Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 64 от 100 ПърваПърва ... 1454626364656674 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 631 до 640 от общо 991
  1. #631
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Кръга маже най-лесно да се огъне на трабогиб,ако е от тръба или ако е шина да се прекара през валяци за огъване на ламарина.Тогава много лесно можете да зглобите барабана.

  2. #632
    Наблюдател
    Регистриран
    01.03.2011
    Мнения
    41
    Здравейте колеги.
    Аз от чакане на центрофуга от Галин Ганев, Червен бряг, останах без центрофуга. Миналата година я поръчах през месец Май, уж за 30 дни щеше да е готова. Мина Юни, мина и Юли. Обаждам се аз на въпросния и ми казва края на Август, че имал проблем с доставките. Ни вест ни кост, дойде Октомври. Обаждам се и той ми заявява, че ми звънял няколко пъти?! ама не можал да се свърже с мен, ама до Декември щяла да е готова. При все че съм оставил 2 телефонни номера как само той не успя да се свърже с мен не знам. Звъня му пак преди няколко дни и ми казва, че пак имал някакви проблеми и, че нямало да стане. Презполагам, че няма да стане защото съм поръчал на старата цена, пък той нали ги вдигнал, ама все пак от Май месец да чакам центрофуга... Разочарован съм страшно много от Галин Ганев, такова несериозно отношение към клиент, че няма накъде. 100 пъти ме мотае и накрая ще ми заяви, че абе няма да стане.

  3. #633
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от marin_006 Виж публикацията
    Здравейте колеги.
    Аз от чакане на центрофуга от Галин Ганев, Червен бряг, останах без центрофуга. Миналата година я поръчах през месец Май, уж за 30 дни щеше да е готова. Мина Юни, мина и Юли. Обаждам се аз на въпросния и ми казва края на Август, че имал проблем с доставките. Ни вест ни кост, дойде Октомври. Обаждам се и той ми заявява, че ми звънял няколко пъти?! ама не можал да се свърже с мен, ама до Декември щяла да е готова. При все че съм оставил 2 телефонни номера как само той не успя да се свърже с мен не знам. Звъня му пак преди няколко дни и ми казва, че пак имал някакви проблеми и, че нямало да стане. Презполагам, че няма да стане защото съм поръчал на старата цена, пък той нали ги вдигнал, ама все пак от Май месец да чакам центрофуга... Разочарован съм страшно много от Галин Ганев, такова несериозно отношение към клиент, че няма накъде. 100 пъти ме мотае и накрая ще ми заяви, че абе няма да стане.

    За 1 050 - 1 070 лв. 24 рамкова ( 20 плодникови ДБ или по 24 магазинни/корпусни) с ел. задвижване 12/220 - може да си вземеш от Добрич без да ти се налага да чакаш ...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #634
    Наблюдател
    Регистриран
    15.07.2013
    Мнения
    12
    Мислех да го търся Ганев,но май ще се откажа....
    blood and honour

  5. #635
    Автор
    Регистриран
    05.12.2013
    Мнения
    100
    Пчеларски район
    Стара Загора
    Искам да попитам за радиалните центрофуги, както знаем оста на въртене може да бъде успоредно разположена на земята(модел на парадайс хъни) или перпендикулярно разположена(като повечето марки например Лисон). Може ли някой с практически опит с двата типа радиални центрофуги, да направи сравнение относно времетраенето на изважданане на медът и проблеми с разкъсване на питите по време на центрофугиране?

  6. #636
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    За 1 050 - 1 070 лв. 24 рамкова ( 20 плодникови ДБ или по 24 магазинни/корпусни) с ел. задвижване 12/220 - може да си вземеш от Добрич без да ти се налага да чакаш ...
    За по-малко (8, 10, 12) плодникови ДБ произвеждат ли в Добрич? На 12 и 220в. Цената не е проблем. Радиални ли са или касетъчни?

  7. #637
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    За по-малко (8, 10, 12) плодникови ДБ произвеждат ли в Добрич? На 12 и 220в. Цената не е проблем. Радиални ли са или касетъчни?
    Радиални. Освен да ти дам телефона на производителя и да го питаш.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #638
    Наблюдател
    Регистриран
    01.03.2011
    Мнения
    41
    borislav aleksandrov, би ли дал телефонния намер на производителя в Добрич и на мен. Тези дни ще ида до пчеларското изложение в Пловдив да погледна и там, чудя се на еднаот Стохи04 24 рамкова за 1600лв.

  9. #639
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от marin_006 Виж публикацията
    borislav aleksandrov, би ли дал телефонния намер на производителя в Добрич и на мен. Тези дни ще ида до пчеларското изложение в Пловдив да погледна и там, чудя се на еднаот Стохи04 24 рамкова за 1600лв.
    Аз имам такава на Стохи от 2 години доволен съм питите направо ги суши няма късане.

  10. #640
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Един дядо се отказва от пчелите и продава малка хордиална центрофуга за 6 магазинни ДБл/3 МК, от неръждавейка е, с ел.задвижване, има два бутона бързи/бавни. Колко пари според Вас е нормално да му дам за нея?...аз мисля 200-250лв макс., ако ще е повече, то по-добре според мен да спестявам за ел. радиална.

 

 
Страница 64 от 100 ПърваПърва ... 1454626364656674 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •