Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 100 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 991
  1. #131
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Има няколко разновидности на неръждаемата стомана. Всичко зависи от легиращите елементи в нея. Не всички са годни за хранителни цели.
    А колкото до задвижващия механизъм си прав. Даже може и още по-евтино да излезе. Но предпочитам да дам малко повечко пари и да направя нещата както трябва. Не говоря за скъпи съоръжения, а за малко поробряване на работата на центруфугата на принципа направи си сам.

  2. #132
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    Вече наистина ми предстои да закупя центрофуга. В тази връзка имам нужда от препоръка понеже съм се спрял на фирма Стохи 04 от с. Житен, и на инж. Галин Ганев от Червен Бряг. Ако някой има друго предложение нека пише Материала от който са изработени дава ли някакви дефекти? Подходящ ли е за хранителни цели? Самата изработка как е? Понеже се дават бая пари искам да взема правилно решение. Благодаря предварително.

  3. #133
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Преди 2 дни случайно попаднах на колега, който миналата година си е взел червенобрежката. Той е младеж на 20-22години и сам си работи 120семейства или поне така каза.Изказа се много негативно-цитирам по памет-подскачала,хвърчали капаците, без капаци хвърляла мед и наоколо(не много), пълна с 24 рамки не можела да тръгне сама, трудно се разглобява за да мине през врата. Рамките ставали супер сухи след 17-20 минути въртене. Беше я захвърлил в един склад-на една страна ел. мотора на друга капаците и т.н.

    Между редовете-аз 99% бях готов да купя същата на пролет.
    Та влязох в склада да я разгледам на живо и спокойно.
    Доста прилича на правена по Трудово обучение, но бива за цената си. Оборотите се регулират просто-чрез регулиране на разстоянието между шайбите посредством лост, който приближава или отдалечава ел. мотора от ротора на центрофугата.Повече приплъзване на ремъка-по-малко обороти и обратно. На мотора успях да прочета само Елпром Троян-табелата беше боядисана фабрично.Цилиндъра и коша са неръждавейка, оста(ротора) е боядисан и явно не е.
    Предпочитам да пия от извора.

  4. #134
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    От всички центрофуги, които съм разглеждал по магазини и изложения, най-много ми харесват центрофугите на Лега. Не си струва да се прави компромис с качеството на центрофугата, за сметка на по-ниската цена! Защото неудоволствието от по-ниското качество ще трае много по-дълго време, отколкото удоволствието от по-ниската цена! Центрофугата се купува един път, за да служи много години!

  5. #135
    Цитат Първоначално публикувано от valaz
    Защото неудоволствието от по-ниското качество ще трае много по-дълго време, отколкото удоволствието от по-ниската цена!
    Не бих го казал по-точно!Много си прав ,но ние сме много бедни!Докато не се опари човек непроумява недостатъците.И винаги има по-добро от това което си взел!

  6. #136
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Когато започнах да се занимавам с пчели, купих нова 4/8 рамкова българска центрофуга от неръждавейка, с която работя и до момента. В момента вече имам 12 до 13 кошера с пчели и се заглеждам към центрофугите на Лега. Най-вероятно е, до идния сезон да си купя 12 рамкова радиална центрофуга на Лега. Колебая се относно задвижването-с пластмасовите зъбни колела или с металния редуктор. При варианта с редуктора, въртенето на коша е само еднопосочно. Диаметъра на казана е едва 52 см, което ме опасява, дали е достатъчно разстоянието от долната летва до оста на въртене. Също така, голяма част от магазинните ми пити са само с два хоризонтални тела и не знам дали ще издържат на въртенето. Затова не бързам да продавам старата центрофуга.

  7. #137
    Потребител
    Регистриран
    30.12.2010
    Мнения
    80
    Пчеларски район
    общ. Свищов
    колега asm 22 ако имаш координати на инж.Галин Ганев от Червен бряг моля да ги публикуваш,благодаря предварително

  8. #138
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик

  9. #139
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Ето какво успях да направя до момента, има още много работа до крайният резултат, но все пак да покажа какво успях да направя .


  10. #140
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    77
    Здравейте Колеги,
    Аз имам 3 рамкова хордиална центрофуга. Интересуваме каква е разликата между хордиалната и радиалната. Знам как застава рамката, по скоро ме интересува в начина на работа . По дълго ли се "въртят" рамките, по лесно ли се балансира. Мисля на изложениоето в Плевен да разгледам и да си избера една нова. С ел. двигателче че сам си вадя меда и докато разпечатвам тя да си ги върти.

 

 
Страница 14 от 100 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •