Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 117
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Четейки темата ми хрумва, че не е лошо да има тема (или раздел) във форума "Документи в пчеларството", където да се качват всякакви бланки и образци на документи. Това ще е от обща полза за всички.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #42
    Наблюдател
    Регистриран
    04.06.2013
    Мнения
    4
    Благодаря за отговорите.

    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Не е точно така, издава се служебна бележка, че пчелин с рег. № ..... собственост на ................ отговаря на изискванията на чл. 15 от Закона за пчеларството. Готова бланка едва ли имат в кметството, но съдържанието е горе долу това, съжалявам но съм изтрил моя образец, за това цитирам по памет.
    Тази бележка няма как да съдържа рег. № при условие че пчелина все още не е регистриран и целта на мероприятието е точно това, да го регистрирам и да ми бъде издаден рег. номер.

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Работата е малко объркана и малко трудна за разбиране, но е така както ти казват. Номера на пчелина ще ти го издаде ветеринарния доктор и дори и да не е регистриран все още пчелина той ще има номер. За да направя кашата още по-голяма ще кажа, че вече можеш да сключваш договор с който си искаш лекар и един вид няма районен такъв. Как тогава лекаря ти дава номер след като номерата са поредни за района а той не е районен и няма информация до кой номер е стигнал регистъра не се знае. На практика обаче лекарите запазиха долу горе своите предишни райони и имат все още инфо за районния регистър защото противозаконно те продължават да го водят.

  4. #44
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Ето как стана регистрацията при мен преди 3 месеца:

    1. Подадох заявление е ОДБХ заедно с документ за собственост/ползване и веднага ми дадоха номер. Казаха ми, че имат номера за всяко населено място и ти запазват един при подаване на заявлението. Дадоха ми и телефона на ветеринаря началник на района за консултации по т2

    2. След седмица-две директорът на ОДБХ пуска заповед за назначаване на комисия, която да посети пчелина и да установи съответства ли на изискванията на закона за пчеларството - ограда, табели, отстояния, маркировка на кошерите с номера на пчелина и т.н. На място се попълва протокол и ветеринарен дневник.

    3. Комисията прави доклад до директора и той издава официална заповед за регистрация на пчелина под съответния номер.

    Така се развиха нещата при мен, без да е необходима бележка от кмета или който и да е. Дума не обелиха за други документи освен посочените в началото на поста.

  5. #45
    Бате Мишо , това ти е половината регистрация . Ти си се регистрирал по закона за ветеринарно медицинската дейност в БАБХ ,а трябва и една регистрацийка по Закона за пчеларството да направиш в кметството по местонахождение на пчелина .
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  6. #46
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    Параграф 22 се получава когато тръгнеш да създаваш и регистрираш постоянен пчелин на територия ДГФ / държавен горски фонд/. За да го регистрираш в ДАБХ / ветеринарната служба / ти искат документ показващ основанието за ползване на земята / в случая такъв документ е единствено - учредено право на ползване /. За да учредиш право на ползване в ДГФ ти трябва бележка от общината, че си регистрирал пчелина в общинския регистър. А за да го регистрират в общината ти искат номер на регистрацията в ДАБХ. С две думи омагьосан кръг.

  7. #47
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    На мен от горското ми искаха документа за регистрация в БАБХ. Никаква бележка от кметството не ми трябваше. Всеки иска каквото му хрумне.

  8. #48
    Преди малко това говорих с колега. За да му отпуснат земя от горското са му искали регистрация в БАБХ, с една дума излиза че няма как да ти опуснат ако нямаш вече действащ пчелин.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #49
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    Чл. 70. от ЗГ
    ал.(5) За учредяване право на ползване върху поземлени имоти в горски територии за устройване на постоянни пчелини по смисъла на Закона за пчеларството собственикът на пчелина подава заявление до лицата по чл. 69, ал. 3.
    Към заявлението се прилагат доказателства, че заявителят е вписан в регистъра по чл. 8 от Закона за пчеларството и е собственик на постоянен пчелин с над 10 пчелни семейства.

    чл. 8. от ЗП
    (1) В кметствата се води регистър на пчелините, включително пчелните семейства.
    (2) Собствениците на пчелни семейства в 15-дневен срок от тяхното придобиване подават заявление за регистрация по ал. 1.
    (3) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 8 от 2011 г., в сила от 25.01.2011 г.) В едномесечен срок от регистрацията по ал. 1 кметствата изпращат информация за регистрираните пчелни семейства в областните дирекции "Земеделие" и Българската агенция по безопасност на храните.
    (4) За извършване на регистрацията по ал. 1 не се заплаща такса.
    (5) Постоянните пчелини задължително са с ограда. В срока по ал. 2 собственикът поставя на оградата табелка с името си (наименование на фирмата), адрес (седалище), ЕГН (БУЛСТАТ), брой на пчелните семейства и регистрационен номер на пчелина.
    (6) Собственикът заявява за вписване в регистъра по ал. 1 промени на данните, подлежащи на регистрация, в 15-дневен срок от настъпването им.

    Никъде не се споменава регистрация в ДАБХ

  10. #50
    Колега ти сам си го писал в началото на поста си

    "Към заявлението се прилагат доказателства, че заявителят е вписан в регистъра по чл. 8 от Закона за пчеларството и е собственик на постоянен пчелин с над 10 пчелни семейства."

    А това се удостоверява с документа за регистрация на животновъден обект (пчелин) в Агенция по безопастност на храните

    (2) Собствениците на пчелни семейства в 15-дневен срок от тяхното придобиване подават заявление за регистрация по ал. 1.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

 

 
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •