Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 76
  1. #31
    Автор
    Регистриран
    08.07.2014
    Мнения
    102
    Пчеларски район
    Трънско
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Нищо не може да се направи.
    Имаш ли застраховка? Може би това е единственото "спасение" при такива случаи.
    Христо Йорданов

  2. #32
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Ristis Виж публикацията
    Имаш ли застраховка? Може би това е единственото "спасение" при такива случаи.
    Нямам застраховка, защото винаги съм си мислил, че в България няма условия за създаване на торнадо. Преди малко обаче разрових из интернет и открих, че торнадо е наблюдавано много пъти на най-различни места. От сега нататък ние пчеларите трябва да го отчитаме и този неприятен факт - че торнадото не е чак толкова голяма рядкост.

    http://www.vesti.bg/bulgaria/inciden...o-sela-6013424
    http://vbox7.com/play:ca11a75a?p=fav...349&order=date
    http://forum.all.bg/showflat.php/Cat...an//page//vc/1
    http://www.nationalgeographic.bg/php...da7ee7aead8313

  3. #33
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    И тук в Троян беше ураганен вятър. Пораженията в пчелина са само 2 Роже-Делон. Бяха силни семейства на 4 корпуса зазимени. За съжаление ги правихме преди 5-6 години преди да започнем да слагаме куки на корпусите. Всички останали семейства, които са с куките нямат проблем, не са мръднали.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1.jpg
Прегледи:      358
Размер:	381.9 KB
ID:	3154Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2.jpg
Прегледи:      354
Размер:	316.8 KB
ID:	3155Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	3.jpg
Прегледи:      357
Размер:	355.2 KB
ID:	3156Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	4.jpg
Прегледи:      355
Размер:	340.5 KB
ID:	3157
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  4. #34
    Автор
    Регистриран
    08.07.2014
    Мнения
    102
    Пчеларски район
    Трънско
    Днес е торнадо, утре може да е наводние, сваличще или пожар... До колкото знам върху "Природно бедствие" може да се направи и застраховка срещу кражба. При такъв голям брой кошери и пчелини би трябвало да договориш изгодни условия на застраховане. Очевидно риск има, въпросът е да се оцени във времето с минимални разходи/щети.
    Христо Йорданов

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    От прочетеното в книгите по пчеларство си спомням, че пчелин е желателно да се прави на защитено от вятър място. Пчелите не обичат ветровитите места, дори вятърът да не е толкова силен. А щом на това място е минал ураганен вятър, въпрос на време е това явление да се повтори. Според мен, това е резултат от климатичните промени и аномалии, предизвикани от парниковите емисии. А тяхното количество в атмосферата постоянно нараства и можем да очакваме, че подобни аномалии ще стават все по-често явление и силата им ще нараства. Съчувствам ви за загубите, които сте понесли и неприятностите, които сте преживяли!

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Оле ужас, наистина. При мен в сливенско дават прогноза за вятъра от 11м/с и следобед ходих да ги нагледам. Имал съм изхвърчали капаци барабар с тухлите върху тях, но такова нещо не съм виждал.
    Задължително мисли да хванеш по някакъв начин кошерите за стойките и отделно плътна ограда.
    Винаги може по-добре.

  7. #37
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Олеле... направо е някакъв ужас. Аз днес ходих при моите и нямам поражения. Все повече се замислям за здрава ограда 2м от 3 те страни. Във Фейсбук започват да се качват подобни снимки!!!

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Задължително мисли да хванеш по някакъв начин кошерите за стойките и отделно плътна ограда.
    Пораженията са наистина големи но сега като се замисли човек ако се използва мрежата за кълвачи от снимките на Георги Куров и с цел стабилизиране на кошера върху стойките мисля ,че е добра идеята пък и цената е минимална ,а ефекта ще е срещу два проблема.Като за мен и стойките са високи иначе като направа са супер.

  9. #39
    Цитат Първоначално публикувано от Ristis Виж публикацията
    Днес е торнадо, утре може да е наводние, сваличще или пожар... До колкото знам върху "Природно бедствие" може да се направи и застраховка срещу кражба. При такъв голям брой кошери и пчелини би трябвало да договориш изгодни условия на застраховане. Очевидно риск има, въпросът е да се оцени във времето с минимални разходи/щети.
    Знаеш ли как се взимат пари от застраховател в нашата мила държавица.

  10. #40
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Сега говорих с колега на 6-7 км от мен, но при него само капаци липсвали.
    Поне за летящи капаци не се притеснявам. Вързал съм ги с колани. Но ако ми се случи нещо като при Матеев, то сигурно и коланите няма да помогнат.
    Утре ще ходя да ги връзвам през стойките и се надявам, че като са по два кошера и здраво хванати към стойките...трябва да е по-трудно да се обърнат.
    Няма 100% спасение, а и като се обърне каруцата - пътища много.
    Сега проблем ще са програмистите - като си видят загубите и ще почнат кражбите.

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •