Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 100 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 991
  1. #111
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от dani_mitov_wrc
    Алпака и нераждавеика се лепи с електроди за нераждавеика или с телоподаващо.Успех

    Телоподаващото е ЦУ а електрожена работи с електроди.ЦУ-то прави по добра спойка и на по тънки ламарини докато електрожена е нужно да е по дебела ламарината.

  2. #112
    Цитат Първоначално публикувано от аз
    павликянин, не обърквай човека с научни методи и понятия, а и допълнително оскъпяване. Моята я лепих с гасена солна киселина, и обикновен калай. към металната рамка на казана е хваната с нитове, обаче всички събрани краища на ламарините са ми лепени и нито един не се е разлепил за 2 години работа.



    П.П.mityo79. ще пусна снимки на моята центрофуга в тема, отдавна се канех да напускам накуп и на едно място, неща които сами можем да си направим с минимални средства.
    Колега,как задвижваш този мотор от пералня,дето е на 310Hz Имам един такъв и искам да го ползвам за нещо.
    А колкото до моята центрофуга,правихме я с един приятел от два казана от Перла04 и я задвижвам с дрелка и схема към нея за регулиране на оборотите.

  3. #113
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от М.Петров
    Цитат Първоначално публикувано от аз
    павликянин, не обърквай човека с научни методи и понятия, а и допълнително оскъпяване. Моята я лепих с гасена солна киселина, и обикновен калай. към металната рамка на казана е хваната с нитове, обаче всички събрани краища на ламарините са ми лепени и нито един не се е разлепил за 2 години работа.



    П.П.mityo79. ще пусна снимки на моята центрофуга в тема, отдавна се канех да напускам накуп и на едно място, неща които сами можем да си направим с минимални средства.
    Колега,как задвижваш този мотор от пералня,дето е на 310Hz Имам един такъв и искам да го ползвам за нещо.
    А колкото до моята центрофуга,правихме я с един приятел от два казана от Перла04 и я задвижвам с дрелка и схема към нея за регулиране на оборотите.
    Колега може ли да качиш снимки на центрофугата ти

  4. #114
    Не съм снимал много,тези са от миналата година,в процес на направа и първото вадене на мед.Сега съм и сменил крана с голям,отначало беше голяма мъка с малкото кранче.
    Ако трябва ще я снимам от всички страни да я огледаш.
    Също така е боядисвана,но меда минава бързо през нея и не оказва влияние на качеството му.Наскоро се научих да калайдисвам,защото си направих електрически нож,та се чудя дали да не направя още една,но радиална центрофуга за магазинни рамки и да пробвам да я калайдисам отвътре.Дайте съвети колеги.


  5. #115
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    Търся да купя центрофуга та в тази връзка изчетох де що има. Останаха/набраха се разни въпроси на които отговор все още нямам. Благодаря предварително за отговорите.

    1. За ЛР рамка какъв диаметър на варела е необходим?

    2. Какъв материал за варела е за предпочитане?

    3. Колко оборота в минута трябва да поддържа центрофугата?

    4. Какво разстояние от дъното до най-ниската летва на рамката е необходимо?

    5. Каква дебелина на материала е необходима?

    И една молба. Ако може някой да препоръча на ЛС поне 8-12 ЛР рамкова радиална електрическа центрофуга. Добре е да може и в ръчен режим да работи.

  6. #116
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от asm22
    Търся да купя центрофуга та в тази връзка изчетох де що има. Останаха/набраха се разни въпроси на които отговор все още нямам. Благодаря предварително за отговорите.

    1. За ЛР рамка какъв диаметър на варела е необходим?

    2. Какъв материал за варела е за предпочитане?

    3. Колко оборота в минута трябва да поддържа центрофугата?

    4. Какво разстояние от дъното до най-ниската летва на рамката е необходимо?

    5. Каква дебелина на материала е необходима?

    И една молба. Ако може някой да препоръча на ЛС поне 8-12 ЛР рамкова радиална електрическа центрофуга.


    Добре е да може и в ръчен режим да работи.

    Най подходящият материал за центрофуга е неръждаваема ламарина,която не е много евтина но си струва все пак веднъж правиш центрофуга.До колкото знам за радиална центрофуга разтоянието от долната летва на рамката не трябва да е по малко от 12 см. вече според тази информация сам ще си прецениш колко да ти е голям казана,но трябва да знаеш че колкото по голямо е това разтояние толкова по лесно излиза медът и изцяло.

  7. #117
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от М.Петров
    Не съм снимал много,тези са от миналата година,в процес на направа и първото вадене на мед.Сега съм и сменил крана с голям,отначало беше голяма мъка с малкото кранче.
    Ако трябва ще я снимам от всички страни да я огледаш.
    Също така е боядисвана,но меда минава бързо през нея и не оказва влияние на качеството му.Наскоро се научих да калайдисвам,защото си направих електрически нож,та се чудя дали да не направя още една,но радиална центрофуга за магазинни рамки и да пробвам да я калайдисам отвътре.Дайте съвети колеги.

    Добра изработка.това неръждаем варел ли епоне аз така го виждам.
    Радиална центрофуга мисля че е по добрият избор за пчеларстване така че заемай се с изработката и ще я направиш без проблем,поне според тази която си направил виждам че ти се отдават нещата.Относно електрическият нож как по точно си го направи какъв реотан използваш.

  8. #118
    Наблюдател
    Регистриран
    09.02.2011
    Мнения
    11
    Искам да попитам как може да се регулират оборитите на мотор от пералня.По подробно.Благодаря предварително

  9. #119
    Ако мотора е четков с реостат!

  10. #120
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Цитат Първоначално публикувано от dani_mitov_wrc
    Искам да попитам как може да се регулират оборитите на мотор от пералня.По подробно.Благодаря предварително
    На четков мотор от пералня, регулирането става с димер за осветление.


 

 
Страница 12 от 100 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •