Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 100 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 991
  1. #71
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2012
    Мнения
    33
    Мерси за информацията колега .Като гледам снимките и на мен ми се вижда добра и мисля да си направя един подарък вместо море ама да видим wink;

  2. #72
    Колега Aleksiev не оставяй морето. И аз си викам ще си напрая подарък някой кошер или някой инвентар и после ми църкат. А пък ти ако откажеш морето незнам :D
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  3. #73
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2012
    Мнения
    20
    Аз работя с 4 рамкова ДБ, която мой приятел ми я направи за 16 махазинни. Перфектно си работи и не мога да и смогвам да я зареждам с рамки.

  4. #74
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2012
    Мнения
    33
    Към колегата stefan . Колега дай малко повече подробности за преправената ти центрофуга.Интересува ме какъв диаметър има коша и колко е разстоянието от оста до долната летвичка на рамката, 16 рамки ми се струват много.Качи някоя снимка ще е от полза ако реша да преправям старта си центрофуга.Поздрави

  5. #75
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    От оста до долната летва на рамката растоянието не трябва да бъде по-малко от 10см., защото в най-долния край на питата меда няма да може да се изцентрофугира.Това са ми го казвали хора които правят центрофуги, защото исках центрофуга с по малък варел и с повече рамки, за да може лесно да се пренася.Аз съм виждал 3 центрофуги на колеги които са ги преправяли от 4 рамкови хордиални на 12 рамкови радиални и работят перфектно, но от 4 рамкова преправена на 16 рамкова не съм виждал,както съм виждал 3 рамкова хордиална, преправена на 7 рамкова радиална и пак върши работа.

  6. #76
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2012
    Мнения
    33
    Моята центрофуга е стара и е за 6 пити хордиално .Има диаметър на варела 52 см. Имам желание да я преправя на радиална но ми се струва че диаметърът и е малък и ще остава мед по питите.Ако някой колега е преправял такава центрофуга нека да сподели,ако има желание разбира се. Ще съм благодарен за всяко мнение.

  7. #77
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2012
    Мнения
    20
    Центрофугата е заградена с магазините за да не стане курбан зимата от братч1едите. Като отида събота ако мога ще направя снимки и ако мога да ги кача ще видите. Като се замисля трябва да видя дали е 12 или 16 рамки защото ме напъна сезона миналата година и всичко стана много набързо. Един съсед помага и върти а аз при пчелите едвам смогвам. Ще измеря ако не забравя, че по Великден ще правя ВиК на къщата, че тя горката има само една чешма навън.

  8. #78
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    Колко е диаметърът на 12 и 24 рамкови радиални? Правя си едно помещение за центрофужене и се чудя дали ще влезе такова животно през врата 90 сантиметра.

  9. #79
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2012
    Мнения
    20
    До колегата Aleksiev. Събота и неделя правих ВиК инсталация на къщата на село и не остана време за снимки, за което се извинявам. Събота работен ден и в неделя като си ида се надявам да остане време за снимки. След това с ваша помощ ще качвам снимки.

  10. #80
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2012
    Мнения
    33
    OK

 

 
Страница 8 от 100 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •