Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 74 от 100 ПърваПърва ... 2464727374757684 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 731 до 740 от общо 991
  1. #731
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Става дума за редуктора на миксера(бъркалката ), която мисля да сложа директно върху оста на кошницата.
    Догодина може да си купя готово задвижване за 300-400лв, но засега искам да използвам това което имам, понеже 3 години само инвестирам (без приходи все още)
    Първо го измисли, как да не нарушаваш ръчния режим на работа и да го отцепваш, при пускането на ел. двигателя. Ако двигателя изгори, или се повреди, да можеш да доизвадиш на ръка. Сиреч, ръчния вариант го запазваш на 100%. Аз го бях направил, като изтеглям ръкохватката, за ръчно въртене, по остта и отцепвам двете конусни колелета. които прехвърлят движението от хоризонталното въртене, във вертикалното към ротора на центрофугата. А при необходимост, една доста яка пружина ги зацепваше отново, като тя само натискаше конусното колело към другото по остта!
    Сложи една преходна втулка между остта на миксера и остта на ротора/едва ли са с еднакъв диаметър, та така или иначе трябва да направиш такава, а и трябва по някакъв начин да ги съединиш двете/, като я пробиеш перпендикулярно през втулката и една от двете оси, и там сложиш предпазния шплент, който ще предава движението, но и при необходимост ще се срязва и обезопасява механизма. Освен това при необходимост от ръчно въртене, просто изтегляш шплента и отцепваш електриката от ръчния режим. Просто, елементарно и без да утежнява конструкцията, както смята НЯКОЙ!


  2. #732
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Просто, елементарно и без да утежнява конструкцията, както смята НЯКОЙ!
    Аз съм си написал името и фамилията, а в случая ти си НЯКОЙ СИ, макар и различен. По - точно ВИЕ сте.

  3. #733
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Първо го измисли, как да не нарушаваш ръчния режим на работа и да го отцепваш, при пускането на ел. двигателя. Ако двигателя изгори, или се повреди, да можеш да доизвадиш на ръка. Сиреч, ръчния вариант го запазваш на 100%. ![FONT="][/FONT]

    Ще имам две задвижвания, едното с мотора, другото с ръчния редуктор, всяко монтирано на отделен профил който лесно да се слага и маха при нужда. Иначе варианта който предлагаш е наистина много по опростен!

  4. #734
    Потребител
    Регистриран
    15.06.2012
    Мнения
    80
    И при мен е така .
    Използвал съм шина дебела 10 мм. от старо легло - страничните шини на пружината, като целият "ръчен" механизъм се маха със 2-та болта от коша.
    Зацепването на ел. задвижването става 1:1 както ръчното.
    Кеф ти ел. кеф ти ръчно, ако се наложи (засега не ми се е налагало).
    Успех !

  5. #735
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от borislav7 Виж публикацията
    Другата седмица имам ходене до Бурса и може би ще си купя от там, цената в техен магазин е на половина от предлаганата у нас:
    http://civan.com.tr/Category/9/12/9/4lu-bal-suzme-makineleri.html

    Приготви си малко евро за българско като се връщаш с центрофугата .

  6. #736
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Ще имам две задвижвания, едното с мотора, другото с ръчния редуктор, всяко монтирано на отделен профил който лесно да се слага и маха при нужда. Иначе варианта който предлагаш е наистина много по опростен!

    Мислих малко по твоя въпрос.
    Механизма от миксера, при нормални условия, се развърта за част от секундата или за една две, в най-лошият случай!
    Ако го сложиш на центрофугата, развъртането ще става много по-бавно, а пусковият ток в такава ситуация е с пъти по-голям/загряването на намотките е и по-високо и бързо/. Роторът е доста тежък и инерционните сили са големи. Помисли, не рискуваш ли по този начин да изгори бързо, бързо? Освен това не трябва да ги правиш абсолютно самостоятелни механизми. Трябва да предвидиш вариант да работят заедно! Развърташ на ръка и включваш ел. схемата, след като елементарно си отцепил ръчният вариант. Така ще избегнеш сериозното първоначално претоварване на ел. двигателя! А той само ще доизцентрофужва, докато ти разпечатваш други пити, примерно!
    Помисли! И успех!

  7. #737
    Потребител
    Регистриран
    11.04.2015
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Аз използвах двигател и модул за управление от перална ,заедно с голямата шайба и тази на двигателя с трапецовиден ремък е
    всичко взех от пункт за отпадъци ,центрофугата ми е 36 рамки ,ел. платката се доработва и се слага потенциометър , ако някой се интересува ,ще помагам
    снимки изводи и така на татък ,

  8. #738
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2016
    Мнения
    24
    Пчеларски район
    Ямбол
    Здравейте, за задвижване на центрофугата /24 рамки радиална/ ползвам електродвигател от винтоверт куплиран с редуктора и съединителя.Ползвам трансформатор от тв юнос /12 волта/ с тиристорно управление.При рязко спиране сработва съединителя , а за да не се натоварва трафа съм свързал последователно резистор.

  9. #739
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Вчера си зглобих центрофугата!Смених и кожуха понеже беше старичка и той беше от поцинкована ламарина.Сега сложих неръждавейка както и направих задвижването електрическо с реостатно пускане.Оборотите на кошницата се регулират от 0 до 120.Има цифров дисплей който показва оборотите.Пробвах я на сухо и съм доволен.Чакам с нетърпение да я изпробвам и с пити с мед.
    Поздрав:Цветан Димитров

  10. #740
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    За каква центрофуга става въпрос? Питам защото 120 оборота на са много и може да се окажат недостатъчни.

 

 
Страница 74 от 100 ПърваПърва ... 2464727374757684 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •