Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 11
  1. #1

    ТОВА КАК СТАВА

    http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=...ture=endscreen
    Как става това нещо не знам ,аз винаги ходя защитен при пчелите ,този човек ме изумява или има много добра паша
    не знам защо октомври не го направи :D

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    21.12.2010
    Мнения
    22
    Чистопородни пчели, неагресивни, кротки.

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    Прилича ми на рояк , нищо , че има пило по питата.

  4. #4
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от dani.goranova
    Чистопородни пчели, неагресивни, кротки.
    Чак пък чистопородни... То си пише в описанието какви са.
    Нагледен пример как според доцента на запад пчеларите работели " облечени като космонавти" :D :D :D

    "Чистата" раса не може да задоволи нуждите на пчеларя. На нея не може да се разчита за максимални добиви и икономически важните качества. Тя може да служи единствено като основа за по-нататъшна селекция.

    Макар че посредством чистопородно развъждане може да бъде постигнат някакъв напредък, и то с много бавни темпове, но по-често преди нещо полезно да бъде реализирано, загубата на жизненост би обезсмислила всяко постигнато предимство.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  5. #5
    То е рояк да,с придадено пило и аз като ги хващам,така си ги нося без було,ама я да иде на другия ден да го питам ще ги гушка ли :D

  6. #6
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    За гушкането не знам но има един "психопат" дето ги и целува. :D :D :D

    В кякои страни булото не е част от пчеларския инвентар. От време на време в списанията се появяват статии за провеждането на различни пчеларски курсове. За съжаление сега нямам снимка да ви покажа как се изнася лекция пред отворен кошер и две дузини любобитни "глави".

    За всеки случай, хвърли едно око на написаното тук
    http://www.apisjovita.de/index.php/de/ueber-uns.html
    http://www.apisjovita.de/index.php/en/about-us.html
    Ако ползваш гуугъл за преводач има различия в превода.

    http://www.voobys.com/video/video.ph...id=Uz6Ag6AfG0o


    Кротките пчели лично мен не ме впечатляват.Този белег се влияе най-бързо от селекцията, поради простата причина че е един от малкото количествени белези, чието подобрение е свързано със загуба на гени. Кротостта на пчелите НЕ ЗАВИСИ от пчелната раса. ВСЯКА пчела може да бъде толкова кротка, колкото си я направиш ( тук не става въпрос за селекция в продължение на един човешки живот или десетилетие, а в рамките на една 3-годишна програма , например). Никой обаче не е заинтерисуван в създаването на пчели "без жило", а само до степен в която да можеш да работиш максимално бързо, без да те е страх от ужилване.

    А това са така наречените "пчели убийци"
    http://beeman.se/za/za-1-nf.htm
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    АМЕРИКАНСКИТЕ ПЧЕЛИ НЕ ХАПЯТ МОЖЕ И ДА СА ОТ ТАМ

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2011
    Мнения
    62
    Има много прост начин да покажеш или да снимаш кротки пчели. Мисля, че автора на статията беше Стив Тейбър, но не мога да го твърдя със сигурност, а мисля и че не е толкова важно.
    Наистина е много просто. В деня, преди този, в който искате да покажете кротки пчели, по време на силен летеж, примерно по обяд, премествате кошера който искате да показвате на неголямо разстояние-да кажем 50 метра. На старото му място поставяте друг кошер.
    След няколко часа почти всички летящи пчели ще напуснат кошера и ще се върнат на старото му място. На другия ден по обяд ще може да покажете невероятно кротки пчели, които може да докосвате съвсем спокойно.
    Прилага се с образователна цел, по панаири и т.н.
    Начина по който можете да познаете дали е приложен този трик, е като се загледате в прелката- почти сигурно е, че няма да видите излитащи и връщащи се пчели, като изключим единични такива, които са успели да се преориентират или са излетели по време на демонстрацията.
    Това е.

  9. #9
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Да, премахването на "възрастните" пчели е най-лесния начин за кинематографска измама. Живеем в ерата на киното, където монтажът и компютърната анимация също са възможни.
    Ама с този начин на мислене сме за "Българи"-те на Чудомир.

    Аз вярвам на следното: В някои страни явно още не са разбрали за съществуването на доцентските "суперпчели" десетоевровки.
    http://buckfast.mshost.dk/en/order-now.html
    И по-скъпи съм виждал. Едно обаче не ми става ясно - при положение че там майките не се продават "по програмата", къде им излиза масрафа на тези хора?
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #10
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator
    Да, премахването на "възрастните" пчели е най-лесния начин за кинематографска измама.....
    Стандарт на живот.Тук се мъчим като грешни дяволи просто да се справим с нашата мизерна ситуация.Наистина за българина тези цени са космически.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •