Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 69 от 100 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 681 до 690 от общо 991
  1. #681
    Наблюдател
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    30
    Благодаря

  2. #682
    Потребител
    Регистриран
    20.03.2016
    Мнения
    55
    Момчета от Бургас и региона За първа година ще вадя мед Търся центрофуга от региона ,на старо .Да бъде от неръждавейка ,и да бъде с с най малак капацитет .Кошерите ми са за сега пет .Когато предобия опит и стаж ,тогава ще помисля за нещо по различно .Предварително ВИ БЛАГОДАРЯ .

  3. #683
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Здравейте, изчетох цялата тема тъй като съм решил да си продам скоро сегашната ми ръчна центрофуга, която е 4 рамкова, и да я заменя с една ел. такава на 20 или 24 рамки. Дилемата ми е дали настоящата центрофуга да е от Червен бряг или от Силистра. Намерих едно видео на центрофугата от Силистра което споделям.

  4. #684
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Цитат Първоначално публикувано от asti Виж публикацията
    Здравейте, изчетох цялата тема тъй като съм решил да си продам скоро сегашната ми ръчна центрофуга, която е 4 рамкова, и да я заменя с една ел. такава на 20 или 24 рамки. Дилемата ми е дали настоящата центрофуга да е от Червен бряг или от Силистра. Намерих едно видео на центрофугата от Силистра което споделям.
    И аз ги изчетох и останах с впечатлението,че българските не са много качествени.

  5. #685
    Автор
    Регистриран
    08.07.2014
    Мнения
    102
    Пчеларски район
    Трънско
    Аз съм със "Силистренска" и съм доволен. Поръчах я изцяло неръждаема - включително крака, планка за двигателя и управлението, крепежни елементи - абс. всичко. Според мен, за цената си, е достатъчно добре направена. По-качествените центрофуги са на двойна и тройна цена от тази (сравнена между сръбски, румънски и унгарски).

    Като недостатъци мога да отбележа дразнещият шум от редуктора (чува се и на клипа) и управлението, което ограничава максималните обороти до "200" (това може да не са 200 об/мин, не съм ги мерил...), а на практика могат да се ползват и по-високи. Лагеруването на вала в долния край е на втулка и съчма в средата, като са смазани с грес. За съжаление не е предвидено средство за уплътнение на греста (например семеринг) или друг начин на лагеруване неизискващ смазване (например с пластмасова втулка) и това създава възможност медът да се замърси.

  6. #686
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Двигателя и редуктора на тази центрофуга са украински. Двигателя е 12V и можеш да я въртиш и на пчелина с акумулатора и/или алтернатора на колата. Вярно е, че редуктора е доста шумен, но пък е здраво направен. Абе "Дялано в СССР". Този, който е снимал клипа е допуснал груба грешка, слагайки рамките само в 1/4 от обема. Това води до голямо радиално биене и още повече вдига шума на редуктора.
    Кой е производителя на тази машина? Би ли ми пратил координатите му на ЛС?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #687
    Автор
    Регистриран
    08.07.2014
    Мнения
    102
    Пчеларски район
    Трънско
    Всъщност центрофугата е доста стабилна, краката и са масивни, стъпват на голяма площ, и вибрациите от неравномерно разпределена тежест в касетета са минимални. Иначе шумът с рамки или без рамки - пак се чува и когато я въртиш часове наред (дай боже), ти надува главата.

    Хубава е центрофугата, препоръчвам я, защото на тази цена, не съм видял да има по-добра алтернатива. Освен това, Антон Игнатов е точен и е възможно да я направи по конкретни изисквания, което при големите производители не е така. За центрофугите от Ч. Бряг също съм чувал добри отзиви, но там сроковете на изпълнение са месеци.

  8. #688
    Наблюдател
    Регистриран
    29.03.2015
    Мнения
    10
    Пчеларски район
    община Пордим
    d845f55f87e773bb9aca867b357427d6.jpg

    "Многофункционална центрофуга за вадене на мед мулти 24 с водна риза. Съоръжението е
    конструирано за вадене на мед с 24 рамки, приложение като хомогенизатор,
    приготвяне на захарен сироп за захранване, восъкотопилка. Технически
    характеристики: обем 300л., задвижване с мотор варвел, 6,5 киловата, 50 херца, смяна
    на посоката на въртене, регулиране на обороти и температура, таймер на работно
    време."
    Какво ви е мнението?Имате ли впечатления?

  9. #689
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    За качеството нищо не мога да кажа, но това е идеалната комбинация от функционалности за малък пчелин.
    Какви са параметрите на нагревателите и точността на регулиране? Не разбирам и какъв е смисъла от такъв мощен двигател.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #690
    Наблюдател
    Регистриран
    29.03.2015
    Мнения
    10
    Пчеларски район
    община Пордим
    Изработката не изглежда лоша,но пък големината на мотора наистина буди недоумение.Интересна е комбинацията водна риза с центрофуга.

 

 
Страница 69 от 100 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •