Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 17
  1. #1

    ЧЛ. 11 , 12 и 13 от ЗАКОНА ЗА ПЧЕЛАРСТВОТО

    Мисля да се възползвам от чл .11 от Закона за Пчеларството. Моля колеги които са минали по тази процедура или имат юридически познания да кажат дали долния текст е достатъчен за молба до общинския кмет . Разбира се той да си изготви докладна и да я внесе за разглеждане на заседание на Общинския съвет. Достатъчно ли е като основание за искането да се цитира чл.11 само или трябва още нещо? Трябва ли да се опомене дали вносителя е собственик на пчелин към момента на подаване на молбата ?

    ..................................................
    г-н кмет , на основание чл.11 от Закона за Пчеларството моля да ми бъде учредено право на ползване на общински имот ....Еди кой си номер от землището на еди кое си населено място в местността еди коя си .....
    .................................................
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    И общинският кмет веднага ще напише докладната до Общинския Съвет...защото ще се уплаши!
    Общински имоти се отдават по специален ред, съгл. Наредба на Общинския Съвет.
    Мисля, че ще те заболи главата ако тръгнеш по този ред....
    П.С. Въобще не знам какво гласят чл.11, 12 и 13 от ЗП.
    Working....

  3. #3
    Преди да отидеш при кмета,иди в земеделската служба и провери с какъв статут е земята и може ли да бъде отдавана под наем.Попитай там и за реда на подаване на документи,защото във всяка община е различно.

  4. #4
    Цитат Първоначално публикувано от syzi
    Преди да отидеш при кмета,иди в земеделската служба и провери с какъв статут е земята и може ли да бъде отдавана под наем.Попитай там и за реда на подаване на документи,защото във всяка община е различно.
    Това го свърших всичко е ок. И вземете прочетете закона . Аз не го искам под наем имота през търгове и не знам си какво . Искам го по реда на чл.11 от Закона за пчеларство. В общината ми казаха че реда е следния : даваш молбата в деловодството викат и това е . Туй то никой не знаел за моя случей . Еми не знаят защото не им изнася. Въпроса е от юридическа гледна точка да се изчисти текста на молбата.
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  5. #5
    Ето го и основанието за безвъзмездно ползване от Закона за Общинската Собственост . В текстовете с червено попадаме ние чрез Закона за Пчеларството .

    Чл. 39. (Изм. - ДВ, бр. 101 от 2004 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 54 от 2008 г.) Право на ползване върху имоти и вещи - частна общинска собственост, се учредява след решение на общинския съвет от кмета на общината чрез публичен търг или публично оповестен конкурс.
    (2) Срокът на правото на ползване се определя от общинския съвет и не може да бъде по-дълъг от 10 години, освен когато в закон е предвидено друго.
    (3) В случаите, когато лицата, на които може да се учреди право на ползване, са определени със закон, то се учредява без търг или конкурс след решение на общинския съвет, по ред, определен в наредбата по чл. 8, ал. 2.
    (4) (Изм. - ДВ, бр. 91 от 2012 г.) Безвъзмездно право на ползване се учредява без търг или конкурс след решение на общинския съвет, прието с мнозинство две трети от общия брой на съветниците.
    (5) Когато лицата, на които може да се учреди безвъзмездно право на ползване, са определени в закон, то се учредява без търг или конкурс след решение на общинския съвет, прието с мнозинство повече от половината от общия брой на съветниците, по ред, определен в наредбата по чл. 8, ал. 2.
    (6) Въз основа на резултатите от търга или конкурса, съответно - на решението на общинския съвет, кметът на общината издава заповед и сключва договор.
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  6. #6
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Има и още едно нещо, ако все още не сте го научили. Общините вече имат право да се разпореждат с нераздадените земи по чл. 19. Тоест имат право да ги продават. Реда е следния - харесвате си даден общински имот, който е по чл. 19 или който е частна общинска собственост. Подавате молба в свободен текст, че искате да го закупите. На следващото заседание на общинския съвет те се съглазяват с кеф (защото им трябват парички). След това му правят оценка и го обявяват на търг. Явявате се на търга и си го спечелвате. Това е пробвано и работи безпогрешно.

    Има проблем само ако имота е пасище - тогава отказват, защото според закона пасищата са публична общинска собственост - тоест хем са на общината, хем в същото време са и публични.

  7. #7
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    Има и още едно нещо, ако все още не сте го научили. Общините вече имат право да се разпореждат с нераздадените земи по чл. 19. Тоест имат право да ги продават. Реда е следния - харесвате си даден общински имот, който е по чл. 19 или който е частна общинска собственост. Подавате молба в свободен текст, че искате да го закупите. На следващото заседание на общинския съвет те се съглазяват с кеф (защото им трябват парички). След това му правят оценка и го обявяват на търг. Явявате се на търга и си го спечелвате. Това е пробвано и работи безпогрешно.

    Има проблем само ако имота е пасище - тогава отказват, защото според закона пасищата са публична общинска собственост - тоест хем са на общината, но в същото време са и публични.
    Именно за такъв имот става дума и при мен .Вече статута им е Общинска собственост а не Временна Общинска собственост по чл. 19 . Това го чакам 2 години вече . Начина на ползване е нива така че не влизам в мери и пасища.
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    В закона за горите чл.70, ал.7 се казва:
    Актът за учредяване право на ползване по ал. 5
    /За учредяване право на ползване върху поземлени имоти в горски територии за устройване на постоянни пчелини по смисъла на Закона за пчеларството собственикът на пчелина подава заявление до лицата по чл. 69, ал. 3. Към заявлението се прилагат доказателства, че заявителят е вписан в регистъра по чл. 8 от Закона за пчеларството и е собственик на постоянен пчелин с над 10 пчелни семейства/
    и разрешението по ал. 6 /временен пчелин/ се издават в деня на подаване на заявлението.

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от Диян Димитров
    В закона за горите чл.70, ал.7 се казва:
    Актът за учредяване право на ползване по ал. 5
    /За учредяване право на ползване върху поземлени имоти в горски територии за устройване на постоянни пчелини по смисъла на Закона за пчеларството собственикът на пчелина подава заявление до лицата по чл. 69, ал. 3. Към заявлението се прилагат доказателства, че заявителят е вписан в регистъра по чл. 8 от Закона за пчеларството и е собственик на постоянен пчелин с над 10 пчелни с]
    Нещо не мога да намеря в лекс-преходните и заключителните разпоредби на Закона за горите - ДВ, бр. 19 от 8 март 2011 г., в сила от 09.04.2011 г. тези изброени членове в закона за горите. Да не би да има нов закон за горите!

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135721295
    виж тук
    § 87. Законът влиза в сила от 1 юли 2012 г. с изключение на § 84, който влиза в сила от деня на обнародването на закона в "Държавен вестник".

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •