Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 96 от 100 ПърваПърва ... 46869495969798 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 951 до 960 от общо 991
  1. #951
    Наблюдател
    Регистриран
    10.05.2016
    Мнения
    12
    Пчеларски район
    Нови пазар, Шумен
    Здравейте колеги, имам 11 кошера ЛР и до сега взимах на един приятел центрофугата.
    Реших да си взема тази година и се чудя, каква първа центрофуга да си взема.
    Какво ще ми препоръчате, да не е от най-скъпите(ако може и някаква снимка да знам каква да търся)
    Благодаря Ви, и лек ден !

  2. #952
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от HDH Виж публикацията
    Здравейте колеги, имам 11 кошера ЛР и до сега взимах на един приятел центрофугата.
    Реших да си взема тази година и се чудя, каква първа центрофуга да си взема.
    Какво ще ми препоръчате, да не е от най-скъпите(ако може и някаква снимка да знам каква да търся)
    Благодаря Ви, и лек ден !
    Помисли си докъде искаш да стигнеш с пчеларството, така ще знаеш за какъв обем да търсиш техника.Успех.

  3. #953
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Щом колегата има само ЛР кошери, според мен означава, че се е ориентирал към професионалното пчеларстване.

  4. #954
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Щом колегата има само ЛР кошери, според мен означава, че се е ориентирал към професионалното пчеларстване.
    Не ве, защото са по-модерни от ДБ и дават 2-3 пъти повече мед.
    п.п. А и профитата почват от раз с 200-300бр.

  5. #955
    Потребител
    Регистриран
    22.07.2015
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Каварна
    Дай боже!!!!

  6. #956
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не ве, защото са по-модерни от ДБ и дават 2-3 пъти повече мед.
    п.п. А и профитата почват от раз с 200-300бр.
    Ха, ха...имаш различни видове каци, но няма какво да сложиш в тях. Та въпроса ми е коя е по - пълна?

  7. #957
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ха, ха...имаш различни видове каци, но няма какво да сложиш в тях. Та въпроса ми е коя е по - пълна?

    Е това е елементарен въпрос.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #958
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Важното е да е от така наречената немагнитна неръждавейка 18/10 или 304.Това е металът за хранителни прибори и съдове за храни. Конструкция и марка вече ще си избираш по други критерии.Изчети цялата тема и ще се ориентираш най-добре.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #959
    Наблюдател
    Регистриран
    14.05.2016
    Мнения
    1
    Привет и от мен!Дойде и моя ред да сменям 4 рамковата центрофуга.По цели нощи чета,проучвам,сравнявам....З а момента съм ограничил бюджета до 2000 лв.Хареса ми 32 рамковата на “Зорница“– Добрич,но много негативни мнения за човека,друг колега спомена,че горното им задвижване е слабо,макар от “Зорница “ да твърди,че са италиански моторите с най-високо качество...,като погледна вносните центрофуги с горно,всички са по-обемни мотори.Предполагам има смисъл от презапасяване.После прочетох от темата тук за Стохи-04.Там за да вътря плодникови ДБ ,ще трябва да взема 44 рамковата им.Няма особено подробна информация от производителя,един единствен клип успях да намеря техен,на който вместо да чуя мотора или други шумове,аз чувам ретро парче от радиото,....ми малко тъпо!Последно намерих един интересен продукт от производител в Кнежа.За момента никаква информация не намирам за него,нито клипове,нито мнения от форуми...нищо.Става дума за Венцислав Кънчов.Интересното е при неговите центрофуги,че нямат укрепващи обръчи около центрофугата а само основни вертикални и една отгоре хоризонтална за оста.Долно задвижване с управление във вертикалния крак.Тегло 92 кг.Викам си ,това чудо не можеш го мръднеш Добре изглежда.....та ....някой да има наблюдения от този производител или поне сравнен със Стохи 04?
    Ето и линк към продукта на Кънчов.
    https://bazar.bg/obiava-18193075/tse...etiri-programi

  10. #960
    Потребител
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    65
    Вече два сезона използвам центрофуга на Стохи,44р. и съм доволен.При избора ми натежа мнението, че двигателят и управлението са произведени в Б-я,с отделни гаранции.Ел.двигателя е голям, а не колкото юмрукът ми- четково моторче.

 

 
Страница 96 от 100 ПърваПърва ... 46869495969798 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •