Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 117
  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    57
    По закон договорите за наем не е задължително да минават пред нотариуси.... Пишеш си един договор и го носиш в областната дирекция по безопастност на храните...Мисля,че смениха закона и сега първо ветеринарния лекар ти дава номера на пчелина и с него отиваш там...Там си представяш договора за наем и няма вариант да ти откажат защото не е нотариално заверен.Ако ти направят проблем,казваш че си говорил с адвокат и са ти казали,че закона е сменен...По инструкцийте който са им пуснати в документите който трябва да представиш найстина пише,че договора трябва да е нотариално заверен,но тези изисквания не са сменени от мн години,а промяна,че договор за наем не е обвързан с печат от нотариус е от преди 2-3 години някъде....

    Друг е въпроса обаче,ако искаш да кандидатстваш по някоя европейска програма,там вече задължително е наема да минава пред нотариус....

    Минавал съм по-този път и се разбрах без проблеми,като казах именно това което съм написал по-горе....

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    05.03.2013
    Мнения
    6
    Като стана въпрос за тези европейски програми там сигурно е тегава работата.Кое е по-различно при регистрацията на пчелина.Не съм решил, но ако мога да го направя сега за да си улесня нещата в бъдеще, няма да е зле.

  3. #13
    Наскоро ми правиха проверка от РА и освен документа за регистриран животновъден обект ми искаха и НА на единия пчелин ,и договора за наем,който искаха да е нотариално заверен,на другия.

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    57
    Цитат Първоначално публикувано от syzi
    Наскоро ми правиха проверка от РА и освен документа за регистриран животновъден обект ми искаха и НА на единия пчелин ,и договора за наем,който искаха да е нотариално заверен,на другия.
    Не знам заради коя програма са те проверявали...За самия пчелин освен удостоверението за регистрация нищо друго не е нуждно да предоставяш...

  5. #15
    Когато ти правят проверка си длъжен да предоставиш всички документи,които ти искат wink;

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    По принцип, когато регистрираш пчелина по наредба 27 също са длъжни да искат договор-нотариално заверен.

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    57
    Цитат Първоначално публикувано от syzi
    Когато ти правят проверка си длъжен да предоставиш всички документи,които ти искат wink;
    Имат право да ти искат тези с който си кандидатствала...или който е трябвало да създадеш...визирам примерно фактури... Няма как да ти искат договор за наем на пчелин от РА защото те не са областна дирекция по безопастност на храните...Тях ги интересува,че имаш регистрация и нищо друго...Най-много да си попаднала на човек от Разград който си надвишава правата без да има това право...

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    27.03.2013
    Мнения
    13
    Искам да попитам някой знае ли какви субсииди дават след като си регистрирал кошерите си?

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Никакви

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев
    Никакви
    Ти го уби - той затова ги е регистрирал!!! Няма да може да си върне 20-те лева.

 

 
Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •