Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 42 от 51 ПърваПърва ... 324041424344 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 411 до 420 от общо 506
  1. #411
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Няма кой да плати разработката, а и цената на един кошер няма да ви хареса.
    Ти си пич, сигурен съм че след време ще се похвалиш, че си решил и двата "проблема".

  2. #412
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Няма кой да плати разработката, а и цената на един кошер няма да ви хареса.
    А каква се очертава да е "цената на един кошер" и за какви точно функции на крайния продукт говорим?

  3. #413
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Направих я още преди две години. Като идея е добре, даже и някои тестове на механизма правихме. Не виждам обаче кой би я финансирал при този начин на мислене на българските пчелари.
    Е какво ни е на мисленето? Пчеларско!

  4. #414
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    А каква се очертава да е "цената на един кошер" и за какви точно функции на крайния продукт говорим?
    Устройството за един кошер излиза около 40лв. Измислена е да работи като приставка на охранителната система BeeG 13 S2 . Базовата станция струва 370лв. Може да обслужва до 128 кошера едновременно на един пчелин.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #415
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Устройството за един кошер излиза около 40лв. Измислена е да работи като приставка на охранителната система BeeG 13 S2 . Базовата станция струва 370лв. Може да обслужва до 128 кошера едновременно на един пчелин.
    40лв само за едно отваряне и затваряне на прелката, пък било то и дистанционно(и то като приставка на друго скъпо устройство), наистина не е малко, но ако разработиш и опция "автоматично затваряне на прелката и пращане на СМС на пчеларя при нападение", ти гарантирам, че кандидат-купувачите ще са доста повече!

  6. #416
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Па от тия ми ти електроники, и от туй постоянно отваряне и затваряне, вземе та го тресне токът некой пчеларин? Или вземе та даде на късо от някой дъжд тоя ми ти умен сандък? И да вземе някой колега да стане мърцина? А едно време ги отваряха с козия крак......
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #417
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    40лв само за едно отваряне и затваряне на прелката, пък било то и дистанционно(и то като приставка на друго скъпо устройство), наистина не е малко, но ако разработиш и опция "автоматично затваряне на прелката и пращане на СМС на пчеларя при нападение", ти гарантирам, че кандидат-купувачите ще са доста повече!
    Ами тя базовата станция ще си запази всички охранителни и мониторингови функции. Това ще е приставка към нея.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #418
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Няма кой да плати разработката, а и цената на един кошер няма да ви хареса.
    При разработката за оповестяване при пръскане и отвързване ръцете на ''земеделеца'' имаше кой да финансира, а сега няма?! Цената на един кошер? А колко е цената на изтровените кошери от пръскачите, които са ''уведомили'' със СМС пчеларя?

  9. #419
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    При разработката за оповестяване при пръскане и отвързване ръцете на ''земеделеца'' имаше кой да финансира, а сега няма?! Цената на един кошер? А колко е цената на изтровените кошери от пръскачите, които са ''уведомили'' със СМС пчеларя?
    Питайте "земеделците". Аз пари за разработката не съм вземал, министерството финансира БАБХ, а те си оставиха ръчичките в изпълнението.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #420
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    И,като имаш повечко кошери..Ба си търченето...И казваш,че те мързи... Накрая,електрониката ще е само за украса.
    Тя като казва, че има нужда да се погледне, не означава да се юрне на бегом човек. Събират се данни и като се отиде на пчелина - право при съответните индикации за по-обстоен преглед, а не отваряне наред за бърз преглед. Спестява се труд, а база данни се натрупва и чака някой да направи изводи от нея, сравнявайки я с пчеларските дневници. Примерно - при такава и такава комбинация от данни и стойности кошера с 90% вероятност ще се рои до седмица. Или - при определени показатели кошера с 90% вероятност е осиротял. И така нататък. Аз за себе си съм измислил така наречения показател "активност на пчелите в кошера". Засега се чудя как да се определи най-прецизно. Затова ми направи впечатление разработката, която съм посочил по-горе. Акъл приемам всякакъв, пари знам, че няма кой да даде. Не е като да не пробвах.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 42 от 51 ПърваПърва ... 324041424344 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •