В Шумен насрочихме дата за протеста 10.04.2013, пред Областната управа, от 12 до 14 часа, ще връчим копия на протестните писма на Областния управител. Колегите от съседните области Варна, Силистра, Разград и Търговище също ще обявят дати за протести, а могат да заповядат и в Шумен. Нека да направим една щафетна вълна от протести в цялата страна, можем да си пращаме лозунгите по Куриерска служба от град на град, няма време за чакане, вече е време за действия, трябва да сме по-единни от всякога, за да опазим пчелите, поминъка си, храната и живота на Земята!
    До утре ще Ви кача и гласуваните протестни писма.
    За организиране на протести в отделните градове се иска да се информира писмено Общината два дни преди протеста, да се посочи организатор, срещу какво се протестира, място и време на провеждане.
    Предлагаме Ви текст на лозунги за протеста „Спасете пчелите“, ще се радвам ако изкажете мнение или дадете предложени за още такива.
    С уважение,
    Даниела Челебиева, член на УС на СБП,
    председател на Областния пчеларски съвет – Шумен и
    областен координатор на СБП за Разград и Търговище

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    16.11.2012
    Мнения
    7
    Да подкрепим колегите от Шумен и да се съберем на 10.04. в 12.00 часа пред министерски съвет.

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    21.01.2014
    Мнения
    1
    ще връчим копия на протестните писма на Областния управител. Колегите от съседните области Варна, Силистра, Разград и Търговище също ще обявят дати за протести, а могат да заповядат и в Шумен. Нека да направим една щафетна вълна от протести в цялата страна, можем да си пращаме лозунгите по Куриерска служба от град на град, няма време за чакане, вече е време за действия, трябва да сме по-единни от всякога, за да опазим пчелите, поминъка си, храната и живота на Земята!

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Аз ще ви предложа друга идея.
    На 4.03.2014 Освен, че ще открием Международното пчеларско изложение" АПИ БЪЛГАРИЯ - СВЕТЪТ НА ПЧЕЛИТЕ " организираме и голяма пчеларска конференция даже колегите са го записали първи пчеларски събор. Поканили сме доста гости от Европа, включително и Жил Ратия. От министерството също обещаха да участват и дори вчера направихме нарочна среща с министъра и обеща да открие изложението и да участва на конференцията. Та целта на тази конференция ще бъде да дадем възможност пчеларите, а не "лидерите" да представят своите проблеми. Да направим и дискусия по проблемите на сектора и да потърсим начини за решаването им. За целта сме наели зала "България" в панаира, която е с 1000 места. Идеята е всички пчелари, местни, общински, областни сдружения да Изпратят на организаторите в писмен вид своите виждания относно проблемите в сектора и как според вас могат тези проблеми да бъдат решени. Целият този материал ще бъде обобщен без да се пропуска нито едно предложение и ще бъде Представен на конференцията пред Министъра и представителите на европейските институции. Идеята е да покажем на отговорните институции, че чашата на търпението вече е преляла и че е крайно време да се вземат адекватни мерки и то не такива, които са в угода на пчеларските лидери, а такива които да удовлетворяват пчеларите.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •