Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 85 от 100 ПърваПърва ... 3575838485868795 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 841 до 850 от общо 991
  1. #841
    Наблюдател
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    3
    Здравейте! Спрял със се на шестрамкова касетъчна центрофуга на Евротом и разпечатващата им машина. Моля за мнение ако някой ги ползва

  2. #842
    Наблюдател
    Регистриран
    09.11.2014
    Мнения
    15
    Здравейте и аз търся мнение за тазиhttp://beesmarket.com/index.php?rout...product_id=548

  3. #843
    Наблюдател
    Регистриран
    22.09.2014
    Мнения
    1
    Здравейте! Спрял съм се на трима производители на центрпфуги: Стохи-04, А. Игнатов и Червен бряг. Кой производител бихте ми препоръчали?

  4. #844
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Здравей, аз работя с тази на Ганев от Червен бряг и съм много доволен, върши ми работа и няма механика само един мотор и ремък. С други не съм работил и не знам как е, за това не мога да препоръчам, просто ти казвам при мен как е!

  5. #845
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Този уикенд пробвах новата си центрофуга-42 рамкова на Техтрон.
    Минуси:
    -не се събира тенеке под ниският кран/с два крана е/и са на различна височина.
    -Рамките са нестабилни при поставяне и не съм сигурен ,че е възможно поставянето през една/например 21 рамки/.
    -Крана е със силиконова гарнитура която е много мека и при затваряне се мачка и иска усилия да се затвори плътно/важно е при препълване на цедката(кофата) да се спре бързо и напълно/.
    Плюсове:
    -голяма е-42 рамки
    -много красива и пипната изработка
    -мощен мотор
    прецизно регулиране на оборотите и таймер за време

    Моята оценка:ако знаех за тези и недостатъци не бих я купил, а бих си взел втора от Червен бряг с резервен мотор/за всеки случай/ и не бих инвестирал 2200 лв за тази.
    Не че е лоша,но не очаквах за тези пари да има даже и дребни кусури.
    А ,и не се затваря плътно капака и влизат пчели.
    Центрофугата от Червен бряг е супер за парите си и я препоръчвам с две ръце/това е за въпроса два поста назад/.

  6. #846
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Сърбите правят нещата по-красиви,но пак се прави на балканите.Ние пием гроздова,а те - крушовица.

  7. #847
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    ...-Крана е със силиконова гарнитура която е много мека и при затваряне се мачка и иска усилия да се затвори плътно/важно е при препълване на цедката(кофата) да се спре бързо и напълно/. ...
    Ако капачето се притяга с две крилчати гайки проблема е решим.Охлабваш и двете и отваряш /затваряш.С притягане на едната фиксираш капачето в "отворено".При затваряне и двете се затягат.Капачето се движи само при две охлабени гайки.(Когато техниката куца се правят инструкции за употреба.)
    За другите проблеми не знам "инструкции".
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #848
    Колега piper, това което си написал не са минуси. И аз работя с 42 рамкова на Техтрон. Както си писал е с два крана, ниския кран е да е източиш до капка и е много удобен. Не мисля че тенекията като не се побира е недостатък, аз ползвам кофи и прехвърлям в тенекии. Рамките да нестабилни са при поставяне но веднъж завърти ли ги центрофугата направо задната летва залепва. Слагал съм и рамки през една и не съм имал проблем, както и да извъртиш 42 магазинни или корпусни. Но пък аз имах други ядове с нея но не и споменатите от теб
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #849
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Крана на центрофугата изобщо не трябва да има гарнитура. Какта спомена зуница, крана се завива с две гайки, като единия отвор за болта се прорязва и по този начин се завърта капака около другия болт. Двете повърхности са идеално гладки. Капачката, ако е леко притегната с единия болт когато се затваря прилепва толкова плътно, че няма дори капка.

  10. #850
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Колега piper, това което си написал не са минуси. И аз работя с 42 рамкова на Техтрон. Както си писал е с два крана, ниския кран е да е източиш до капка и е много удобен. Не мисля че тенекията като не се побира е недостатък, аз ползвам кофи и прехвърлям в тенекии. Рамките да нестабилни са при поставяне но веднъж завърти ли ги центрофугата направо задната летва залепва. Слагал съм и рамки през една и не съм имал проблем, както и да извъртиш 42 магазинни или корпусни. Но пък аз имах други ядове с нея но не и споменатите от теб
    Преди 2г я закупих директно от производителя в Рума, Сърбия. С воаяжа + 1 резервен двигател ми излезе 1730 лева. Досега съм имал проблем само с това, че бях поставих трите крака на различно ниво във фургона като при това положение дъното ми подаде и оста излезе от горния лагер. Като я изместих нещата се оправиха. За всеки случай между горната греда и лагера добавих подложка от 1 см. Иначе от сръбския форум четох, че им дефектират лагерите, защото били евтини китайски. Други ядове с нея не съм имал. Общо взето за тия пари-толкова. Към момента съм доволен от нея и не смятам да я сменям.
    ПС Ползвал съм и 24 р на Червен бряг - не мисля, че има място за сравнение.
    Keep Walking...

 

 
Страница 85 от 100 ПърваПърва ... 3575838485868795 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •