Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 51 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 506
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Оооо, за това знам от 100 години, но то не е подходящо. Този протокол е измислен за AC мрежи и предава напреженови пакети само когато синусоидата е близко до нулата. За DC мрежи с високо ниво на напрежението, тока и шума е ТОТАЛНО НЕПОДХОДЯЩ като концепция.

    При DC мрежи трябва да се използва някаква МОЩНА НАПРЕЖЕНОВА комуникация в посока от сървъра към клиентите (кошерите) и ТОКОВА КОМУНИКАЦИЯ в обратна посока. Помисли малко и ще видиш, че просто няма друга алтернатива. Освен може би ...... двупосочни радиоканали с трансивъри на 433 MHz и автоматичен трансфер на данни със скорост например 256 kb. Има ги такива в eBay по 4-5 долара парчето. Излъчват с мощност 20 dBm (100mW) и приемат с чувствителност например -130 dBm. Тези параметри осигуряват надеждна и сигурна връзка на разстояния от порядъка на 1 километър.
    Нещо грешиш. Бъркаш физическите начини на пренос на информация с комуникационните протоколи. И къде е казано, че ще се ползва DC мрежа??? Радиокомуникацията е запазена само за охранителните цели. Вкараш ли там и телеметрията нещата стават сложни. Има разбира се и друга концепция - само радиокомуникации, без окабеляване и захранване на кошерите с Mini Solar Panel + акумулатор. Скъпоооооо!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #92
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    Може би ще е за друга тема разговор, може да го преместите.
    Защо пчеларите не искат електроника в кошерите? Защо искат да работят почти като дядовците си, защо не искат да им е лесно? Защо някой ще напръска чесъна си със зелева чорба, вместо с препарат на Bayer? Защо да не си купя китайски нож, вместо ръчно направен?
    Пчеларството в България е от малкото неща със занаятчийски привкус. Защо работилниците в "Етъра" са само музей? защо някой, който не е пчелар, иска да направи улеснения за пчеларите? Защо досега не съм си купил най-удобния матрак за да се наспя или малко, евтино устройство, което да изгони мишките, хлебарките и тъщата с едно зареждане? Защо понякога толкова се инатя и предпочитам трудния начин?
    Ако вървиш след муха, ще стигнеш до лайно...

  3. #93
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от jojonov Виж публикацията
    Може би ще е за друга тема разговор, може да го преместите.
    Защо пчеларите не искат електроника в кошерите? Защо искат да работят почти като дядовците си, защо не искат да им е лесно? Защо някой ще напръска чесъна си със зелева чорба, вместо с препарат на Bayer? Защо да не си купя китайски нож, вместо ръчно направен?
    Пчеларството в България е от малкото неща със занаятчийски привкус. Защо работилниците в "Етъра" са само музей? защо някой, който не е пчелар, иска да направи улеснения за пчеларите? Защо досега не съм си купил най-удобния матрак за да се наспя или малко, евтино устройство, което да изгони мишките, хлебарките и тъщата с едно зареждане? Защо понякога толкова се инатя и предпочитам трудния начин?
    Отговора на въпросите го намирам в една шопска приказка: "Интересна работа! От наше село вруо се види, ама от вруо наше село се не види. Оти?" А иначе казано, отговора се намира в руските пчеларски сайтове и форуми.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #94
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    Умен шоп. От ниско към високо се оказва, че по-добре се вижда..
    Ако вървиш след муха, ще стигнеш до лайно...

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от jojonov Виж публикацията
    Умен шоп. От ниско към високо се оказва, че по-добре се вижда..
    Така е. На пчеларя от Сусурлево тази електроника не му трябва. Той трябва да си знае пчелина и работата около него, така че да са му живи и здрави семействата и да му дават повече мед. Това, дето го бистрим трябва на пчеларската наука. И тя трябва да даде на пчеларя от Сусурлево правилния отговор на въпроса: "Къде сбърках, че ми избягаха пчелите?".
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #96
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Здравейте на всички. Това е първото ми постване в пчеларски форум. Решил съм да ставам пчелар, каквото и съдържание да се влага в това понятие. Изчетох голяма част от форума, регистрирах се и намерих най-подходящата според мен тема да си задам интересуващите ме въпроси. Те са два. Въпрос 1 - възможно ли е състоянието на един кошер да се контролира дистанционно чрез система от вградени датчици, например температура по зони, влажност, тегло, звук, вибрация и т.н.? Въпрос 2 - може ли да се напише интелигентен специализиран софтуер с помощта на квалифицирани пчелари, който да обработва постъпващите данни от кошера и да дава текущи инструкции за необходимата работа по кошера? Такъв софтуер е възможно да се усъвършенства лесно с непрекъснати експерименти върху отделни кошери, или поне на мен така ми се струва.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #97
    Автор
    Регистриран
    21.07.2013
    Мнения
    127
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Здравейте на всички. Това е първото ми постване в пчеларски форум. Решил съм да ставам пчелар, каквото и съдържание да се влага в това понятие. Изчетох голяма част от форума, регистрирах се и намерих най-подходящата според мен тема да си задам интересуващите ме въпроси. Те са два. Въпрос 1 - възможно ли е състоянието на един кошер да се контролира дистанционно чрез система от вградени датчици, например температура по зони, влажност, тегло, звук, вибрация и т.н.? Въпрос 2 - може ли да се напише интелигентен специализиран софтуер с помощта на квалифицирани пчелари, който да обработва постъпващите данни от кошера и да дава текущи инструкции за необходимата работа по кошера? Такъв софтуер е възможно да се усъвършенства лесно с непрекъснати експерименти върху отделни кошери, или поне на мен така ми се струва.
    Ти роботи ли ще отглеждаш или пчели?
    Каква е тръпката от пчеларството,ако не отвориш един кошер,да видиш какво става вътре и да реагираш в последствие?Ако мислиш,че ще си стоиш у вас на фотьойла пред компа и от там ще ги преглеждаш,храниш и контролираш просто няма как да стане.

  8. #98
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Здравейте на всички. Това е първото ми постване в пчеларски форум. Решил съм да ставам пчелар, каквото и съдържание да се влага в това понятие. Изчетох голяма част от форума, регистрирах се и намерих най-подходящата според мен тема да си задам интересуващите ме въпроси. Те са два. Въпрос 1 - възможно ли е състоянието на един кошер да се контролира дистанционно чрез система от вградени датчици, например температура по зони, влажност, тегло, звук, вибрация и т.н.? Въпрос 2 - може ли да се напише интелигентен специализиран софтуер с помощта на квалифицирани пчелари, който да обработва постъпващите данни от кошера и да дава текущи инструкции за необходимата работа по кошера? Такъв софтуер е възможно да се усъвършенства лесно с непрекъснати експерименти върху отделни кошери, или поне на мен така ми се струва.
    Да! Възможно е.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #99
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Да! Възможно е.
    Не! Не е възможно.

  10. #100
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от jorors Виж публикацията
    Не! Не е възможно.
    На кой от двата въпроса отговора е отрицателен?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 10 от 51 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •