Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 37 от 100 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 361 до 370 от общо 991
  1. #361
    Наблюдател
    Регистриран
    09.12.2010
    Мнения
    49
    Това е каталагът за 2013г.,а в каталога за 2014 има доста промени.Центрофуга от всякакъв размер с долно задвижване може да се купи само от Премиум клас,а долно задвижване при обикновенния клас се предлага само при тези с 1000мм,и 1200мм на варела.Лично аз ще изчакам да видя какво ще предложат тази година в Плевен.И също ще помоля колегите използващи тази марка центрофуга за впечатления от работата и.И има ли съществена разлика между полуавтоматично и автоматично управление?

  2. #362
    Наблюдател
    Регистриран
    06.08.2014
    Мнения
    2
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Моята е 36 или 42 рамки ако не се лъжа.Имам я от 4-5 год и съм нямал никакъв проблем с нея.
    Здравей, днес бях във въпроснта фирма Вимпекс и исках да купя 36 рамквата на Lyson , но собственика започна да ме убеждава да си взема 24 рамова сръбска на 2300лв с доводте,че 36-та много къса питите и 24 рамки е оптимална
    Понеже виждам,че ползваш 36 въпроса ми е къса ли наистна основите или не?

    Благодаря

  3. #363
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Колкото са по-много рамките, толкова по-голям е диаметъра на центрофугата. Щом диаметъра е по-голям, значи и центробежните сили са по-големи при едни и същи обороти. Ако човек не се досети за този факт, много лесно може да скъса рамките ползвайки 36 рамкова центрофуга с оборотите на 24 рамковата. Ха-ха ...... явно собственика на фирмата е пропуснал часовете по физика в началното образование ...... и затова без да иска те е излъгал ......

    Когато човек си купи нова центрофуга, трябва първо да поекспериментира с нея, за да определи оптималните обороти. Моята центрофуга например е 56 рамкова и нейните оптимални обороти са още по-бавни - ха-ха... Та купуваш си центрофуга, слагаш две рамки по диагонал и после започваш да пробваш на различни обороти, като постепенно ги увеличаваш. Първо претегляш колко тежат тези две пити. След това ги въртиш на дадени ниски обороти за 5 или 10 минути (докато медените капки спрат да се удрят в стените) и след това ги вадиш и ги претегляш отново. Така разбираш колко мед се е изцентрофужил и колко е останал в питите. После правиш същото с други две пити на други обороти, после с трети две пити на трети обороти и така постепенно си създаваш една графика на какви обороти колко мед се вади и колко време отнема това. Всичкото това съм го описал в една тема някъде из форума. Най-накрая си позволяваш лукса да скъсаш две пити, за да си изясниш при какви обороти се случва това, и за в бъдеще гледаш да си под тях с поне 30-40%.

  4. #364
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски

  5. #365
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Важно е и как са ти зателени рамките,новоизградени ли са защото най вече на бързите обороти къса хоризонтално зателените и новоизградените.Такива ги слагам между по старите рамки или между пласмасовите,че ако се скъса да е само тя иначе се късат по четири-пет броя и центофугата почва да скача.

  6. #366
    Наблюдател
    Регистриран
    06.08.2014
    Мнения
    2
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ха-ха ...... явно собственика на фирмата е пропуснал часовете по физика в началното образование ...... и затова без да иска те е излъгал ......
    Благодаря за бързият отговор.

    И аз така си помислих, но все пак да реших да питам хората с опит с големи центрофуги. Ще изчакам изложението в Пловдив и тогава ще купувам. Спрял съм се на 36-ва Lyson , мисля че е добро попадение като капацитет, качество и цена.

  7. #367
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Почнах темата от начало, но не ми стигнаха нервите да я довърша до края.

    Последно някой направи ли си радиален кош за 3/6 рамкова ръчна центрофуга?

    Идеята ми е за 12 радиално разположени магазинни рамки, на 4 сектора по 3 рамки.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  8. #368
    Потребител
    Регистриран
    17.06.2013
    Мнения
    80
    Пчеларски район
    покрай павликени
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Почнах темата от начало, но не ми стигнаха нервите да я довърша до края.

    Последно някой направи ли си радиален кош за 3/6 рамкова ръчна центрофуга?

    Идеята ми е за 12 радиално разположени магазинни рамки, на 4 сектора по 3 рамки.
    Зависи от диаметъра на центрофугата
    за 9 рамкова нямаш проблем

  9. #369
    Потребител
    Регистриран
    17.06.2013
    Мнения
    80
    Пчеларски район
    покрай павликени
    ето снимка
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMAG0860.jpg‎  

  10. #370
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Супер! Имам няколко въпроса на ЛС.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

 

 
Страница 37 от 100 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •