Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 100 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 991
  1. #91
    Наблюдател
    Регистриран
    08.05.2012
    Мнения
    18
    Ето един вариант който съм направил на центрофуга с ел. задвижване на 12V подходящо за захранване с акумулатор и токоизправител(зарядно за кола) . Използвал съм ел. двигател за чистачки от "Шкода" свързан с ръчен "маткап" за повишаване на оборотите и запазване на мощноста . За плавед ход и управление съм използал потенциометър със симисторно управление от винтовер , всичко общо за около 10лв. и по малко . Няма загряване и прегряване на управлението и двигатела . Пусковия ток е около 6 амп. ,а при достигане на оборотите пада на 3 амп. В случая аз ползвах акумулатор и това е първата проба на цетрофугата с този механизъм и иска още малко да се балансира оста . http://youtu.be/wJIeCsciNck

  2. #92
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2012
    Мнения
    33
    Подобни мисли за ел. задвижване ми минават и на мен.За по евтин вариант мисля да използвам и аз някакво моторче за чистачки ,ел.мотор за пералня е доста по скъп така че ще действам в тази насока.Ако някой може да помогне със съвети и снимки в тази насока ще съм благодарен.

  3. #93
    Наблюдател
    Регистриран
    08.05.2012
    Мнения
    18
    Ето и малко снимки от мен за това ,което съм направил самоделно / с налични материали /

  4. #94
    Наблюдател
    Регистриран
    08.05.2012
    Мнения
    18
    Още един клип на центрофугата на 12 V : http://www.youtube.com/watch?v=qRgAX...&feature=g-upl

  5. #95
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Здравейте и от мен колеги.Прочетох цялата тема и виждам че повечето от вас си купуват радиални 24 рамкови центрофуги, за мен е непосилно да закупя фабрична такава центрофуга и реших да си направя, даже в момента правя една машинка за съединяване на ламарина, смятам да закупя два листа неръждаваема ламарина и да се захващам с изработката и, но не знам какви размери да приложа за самият казан а и как точно да направя вътрешният барабан.Има ли тук колеги които сами са си направили центрофуга които могат да ми дадът размери и схема на вътрешният барабан.Някой който може да ми помогне с неговият опит ще съм му благодарен.

  6. #96
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Неръждаемата ламарина се лепи с поялник, след предварително обработване с киселина за запояване (или ръждопреобразувател), няма смисъл от скопчаване. Вътрешния барабан на моята го огъвах на машина и пак нищо не стана, та се наложи да си го дооправям на ръка с един по-голям френски ключ.
    Тия дни се ще кача снимки...

  7. #97
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от аз
    Неръждаемата ламарина се лепи с поялник, след предварително обработване с киселина за запояване (или ръждопреобразувател), няма смисъл от скопчаване. Вътрешния барабан на моята го огъвах на машина и пак нищо не стана, та се наложи да си го дооправям на ръка с един по-голям френски ключ.
    Тия дни се ще кача снимки...

    Да но ще държи ли достатъчно здраво запойката.На мен лично ми е трудно да запоявам, запоявал съм медни тръбички на лозарска пръскачка но не издържа много време незнам къде бъркам в запояването но не се получи тогава, но със сигурност кранчетата за изтичане на меда трябва да се запоят, трудно не трудно ще запоявям.

    Колега след като качиш снимка би ли дал и размери на детайлите,благодаря ти за сегашната информация.

  8. #98
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    "аз написа:
    Неръждаемата ламарина се лепи с поялник, след предварително обработване с киселина за запояване (или ръждопреобразувател), няма смисъл от скопчаване."
    А има ли разлика в лепенето между неръждавейка и поцинкована ламарина?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #99
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Да, спойката ще държи. Лепи се с голям поялник, от тия дето се нагряват с горелка. Лепенето на поцинкована и неръждавейка ламарини с калай е едно и също.

  10. #100
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74
    За спойка на неръждавейка се използва като флюс ортофосфорна киселина (като тази в кока-колата :D ), а е добре припоят да е сребърен. С поцинкованата е по-сложно, защото има много голяма вероятност покритието да падне, поне аз поцинкована ламарина за центрофуга не бих ползвал.

 

 
Страница 10 от 100 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •