Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 17 от общо 17
  1. #11
    Към borislav aleksandrov . Прочети чл .39 ал .2 от Закона за общинската собственост в горния ми пост .От там става ясно че срока не е 10 г по същия закон а е безсрочен като прекратяването на позването е описано в чл.11 ал.3 от Закона за пчеларството . Единствено не знам на какво да се позова за БЕЗВЪЗМЕЗДНОТО ползване. В закона за пчеларството не е опоменато безвъзмездно но не опоменато и възмездно ??? Разликата е в необходимия брой съветници гласували ЗА по чл.39 ал.4 и ал.5 от Закона за общинската собственост. Нека ако някой е сигурен кое точно е основанието да искам безвъзмездно ползване да сподели.
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    Учреденото право на ползване в горски територии е безвъзмездно съгласно чл.71, ал.7 от закона за горите.
    За терени общинска собственост - не знам.
    При учредяването право на ползване в моя случай в държавен горски фонд беше вписан срок от 5 години. Никъде в нормативните актове не се упоменава срок на учреденото право на ползване, нито в закона за горите , нито в закона за пчеларството.
    Единствените текстове касаещи прекратяване УПП са в чл. 11 на закона за пчеларството
    (3) Правото на ползване се прекратява:
    1. в случай че лицето, в полза на което е учредено, преустанови отглеждането на пчелните семейства;
    2. със смъртта на лицето, съответно прекратяването на юридическото лице, в полза на което е учредено; в този случай правото на ползване се учредява в полза на наследниците, съответно правоприемниците, които продължават отглеждането на пчелните семейства, или на лицето, придобило собствеността върху тях.

    Та, питането ми е - имали някаква юридическа стойност посочения в акта за учредяване право на собственост срок от 5 год ?

  3. #13
    Явно си немаме колега юрист sadsmile;
    Ще има ходене по мъките sadsmile;
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  4. #14
    Благодаря borislav aleksandrov ! Прав си за срока съм се подвел до 10 години е . Не знаех че трябва да има приложения към молбата . Тези неща които каза като приложения не са проблем , но те не трябва ли да си ги проверят по служебен ред ? Да ги прилагам ли или да чакам да ми ги изискат или викаш на всякъде е различно ? Проверих и НРПУРОИ за общината . Те горе долу са преписали ЗОС така че от там мисля че няма да има спънки .
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  5. #15

    покупка на пчелин

    Здравейте законно ли е да купя регистриран пчелин на общински парцел ще имам ли проблеми с общината благодаря

  6. #16
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    Към borislav aleksandrov
    "понеже има определено по колко кв.м се полагат на кошер и се смята."
    В кой нормативен акт е определено по колко кв.м се полагат на кошер, за да определим върху каква площ да искаме учредяване право на ползване? Не питам за предположения и препоръки а за закон, наредба, чл., ал..
    И още един въпрос - освен площта за пчелните семейства, каква площ се полага за останалата база като помещение за вадене на мед, склад за инвентара и естествено помещение за отдих на пчеларя ?

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Всичко точно, само не посочвай член 11, не ти трябва, ползване е безвоздмездно, пишеш молба и прилагаш акт за собственост или договор за наем.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •