Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 277 от 311 ПърваПърва ... 177227267275276277278279287 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,761 до 2,770 от общо 3101
  1. #2761
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Какво е носталгия?
    - Желание да се върнеш в Родината за малко и да се убедиш, че не си заминал напразно!!!...



    Събрал старшината ротата рано сутринта на плаца и им говори:
    - Войници, днес отиваме на товарна гара. Ще разтоварваме алюминий.
    Някъде от края на редицата се чува:
    - Казва се "алуминий", господин старшина.
    Старшината обикаля редицата, поглежда войниците един по един и повтаря:
    - Войници, днес отиваме на товарна гара да разтоварваме алюминий ... пък тези, дето много знаят, ще разтоварват чугуний.

    Двама крадат картофи от склада на ТКЗС-то.
    Единият пита:
    - И кво ше праиш после с тия картофи?
    - Ш'ги занеса на жената. Тя па ш'са зарадва, ш'ми сготви, ш'ми сипе една ракия, после ш'има яко е*ане. Ми ти?
    - Бе я мислех да ги продам, ма май ш'ги нося и аз на жена ти!
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  2. #2762
    Заслужил Автор
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    448
    Един лекар до късно през нощта не може да заспи.
    Мъчи го съвестта и все си мисли: "Може би не трябваше да чукам пациентката си!"
    Изведнъж вътрешен глас му прошепва: "Не се измъчвай! На всички лекари им се случва такова нещо."
    Лекарят се успокоява и заспива. На сутринта се събужда бодър и си мисли с усмивка:
    Наистина, на всички лекари им се случва да чукат свои пациентки.
    В този момент вътрешния глас му прошепва: "Не всички лекари са ветеринарни.

  3. #2763
    Заслужил Автор
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    448
    - Докторе, порязах си ръката, с какво да я намажа?
    - О-о-о, трябва да се отреже - казал лекарят.
    Пациентът побягнал към друг лекар и му се оплакал:
    - Докторе, порязах си ръката, отидох при ваш колега, а той поиска да ми я реже.
    - Как ще я реже! Ето ти едни хапчета, пий ги, тя сама ще падне - рекъл лекарят

  4. #2764
    Заслужил Автор
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    448
    - Кога ще ми върнеш парите? - попитал Пух - Защо да ти ги връщам? - Защото са мои. - Но когато ми ги дадеш, те вече са мои. - Ехх, Ципрасчо..




    Един мъж бил много мераклия на едно момиче! Престрашил се и веднъж, на едно събиране той и предложил: - Нещо ти се е разпрало! Ела да ти го зашия, защото ще ти се смеят хората! Момичето се съгласило. Отишли в стаята и като свършили работата се върнали при другите да танцуват. На момичето й харесало много и предложило пак да отидат да зашият скъсаното, но мъжът казал: - Е, еееее нямам вече конци! - Имаш, имаш! Видях, че под иглата имаш цели две кълбета!

  5. #2765
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Изтягам си се аз вчера на плажа в Гърция (к'во да се прави, усвоявам DE MINIMIS-а ) и гледам ветреца подмята някакво листче към мене. Пресегнах се да го хвана и се зачетох:

    Из "ДНЕВНИКЪТ НА ОБИКНОВЕНИЯ ГРЪК"

    - Днес станах в десет часа. Това малко ме разстрои - никога не съм се събуждал толкова рано! (май трябва да посетя личния си лекар)
    Излязох на терасата, половин час пих кафето си и четох вестници, после поех за работа.
    Карах колата с отворени прозорци, за да мога своевременно да указвам на другите шофьори грешките им. Не е много приятно и често срещаш неразбиране, но няма как - това е дълг към обществото.
    След около десет километра шофьорът на една кола ми отстъпи предимство. Опитах се да си спомня дали не е някой мой роднина, но не успях. (може пък да се е припознал човекът)
    В 11:00 бях пред офиса и отключих вратата. (колегите все още ги нямаше) Направих си още кафе и влязох в Мрежата, за да се оплача на всички колко зле живеем тук.
    Всъщност, аз работя в Министерството на околната среда и оглавявам отдела за опазване на луната. Никак не е лесно, да ви кажа. Мине се не мине година и току някой прати я сонда, я цял луноход. Тогава ние с колегите излизаме вечер пред Министерството (естествено, плаща ни се извънреден труд за стоене до късно) и с един бинокъл гледаме към луната. Ако забележим боклук, информираме Външно министерство да направи протест пред съответната страна.
    Работата е трудна и неблагодарна, но все някой трябва да я върши! При това в отдела сме само десет човека, а луната е много голяма. Но поне плащат добре!
    Час по-късно колегите се обадиха, че вече е време за обяд и те ме чакат в близката таверна. Заключих офиса и тръгнах пеша по улицата.
    Малко по-нататък група анархисти хвърляха камъни по витрината на една банка. Опитах се да ги заобиколя, но те ме попитаха дали ме е грижа изобщо за бъдещето на Гърция!? (грижа ме беше, затова и аз хвърлих едно паве.)
    Колегите вече пиеха второ узо. Присъединих се към тях, после хапнахме и накрая играхме сиртаки. И докато се усети човек, то работното време свършило.
    Върнах се в офиса, заключих и се прибрах в къщи. Жена ми се оплака, че вече трети ден вечеряме в къщи, така че се наложи да я изведа да хапнем навън. Над терасата на ресторанта грееше пълна луна и съпругата ми отбеляза колко е красива, но аз я помолих да сменим темата! (че то човек ако почне и вечер да говори за работа...)
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  6. #2766
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от julian103 Виж публикацията
    Изтягам си се аз вчера на плажа в Гърция (к'во да се прави, усвоявам DE MINIMIS-а ) и гледам ветреца подмята някакво листче към мене. Пресегнах се да го хвана и се зачетох:

    Из "ДНЕВНИКЪТ НА ОБИКНОВЕНИЯ ГРЪК"

    - Днес станах в десет часа. Това малко ме разстрои - никога не съм се събуждал толкова рано! (май трябва да посетя личния си лекар)
    Излязох на терасата, половин час пих кафето си и четох вестници, после поех за работа.
    Карах колата с отворени прозорци, за да мога своевременно да указвам на другите шофьори грешките им. Не е много приятно и често срещаш неразбиране, но няма как - това е дълг към обществото.
    След около десет километра шофьорът на една кола ми отстъпи предимство. Опитах се да си спомня дали не е някой мой роднина, но не успях. (може пък да се е припознал човекът)
    В 11:00 бях пред офиса и отключих вратата. (колегите все още ги нямаше) Направих си още кафе и влязох в Мрежата, за да се оплача на всички колко зле живеем тук.
    Всъщност, аз работя в Министерството на околната среда и оглавявам отдела за опазване на луната. Никак не е лесно, да ви кажа. Мине се не мине година и току някой прати я сонда, я цял луноход. Тогава ние с колегите излизаме вечер пред Министерството (естествено, плаща ни се извънреден труд за стоене до късно) и с един бинокъл гледаме към луната. Ако забележим боклук, информираме Външно министерство да направи протест пред съответната страна.
    Работата е трудна и неблагодарна, но все някой трябва да я върши! При това в отдела сме само десет човека, а луната е много голяма. Но поне плащат добре!
    Час по-късно колегите се обадиха, че вече е време за обяд и те ме чакат в близката таверна. Заключих офиса и тръгнах пеша по улицата.
    Малко по-нататък група анархисти хвърляха камъни по витрината на една банка. Опитах се да ги заобиколя, но те ме попитаха дали ме е грижа изобщо за бъдещето на Гърция!? (грижа ме беше, затова и аз хвърлих едно паве.)
    Колегите вече пиеха второ узо. Присъединих се към тях, после хапнахме и накрая играхме сиртаки. И докато се усети човек, то работното време свършило.
    Върнах се в офиса, заключих и се прибрах в къщи. Жена ми се оплака, че вече трети ден вечеряме в къщи, така че се наложи да я изведа да хапнем навън. Над терасата на ресторанта грееше пълна луна и съпругата ми отбеляза колко е красива, но аз я помолих да сменим темата! (че то човек ако почне и вечер да говори за работа...)
    Изглежда е нещо толкова обичайно, та твоя човек дори не споменава нищо за стола, който всеки грък държи до леглото си, за да има къде да си почине след ставане от сън...

  7. #2767
    Заслужил Автор
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    448
    Мъж черпи колегите си в службата с бонбони.

    Какво става, какъв е повода?

    Роди ми се момченце.

    Браво! А как е жена ти?

    Ами добре е засега… Още не съм й казал.

  8. #2768
    Заслужил Автор
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    448
    Върви си Кума Лиса по горската пътечка. Изведнъж от най-гъстия храсталак се чува:

    Ко-ко-ко-о, куткудяк…

    Пипнах ли те! — извикала лисицата и скочила в храстите. Храстите се поразмърдали и после всичко утихнало. След известно време излиза от храсталака Кумчо Вълчо, закопчава си "дюкяна" на панталоните и си мърмори:

    Брей! То било хубаво да знаеш чужди езици…

  9. #2769
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Харесал си царския син млада, хубава циганка за съпруга.
    Уважил царя желанието на престолонаследника и изпратил царска делегация да поискат момата.
    Манго се запъва и не я дава. Пращат втора делегация с богати дарове - резултата същия.
    Тогава се намесил един гавазин и помолил царя да му разреши той да поиска момата. Макар и с неохота царят се съгласил.
    Отива гавазина в селото, открива кой е циганина, дето не дава дъщеря си за царска снаха и го подпуква. Бой, бой до припадък. Накрая го пита:
    - Ти даваш ли дъщеря си за снаха на царя?
    - Давам бе бате, как да не давам!
    - Защо тогава не си се съгласил да я дадеш на предните две делегации?
    - Защото бате те идват, но не обясняват! Ти дойде, обясни, аз разбрах и веднага давам...


    Една жена хранела мъжа си само с боб - нямали пари за други продукти.
    Един ден гледа мъжа си в близката река, потопен до кръста, потен и зачервен от напъване.
    - Какво правиш?
    - Не мога повече боб. Иска ми се риба.
    - А стръвта къде ти е?
    - Аз не мисля да я ловя, мисля да я гърмя!
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  10. #2770
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Син пише писмо на майка си:
    "Скъпа мамо! Роди ми се син, а жената нямаше мляко и го кърми една негърка та детето почерня."
    Майката отговаря:
    "Скъпи сине, когато ти се роди и аз нямах мляко, и те хранех с краве мляко, но рога ти пораснаха чак сега!"...


    След като разбрали, че бързия влак от София до Бургас пътува 8 часа,
    китайците били впечатлени от размерите на България.



    - С какво се занимаваш?
    - Поя говеда!
    - Във ферма?
    - Неее! Барманка съм!
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

 

 
Страница 277 от 311 ПърваПърва ... 177227267275276277278279287 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •