Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 117
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Искат също кошерите да са номерирани съгласно не знам си коя наредба, скица на мястото, същото да има ограда, както и две помещения едното за вадене на мед, а другото за инвентара.

  2. #92
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    В случая има ли някакво значение дали лицето на което ще се регистрират кошерите е, или тепърва ще се регистрира като земеделски производител?

    ПС Има ли някакво значение коя регистрация ще се извърши първо?
    Не е задължително да си земеделски производител за да регистрираш животновъден обект (пчелин).

  3. #93
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,


    Дотук горе-долу ясно, но: Къщата на село сме я купили по време на брака (води се на името на съпругата ми), ще трябва ли в този случай да правя зав. нот. пълномощно за съгласие. Нали е съпружеска собственост. По спомени имаше нещо за бройка (20 кошера) за да регистрираш жив. обект, идеята ми бе (ако става) да ги регистрирам само при кмета на селото. Имам два кошера.

    Благодаря на всички Ви.

    Поздрави, Г. Георгиев

  4. #94
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Колега ,според мен не си струва да ги регистрираш тези два кошера.Направи ги повече и тогава.Ако дават пак по 3лв. ще си докараш цели 6лв.

  5. #95
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Не е въпроса за 6лв. Имам комшии с малки деца, ииииииииии. Не искам да имам проблеми. Що се касае до размножаването....... работя по въпроса. За сега повече на маса. Мечти, мечти..........
    Питането ми е дали може да се регистрират пчелите само при кмета, без да се рег. жив. обект.

    Поздрави, Г. Георгиев

  6. #96
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Да ,можеш да ги регистрираш в кметството.Даже май е задължително.Проблемите със съседите ще дойдат може би по-късно ,най вече породени от завист.При мен от двете ми страни има малки деца ,но нямам роблеми.В моя двор също играе внучката ми ,но досега не е жилена.

  7. #97
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Първо. Не е задължително да имаш две помещения и да вадиш меда на пчелина, даже е препоръчително ваденето да е далеч от пчелина. После няма изискване за бройката кошери, даже в закона е разписано, че дори и един да е, трябва да е регистриран. Следващото за регистрацията като ЗП. За да се регистрираш като такъв, най-напред трябва да си си регистрирал кошерите иначе с какво ще практикуваш земеделско производство. Проблема с комшиите и малките деца не е за пренебрегване. Първите години кошерите ми бяха в двора и племенника ми често се навърташе около тях. Нямаше жила, но е проблем ако си ги ровил и наоколо има жертви(деца) могат да проплачат ииии започват неприятностите. Не не могат да се регистрират само при кмета. Трябва да е най-напред в БАБХ(ОДБХ). Така е по закон.

  8. #98
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Първо. Не е задължително да имаш две помещения и да вадиш меда на пчелина, даже е препоръчително ваденето да е далеч от пчелина.
    Преди 3-4 години това беше едно от основните изисквания дано да са го променили вече, че беше голяма простотия - ако имам 5 пчелина, 5 помещения с 5 центрофуги ли трябва да имам?

  9. #99
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Преди 3-4 години това беше едно от основните изисквания дано да са го променили вече, че беше голяма простотия - ако имам 5 пчелина, 5 помещения с 5 центрофуги ли трябва да имам?
    Не колега, не са го променили това е бланката с изискванията, която е взета днес на обяд от ОДБХ-Видин. Явно "Царят дава, пъдарят - не!"
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 20150223_134207_HDR.jpg‎  
    Keep Walking...

  10. #100
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Тия служители от Видин си измислят разни правила като най вероятно четат нормативните актове но между редовете.
    При регистрацията на два пчелина в ОДБХ Търговище съм представял:
    1. Документ за собственост. В ОДБХ остава копие но не е нотариално заверено.
    2. Декларация за броя на отглежданите пчелни семейства
    Скица не съм представял и не са ми искали, нито пък служебна бележка от кмета за пчелини в регулация.
    Плащаш си таксата в зависимост от капацитета посочен в заявлението за регистрация.
    В срок от една седмица те посещава комисия в състав, участъковият лекар и представител на областното управление.
    Изискванията са посочените в точки 1 и 2 и абсолютно нищо не е споменавано за точка 3.

 

 
Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •