Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 36
  1. #21
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Две-три години подред си правих ябълково вино и си го пиех сам с жената. Има си тънкости, но става страхотно, ако се спазят. Ябълковото вино го пия с предпочитания пред гроздовото. Миналата година обаче ме нямаше 1 месец по време на ферментацията и жена ми се изхитри от вино да направи оцет. Оказа се, че истинския ябълков оцет също бил много ценен, и не знам на колко приятели вече подарявам, като разберат че го имам.

    Та ако имате излишни ябълки - правете ги на вино. Ако не знаете как - питайте.

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    42
    Пчеларски район
    Плевен
    Какво трябва да стане от съдържанието в дамаджаната, ако не е тайна? И след колко време?

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    42
    Пчеларски район
    Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Наборе добре щее всяко семейство да консумира поне половин тон ябълки на година,но не всеки има възможност да си ги произведе,а и съхрани.
    До сега несъм пил ябълково вино,но за догодина обещавам да пробвам.Иначе ето какво си правя от не здравите ябълки.
    Прикачен файл 440 В това няма измама.
    А какво трябва да се получи от съдържимото в дамаджаната, ако не е тайна? И след колко време?

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    42
    Пчеларски район
    Плевен
    Колега Матеев, ще се възползвам от готовността ти да споделиш технологията за приготвяне на ябълково вино. Имам 20 ябълки в двора и дават много добър добив (за съжаление през година, защото се претоварват), но тази година им е пълна и имам над тон хубав плод - мелроуз, та има и за хапване, ще има и за вино. Благодаря предварително!

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Оцет.Понеже късно го заложих ще стане чак на пролет.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    То виното е ясно , че се прави от грозде , ябълките на мармалад.Колегите които са правили медовина и то натурална, нека бъдат така добри и да споделят.Аз примерно тази година направих медовина за първи път и останах приятно изненадан и весел.Кило и половина рапичен мед , че в къщи му се мръщят , кората на два лимона, канелка , малко дюли , ябълки, карамфил и НАЙ- ВАЖНАТА съставка винено джибри за закваска. един месец в голям буркан да мине бурната ферментация.Сега протича тихата ферментация и е леко газирано питието . Вече е в стъклена дамаджана и неусетно намалява.... казвам ви елексир.Струва ми се че няма да го чакам да отлежава в отделни бутилки. .
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от спартак Виж публикацията
    Струва ми се че няма да го чакам да отлежава в отделни бутилки. .
    Това щее грешка.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    ogan, сигурен ли си, че ги режеш правилно? Знаеш, сортовете ябълки си имат особености и изисквания съответно. Алтернативността при Мелроуза е една от особеностите. Ако трябва консултирай с някой разбирач.

    Спартак, ако си свършил рапицата, свиркай да питам апапите на село, може да им е артисал някой буркан

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420

    Red face

    Йорданович , рапица се намира , ама Ачо да не е толкова скромен и пестелив с думите , ами да обажда за медовината. Явно знае нещо по въпроса ми се чини....
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Да бе да. По ще ти е лесно да разбереш рецептата на Кока кола...

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •