Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 43 от 51 ПърваПърва ... 334142434445 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 421 до 430 от общо 506
  1. #421
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Па от тия ми ти електроники, и от туй постоянно отваряне и затваряне, вземе та го тресне токът некой пчеларин? Или вземе та даде на късо от някой дъжд тоя ми ти умен сандък? И да вземе някой колега да стане мърцина? А едно време ги отваряха с козия крак......
    Тук е мястото да се изработи и мълниезащита на всеки кошер.Иначе язък за електрониката.Дали ще има кой да вземе паричките и за тая система?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #422
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Тя като казва, че има нужда да се погледне, не означава да се юрне на бегом човек. Събират се данни и като се отиде на пчелина - право при съответните индикации за по-обстоен преглед, а не отваряне наред за бърз преглед. Спестява се труд, а база данни се натрупва и чака някой да направи изводи от нея, сравнявайки я с пчеларските дневници. Примерно - при такава и такава комбинация от данни и стойности кошера с 90% вероятност ще се рои до седмица. Или - при определени показатели кошера с 90% вероятност е осиротял. И така нататък. Аз за себе си съм измислил така наречения показател "активност на пчелите в кошера". Засега се чудя как да се определи най-прецизно. Затова ми направи впечатление разработката, която съм посочил по-горе. Акъл приемам всякакъв, пари знам, че няма кой да даде. Не е като да не пробвах.
    Една СР върши работата на компютъра-вс си пише на нея.А спестяването на труда и финан.икономии се постига със обновяване на гнездото и майките.

  3. #423
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Една СР върши работата на компютъра-вс си пише на нея.А спестяването на труда и финан.икономии се постига със обновяване на гнездото и майките.
    Заради СР при всяка ротация трябва да отварям и да я местя. Производството на майки също изисква труд и поддръжка на инвентар. Най-лесно се подновяват рамките - при ротация сменям най-долния корпус, който поддържам незаселен, все едно е дълбоко дъно, но участва при ротациите и е буфер, ако не ги погледна навреме. Но като се появят най-отгоре магазините - манипулациите стават много трудни чак до махането им /кръста ми не го бива/.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #424
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Дали да има или да няма електроника на пчелина звиси от целите на пчеларя и обема на работата. Едно е да имаш десетина кошера, с които да се занимаваш събота и неделя на въздух или да си уплътняваш излишъка от време като пенсионер и съвсем друго - да имаш 300-400 кошера, пръснати в няколко пчелина, с които си прехранваш семейството. Тогава си цениш и труда и времето и транспортните разходи. Обобщено - гониш ефективност и печалба, а не кеф!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #425
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Дали да има или да няма електроника на пчелина звиси от целите на пчеларя и обема на работата. Едно е да имаш десетина кошера, с които да се занимаваш събота и неделя на въздух или да си уплътняваш излишъка от време като пенсионер и съвсем друго - да имаш 300-400 кошера, пръснати в няколко пчелина, с които си прехранваш семейството. Тогава си цениш и труда и времето и транспортните разходи. Обобщено - гониш ефективност и печалба, а не кеф!
    Набарал си му цаката на пчеларството, както баба ми на адронен колайдер.

  6. #426
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Набарал си му цаката на пчеларството, както баба ми на адронен колайдер.
    Така е и в пеларството - винаги имаш избор! Или се стремиш към андронния колайдер или оставаш на нивото на баба си....
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #427
    Наблюдател
    Регистриран
    12.03.2019
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    Др. Поляна
    Браво на m_pchelari , много добра работа! Но защо няма развитие - какво се случва след 1 или 2 години, при повече кошери...?

  8. #428
    Наблюдател
    Регистриран
    12.03.2019
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    Др. Поляна
    Mateev, докъде стигна с разработката? Въодушевен съм от идеята ти, но май нещо е позамряла?

  9. #429
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Ето един, който стигна "до кривата круша", завлече едни пари с едни електронни устройства за балами пчелари, но не му стига. Сега ще става търговец на мед:https://www.bloombergtv.bg/a/16-bizn...ite-tehnologii
    Ето ви го през 2018: https://www.capital.bg/next/2018/09/...t_na_pchelite/
    Чудя се кой пи една студена вода за стотиците хиляди евра, които въпросният "усвои".
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #430
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ето един, който стигна "до кривата круша", завлече едни пари с едни електронни устройства за балами пчелари, но не му стига. Сега ще става търговец на мед:https://www.bloombergtv.bg/a/16-bizn...ite-tehnologii
    Ето ви го през 2018: https://www.capital.bg/next/2018/09/...t_na_pchelite/
    Чудя се кой пи една студена вода за стотиците хиляди евра, които въпросният "усвои".
    Чакам серията посветена на бай ви Бояна, ТСЦ-то и т.н. Тия екземпляри само винкел ги изправя.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 43 от 51 ПърваПърва ... 334142434445 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •