Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 249 от 311 ПърваПърва ... 149199239247248249250251259299 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,481 до 2,490 от общо 3101
  1. #2481
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    и нови "изчезвания" не се очакват.
    Ха, ха...в това не съм много сигурен. Докато не ме е изнервил някой. Шегувам се, разбира се. за обновения форум.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 11.05.2019 в 21:47.

  2. #2482
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    .
    А бе напоследък гледам доста си дублираш постовете, да беше някой друг щях да помисля, че има проблем, но ти можеш да си триеш колкото ти е кеф. Питам само
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  3. #2483
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    А бе напоследък гледам доста си дублираш постовете, да беше някой друг щях да помисля, че има проблем, но ти можеш да си триеш колкото ти е кеф. Питам само
    Току що проблема е премахнат. Надявам се да няма дублажи. И не само моите се дублираха, но повечето ги триех за да е в ред форума.

  4. #2484
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Току що проблема е премахнат. Надявам се да няма дублажи. И не само моите се дублираха, но повечето ги триех за да е в ред форума.
    Иначе си мислех, че може да дублира и моя щеше да е неловко, ама явно съм късметлия
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  5. #2485
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    След два дни търсене на български, англичански и руснашки език, отговор на загадката на Дончев се предадох и си Рекох срам Не срам Пророка е голям ще му звънна Да попия и аз от неговата мъдрост събрана с вековете и речено-сторено звъннах му казвам: Данчо Пророк единствен на Месията срещам сериозен проблем с един въпрос, аз като простсмъртен и той ме прекъсна сякаш знаейки какво ще кажа, все пак е Пророк на Месията, мъдро рече :Бараче вече няма прости хора, вече има само такива които не знаят да ползват Google или нямат. Мъдри думи, мъдри. :да слушам те сега Бараче ми рече пророка, питам го аз Данчо, Пророк единствен на Месията кажи кой е измислил ханеманова решетка изработена от тел с размер на отворите 4,2 мм настъпи тишина времето спря, кръвта във вените ми замръзна, косата ми настръхна, всеки момент ще попия вселенска мъдрост, седя с дълбоко притаен дъх и чакам да чуя мъдрите слова на Пророка след няколко секунди пълна тишина, чух как дълБоко си пое въздух целия изтръпнал слушам: Ева ли му майката Бараче, Моите са пластмасови от на Месията(Бат Янчо), трябваха ми две секунди да се опомняи му рекох :Да те еВа в Пророка баш и му затворих телефона.
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  6. #2486
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Един колега е дала тази информация на 30 09 2010 година, buki 59. Измислена е от бразилски пчелар!
    "Бразилският пчелар Ханеман е измислил и направил решетка,чито размери са 4.2мм през което разстояние не могат да преминават майката и търтеите,но за пчелите това не е проблем.
    Предназначението и е в няколко аспекта,като основните са-ограничаване на яйцеснасянето и за създаване на двумайчини семейства."
    "И още един нестандартен начин за използване на Ханемановата решетка.
    Много от колегите по една или друга причина са пропуснали да си отремонтират дъната на кошерите,което е реална предпоставка през студените зимни дни в кошера да влязят мишки,които да нанесат огромни,дори фатални щети за пчелното с-во.Дори и да се поставят мишипредпазители,тези гадини могат да влязат през процепи,дупчици по дъното,цепнатини.В същото време ХР стоят в склада и чакат пролетта,но защо не ги изполваме и да решим,колкото можем този проблем?Просто да поставим ХР в/у дъното и отгоре корпусите.Така,дори и да влезе мишка през дъното то тя ще стигне до там,защото пътят нагоре е невъзможен заради ХР.
    За съжаление с ДБ кошери това е невъзможно поради,конструкцията на самия кошер."

  7. #2487
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата

  8. #2488
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата

  9. #2489
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Всички абитуриенти брояха от 1 до 12.........само абитуриентът Мохамед броеше наобратно.

  10. #2490
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Една вдовица отишла на гроба на мъжа си и занареждала:
    - Що не умря на нивата, че да раздавам хляб и жито?
    - Що не умря на лозето, че да раздавам грозде или вино?
    - Що не умря под черешата, че да раздавам череши, а умря между белите ми крака?
    - Сега какво да раздавам?

 

 
Страница 249 от 311 ПърваПърва ... 149199239247248249250251259299 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •