Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 95 от 100 ПърваПърва ... 45859394959697 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 941 до 950 от общо 991
  1. #941
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Винаги е зависим от синусоидата!!! Какво напрежение прави според теб инвертора? Каква е формата на напрежението в мрежата 230V/50Hz?
    Не бъди толкова детайлен! Кажи му на ПЧЕЛАРЯ, би или не му вършил работа един такъв генератор. В крайна сметка го интересува да свърши работа, т.е. да си извади меда, при липса на напрежение в ел.мрежата. Стига си сял на корена ми ряпа.
    Принудих се да ти отговоря по друг начин, защото мода почисти.

  2. #942
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не бъди толкова детайлен! Кажи му на ПЧЕЛАРЯ, би или не му вършил работа един такъв генератор. В крайна сметка го интересува да свърши работа, т.е. да си извади меда, при липса на напрежение в ел.мрежата. Стига си сял на корена ми ряпа.
    Принудих се да ти отговоря по друг начин, защото мода почисти.
    Долу горе такъв отговор търся. Нещо от сорта на:
    Калпаво решение е модифициран инвертор, ама като си на зор за един път става.
    Голям риск за мотора, не си струва.
    Ако се внимава и не прегрява мотора върви за малко
    За генератора същото... или друго.

    Бях в училище добър по физика (първенец от олимпиада), и сега смятам със закона на ОМ, само толкова. Оценявам се за некомпетентен в тази област и затова питам.
    Ако съм изнервил някого, да спираме. Хубав ден и успешна седмица на всички.

  3. #943
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от nikola.vladov Виж публикацията
    Долу горе такъв отговор търся. Нещо от сорта на:
    Калпаво решение е модифициран инвертор, ама като си на зор за един път става.
    Голям риск за мотора, не си струва.
    Ако се внимава и не прегрява мотора върви за малко
    ......
    От нивото на ограничената ми компетентност и познанията ми по електротехника това е смисъла и на моя отговор.
    Риска за ползването на инвертор с модифицирана синусоида не е чак толкова голям, ако се контролира температурата на двигателя.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #944
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от nikola.vladov Виж публикацията
    ...
    Разбра ли сега колега, че нищо не разбра от тесните специалисти!?
    Сам си избери варианта - инвертор или генератор. Най-важното в случая е, че ти се представя нещо, което не е изпробвано на практика в пчеларството, просто защото акълията не е пчелар. По същия начин той се "переше", когато идеше реч за редукторите в центрофугите. Пак ти казвам - прецени си, това от опит, а не от формули, в които са пропуснати много, много неизвестни.

  5. #945
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Пак ти казвам - прецени си, това от опит, а не от формули, в които са пропуснати много, много неизвестни.
    Така е като съм решил да идва хляба на масата ми от пчелите. Станах дърводелец, заварчик, правих си циркуляр, парогенератор, сега си блъскам главата с електротехника, отделно ветеринар, идват центрофуги, мисля за разпечатваща, трябвало да разбира човек от маркетинг, фургони, документи и от не знам какво си още.
    Бре да му се не види, то трябва да съм спец по всичко май. Като знам какво печеля си мисля често: "аз ако мога толкова неща наведнъж дали не е по-добре да ида на Wall street и да правя милиони". Това е положението засега. Живи и здрави и да гледаме напред

  6. #946
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    Бензиновият/дизеловият генератор имат изходен ток с пълна синусоида. Т.е. напълно подходящ за роторни машини. Имам и бензинов генератор, и инвертор с пълна синусоида, като и двете вършат еднаква работа за центрофугата и разпечатващата машина. И при двете трябва да се съобрази сборната консумация. Генераторът е шумен и трябва да е на открито заради изгорелите газове. Моят е 3 кВт и гори ок. 1 литър на час. Инверторът е друга бира - тих и екологичен, но иска добре зареден акумулатор/акумулаторен блок. Аз имам соларна система с 1,5 кВт пикова мощност и акумулаторен блок 700 Аh и през лятото центрофугата и разпечатващата не се усещат като консуматори, но при самостоятелен акумулатор без зареждане трябва да се предвиди достатъчен капацитет.
    И последно: тия евтини инвертори от Али-то вършат работа за любителски цели, но съм ги сравнявал на живо с маркови такива при високо натоварване и резултатът беше плачевен - бръмчат, греят, изключват... Не коментирам ниското КПД. Има хубави европейски инвертори с пълна синусоуда, които наистина са доста по-скъпи, но знаеш, че няма да те оставят на 40 градуса при вадене на слънчоглед да въртиш на ръка и да разпечатваш с вилица.

  7. #947
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от peter11_82 Виж публикацията
    Бензиновият/дизеловият генератор имат изходен ток с пълна синусоида. Т.е. напълно подходящ за роторни машини. Имам и бензинов генератор, и инвертор с пълна синусоида, като и двете вършат еднаква работа за центрофугата и разпечатващата машина. И при двете трябва да се съобрази сборната консумация. Генераторът е шумен и трябва да е на открито заради изгорелите газове. Моят е 3 кВт и гори ок. 1 литър на час. Инверторът е друга бира - тих и екологичен, но иска добре зареден акумулатор/акумулаторен блок. Аз имам соларна система с 1,5 кВт пикова мощност и акумулаторен блок 700 Аh и през лятото центрофугата и разпечатващата не се усещат като консуматори, но при самостоятелен акумулатор без зареждане трябва да се предвиди достатъчен капацитет.
    И последно: тия евтини инвертори от Али-то вършат работа за любителски цели, но съм ги сравнявал на живо с маркови такива при високо натоварване и резултатът беше плачевен - бръмчат, греят, изключват... Не коментирам ниското КПД. Има хубави европейски инвертори с пълна синусоуда, които наистина са доста по-скъпи, но знаеш, че няма да те оставят на 40 градуса при вадене на слънчоглед да въртиш на ръка и да разпечатваш с вилица.
    Браво! Ето едно компетентно мнение от практиката.Че на теория, кой не чул, кой не разбрал се изказва. По-горе колегата попита за резервен вариант, когато в напрегнат момент от пчеларската работа спре тока. За това му предложих евтин вариант - агрегат, вместо скъп инвертор и акумулатор с голям капацитет. Казах, че не е зависим от синусоидите, като имах предвид, че отпада дилемата му инвертор с пълна или модифицирана синусоида. И се почна една...

  8. #948
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Браво! Ето едно компетентно мнение от практиката.Че на теория, кой не чул, кой не разбрал се изказва. По-горе колегата попита за резервен вариант, когато в напрегнат момент от пчеларската работа спре тока. За това му предложих евтин вариант - агрегат, вместо скъп инвертор и акумулатор с голям капацитет. Казах, че не е зависим от синусоидите, като имах предвид, че отпада дилемата му инвертор с пълна или модифицирана синусоида. И се почна една...
    Акумулатор всеки има в колата, просто като дойде време за смяната, може да вложи малко повече пари в по-голям акумулатор. Нищо не пречи да запали колата и тя да бъде генератор - още по -евтино. Нали говорим за екстрени редки случаи? Просто се слага един инвертор /навремето му викахме трансвертер/ в колата и чудото става. Да има пчелар без автомобил не ми се вярва. Освен на пчелина, системата е приложима и в къщи, до 1,5 квт се вадят от автомобилен генератор.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #949
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Акумулатор всеки има в колата, просто като дойде време за смяната, може да вложи малко повече пари в по-голям акумулатор. Нищо не пречи да запали колата и тя да бъде генератор - още по -евтино. Нали говорим за екстрени редки случаи? Просто се слага един инвертор /навремето му викахме трансвертер/ в колата и чудото става. Да има пчелар без автомобил не ми се вярва. Освен на пчелина, системата е приложима и в къщи, до 1,5 квт се вадят от автомобилен генератор.
    Да, може и така. Като ми стане студено в къщи, влизам в колата, парното на макс и... оххх кеф.
    Ти прочете ли горните мнения по въпроса?

  10. #950
    Наблюдател
    Регистриран
    01.02.2019
    Мнения
    1

    центрофуга за мед

    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Центрофугата е проста машина, но Касамаков е сложил простотата на пиедистал та чак се получава простотия. Там всяка партида в за себе си. Имам негова 24р. Коша определено не е кръг. Има две кръгли планки на оста на които се хващат спиците НЕ СА неръждаеми, а боядисани с бял бронз тенекета. Лагера спече след две години. Електрониката е направена по най-безумния начин - обемен монтаж. Няма платка. всичко е на жици и елементите са залепени по кутията със силикон. Пълно безумие и се удя как ми е свършила толкова работа, а колко още съм и намислил да свърши.
    Още миналта година четох тема и ми се искаше да споделя мнението си за центрофугите на Касамаков. Споделям напълно мнението на колегата . Наложи се да отида да помогна за ваденето на мед, при мой близък пчелар който е горд собственик на 24р. центрофуга на Касамаков, мога да кажа, че това нещо както и да нареждаш рамките в него тресе та неможеш го спря, той самия барабан бие на празно и както и да се опитваш да балансираш при зареждането с рамки, не може да се балансира, а и за капак при последното вадене, моя приятел ми се оплака, че нещо се развалила. Правя сравнение с моята също е 24 рамкова но съм я взел от Зорница Добрич и вече пета години не е мръднала.

 

 
Страница 95 от 100 ПърваПърва ... 45859394959697 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •