Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 12 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 117
  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    В Стара Загора няма начин да регистрираш животновъден обект-пчелин, без да е заселен. Звучи странно, но държат да е така и това си е.

  2. #72
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    В Стара Загора няма начин да регистрираш животновъден обект-пчелин, без да е заселен. Звучи странно, но държат да е така и това си е.
    Аз мисля че на всякъде е така . И на мен ми искаха да са налични пчелите в обекта при идването на комисията на оглед . И тук се получи поредното недоразумение незнам точно защо . Когато купих първите си пчелни семейства исках да взема удостоверение от тамошния вет.лекар че няма карантина в раыона и пчелите са здрави . НО той ме пита " До кой жив. обект ще ги транспортирате трябва да го запиша в документа " Е как до кой аз още нямам регистриран Та единия ветеринар иска пчелите за да ми регистрира жив. обект другия не дава документ без номер на обекта И така как се реши случката . Обадих се на ветеринаря от моя раыон и той запази номер в компа си който го написахме в удостоверението от там където ги купих . Абе общо взето във всяко село закона се чете различно
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  3. #73
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Георгиев - ingivo Виж публикацията
    Аз мисля че на всякъде е така . И на мен ми искаха да са налични пчелите в обекта при идването на комисията на оглед . И тук се получи поредното недоразумение незнам точно защо . Когато купих първите си пчелни семейства исках да взема удостоверение от тамошния вет.лекар че няма карантина в раыона и пчелите са здрави . НО той ме пита " До кой жив. обект ще ги транспортирате трябва да го запиша в документа " Е как до кой аз още нямам регистриран Та единия ветеринар иска пчелите за да ми регистрира жив. обект другия не дава документ без номер на обекта И така как се реши случката . Обадих се на ветеринаря от моя раыон и той запази номер в компа си който го написахме в удостоверението от там където ги купих . Абе общо взето във всяко село закона се чете различно
    Ами, да именно за това говоря, отиваш при участакувият или пък направо в БАБХ и си запазваш номер на ЖО, и си подаваш документите, заявление, GPS координати(ако ги имаш), документ установяваш право на ползване върху имота(нотариален акти или договор за наем, или друг документ), по едно време искаха и договор с участъков лекар, и чак когато го заселиш обекта тогава идват на проверка, и след това вече ти издават удостоверение за регистрация на ЖО. Да до тогава си в процес на регистрация със запазен номер на ЖО.

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Разбрахме се
    И тук реда е такъв.

  5. #75
    Наблюдател
    Регистриран
    15.02.2015
    Мнения
    12
    Прочетох Темата но имам няколко въпроса на който неможах да си отговоря.
    Какви за предимствата и недостатъците при регистрация на кошери и ставане на земеделски производител.
    И относно оградата и базата за вадене на мед.Пчелинът ми е на горски фонд и няма как да докарам топла вода или да го заоградя защото е ловен район.А относно хората който ще го оглеждат от Областна агенция по безопасност на храните ли са или само ветеринар.

  6. #76
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от Stiliqn Виж публикацията
    Прочетох Темата но имам няколко въпроса на който неможах да си отговоря.
    Какви за предимствата и недостатъците при регистрация на кошери и ставане на земеделски производител.
    И относно оградата и базата за вадене на мед.Пчелинът ми е на горски фонд и няма как да докарам топла вода или да го заоградя защото е ловен район.А относно хората който ще го оглеждат от Областна агенция по безопасност на храните ли са или само ветеринар.
    Зависи какво искаш да постигнеш като краен резултат, колко кошера имаш и т.н.
    За регистрация на пчелина:
    Най-общо казано, предимствата са, че ако пръскат в района ще те предупредят (или поне би трябвало), ако някой се оплаче, че му пречат (жилят) пчелите ти няма да те глобят, защото си легален пред държавата, друго особено предимство не се сещам.
    Недостатъците са 20 лева за регистрация (до 100 семейства, за над 100 по 10ст. на семейство)и 2 дни разкарване от Общината до областната БАБХ и обратно.
    За земеделски производител, според мен има смисъл да се регистрираш ако си изкарваш прехраната с това или играеш по евро програмите. За любителско отглеждане на 10-50 семейства според мен няма смисъл от регистрация.
    По третия ти въпрос:
    На книга трябва да дойдат и от двете подразделения да прегледат мястото, разположението на кошерите, дали са спазени всички законови изисквания за разположение на пчелина и кошерите в него и т.н., че даже и кмета на населеното място трябва да дойде през декември да направи преброяване на кошерите . На практика (поне при мен) никой не дойде и всичко се случи само по документи.
    Относно оградата:
    Не можеш да оградиш горски фонд, но мисля че можеш да поставиш временна постройка (подвижна барачка), но за това трябва да прочетеш или да се изкажат компетентни, защото говоря нпо спомен.

  7. #77
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Колеги ,преди години плащах някаква символична сума на горското.Сега плащате ли нещо?

  8. #78
    Наблюдател
    Регистриран
    15.02.2015
    Мнения
    12
    Аз ги гледам от няколко години.Имам си стая за вадене на мед но е далеч от изискваната с топла вода. И да искам да ги регистрирам за да се пробвам по някоя програма за развитие на кошерите.Но ме притеснява навлизането в законното защото има много скрити "улички" като продажбата предполагам че като ЗП ще е обложена с данъци и т.н.Благодаря за точния отговор.

  9. #79
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Здравейте, днес се захванах със събирането на документи за регистрация на пчелина ми. Искам да го регистрирам от гледна точка на това че поне когато се пръска ще ме предупреждават и не дай си боже нещо се случи относно пръскането да си търся обезщетения. Няма да се регистрирам като земеделски производител тъй като закона като държавен служител не ми го позволява. Та взех си едни удостоверения за попълване но сега има един казус на който не мога да намеря отговор и няма кой да питам. Затова се обръщам към вас ако някой може да помага със съвет как точно да постъпя или да се отказвам направо от въпросната регистрация? Ползвам едно място което е собственост на дядото на съпругата ми, който почина преди 2 години. Не мога да намеря натурален акт на мястото а и никой не може да ми каже дали има такъв. При условие че няма натурален акт, възможно ли е със скица от кадастъра и със удостоверение за наследници да ми изготвят наследниците заявление, удостоверение или нещо от сорта, че ми се преотстъпва това място да го ползвам безвъзмездно с който документ да си регистрирам пчелина? Май много сложно го написах но дано е разбираемо.

  10. #80
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Ако може изкарай документа за собственост,на него би трябвало да пише,че е на наследниците.После правиш договор за наем с тях за 0 лв или за някаква сума която решите.

 

 
Страница 8 от 12 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •