Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 94 от 100 ПърваПърва ... 44849293949596 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 931 до 940 от общо 991
  1. #931
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Да се захранва с акумулатор на полето. Регулирането на оборотите ми го направи един приятел, 1 кутийка с нещо си вътре и копче отгоре да се върти. Мотора не е четков, но изкара 1 месец работа без проблем, без да грее и т.н. Така че варианта за оборотите го нагодих за сега. Остава само захранването на полето с акумулатор или с бензинов генератор, трябва да избирам до Май месец.

    П.П. За оборотите се появи и нещо дето не съм го очаквал. Като върти центрофугата с постоянни обороти с отворен единия капак отгоре,но като затворя капака и оборотите се вдигат леко. Нямам представа колко, но се вдигат. Завихряне се получава вътре предполагам, и това помага на барабана с питите и мотора да върти по-леко.
    За твоя двигател е подходящо това решение: https://www.aliexpress.com/store/pro...ceBeautifyAB=0
    Колкото до промяната на оборотите при затваряне на капака - обяснението ти е приблизитело вярно. Когато се върти кошницата с рамките, заедно с тях се върти и околния въздух. Те действат като лопатките на роторна турбина. Когато капака е отворен те се стремят да завъртят и част от околния въздух извън обема на казана. Това товари двигателя. Когато затвориш капака, рамките въртят само въздуха, затворен вътре в обема на казана и двигателя се разтоварва, а оборотите се повишават. Извода е да се работи още от пускането със затворени капаци.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #932
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Дали ако се съберем повече хора и направим пакет няма да намалим цената? Аз предполагам 12v -> 220V ще искат всички. Разлика може да има само в мощността. Предполагам там 2-3 модела ще вършат работа за всички видове центрофуги. Ако има желаещи да се обадят. Май това е за отделна тема (както преценят модераторите). Няма смисъл от публикации от сорта: "аз съм зa 800w", "аз за 1200w"... Ако се прави нещо то ще е за 2019.

  3. #933
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от nikola.vladov Виж публикацията
    Дали ако се съберем повече хора и направим пакет няма да намалим цената? Аз предполагам 12v -> 220V ще искат всички. Разлика може да има само в мощността. Предполагам там 2-3 модела ще вършат работа за всички видове центрофуги. Ако има желаещи да се обадят. Май това е за отделна тема (както преценят модераторите). Няма смисъл от публикации от сорта: "аз съм зa 800w", "аз за 1200w"... Ако се прави нещо то ще е за 2019.
    Това е едната възможност. Другата възможност сме я предложили тук: http://pchelari.com/forum/showthread...797#post141797
    За всички, които нямат опита или не им се занимава с тези понякога рисковани доставки ние предлагаме доставка при комисионна от 10% за комплексната услуга, която включва:
    - поръчка от сайта и заплащане на стоката;
    - получаване и освобождаване от митница или поща;
    - изпращане до получателя след проверка на доставената стока.
    Условията за тази услуга са следните:
    - стойност на поръчката над 20$;
    - внасяне авансово на 50% от стойността на стоката
    - заплащане на остатъка от цената, комисионната, транспортните разходи до БГ (ако има такива), както и ДДС или мито (ако има такова) с наложен платеж при доставката
    - фирмата не поема отговорност са доставена некачествена стока, както и гаранция за нея.
    Форма за поръчки:TSC-1 Poratcka_Bee Hive Control_2018.doc
    Условията, написани там не важат за тези поръчки с изключение на 1,2 и 7
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #934
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Каква е разликата между "pure sine wave" и "modified sine wave" инвертор. Дадоха ми за проба един модифициран и той върти центрофугата. Може ли да повреди мотора като не е истинска синусоида?

  5. #935
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от nikola.vladov Виж публикацията
    Каква е разликата между "pure sine wave" и "modified sine wave" инвертор. Дадоха ми за проба един модифициран и той върти центрофугата. Може ли да повреди мотора като не
    не е истинска синусоида?
    Едното е истинска синусоида, а другото - стъпаловидно променящо се напрежение, наподобаващо синусоида. Тя съдържа много хармоници и загрява двигателя и той може да изгори.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #936
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Тя съдържа много хармоници и загрява двигателя и той може да изгори.
    Ясно. Ако го купувам ще се ползва само в случай, че угасне тока (резервен вариант). Освен да гледам дали загрява.

  7. #937
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от nikola.vladov Виж публикацията
    Ясно. Ако го купувам ще се ползва само в случай, че угасне тока (резервен вариант). Освен да гледам дали загрява.
    А колко вата ти е ел.двигателя? Дали няма да е по-удачно да си купиш генератор? Можеш и за друго да го ползваш. Щом питаш за вариант, когато "угасне" тока, предполагам, че се случва често.

  8. #938
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Да, често гасне (на село съм), но рядко няма с часове. Трябва ми ако са разпечатани рамките и спре за часове (случвало ми се е). 550В е двигателя. То и с генераторите предполагам има да дават истинска синусоида и разни други.

  9. #939
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от nikola.vladov Виж публикацията
    Да, често гасне (на село съм), но рядко няма с часове. Трябва ми ако са разпечатани рамките и спре за часове (случвало ми се е). 550В е двигателя. То и с генераторите предполагам има да дават истинска синусоида и разни други.
    С генератора не си зависим от синусоидата, те произвеждат променливо напрежение - 220 v. Можеш да си купиш от най-евтините - под 200 лв са. Ето такъв примерно https://rudimpex.com/product/25301/g...impex-com.html

  10. #940
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    С генератора не си зависим от синусоидата, те произвеждат променливо напрежение - 220 v.
    Винаги е зависим от синусоидата!!! Какво напрежение прави според теб инвертора? Каква е формата на напрежението в мрежата 230V/50Hz?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 94 от 100 ПърваПърва ... 44849293949596 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •