Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 21 от 100 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 201 до 210 от общо 991
  1. #201
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Мдааааа, явно тия 15 см са поредния мит...

  2. #202
    Наблюдател
    Регистриран
    05.07.2013
    Мнения
    37
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов Виж публикацията
    Мдааааа, явно тия 15 см са поредния мит...
    Не е мит. И със Трабант можеш да пътуваш, и със центрофугите е същото, времето и удобството си имат цена.

  3. #203
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Имам един малко глупав въпрос.Ако вземем една 4 рамкова центрофуга (4 големи или 8 малки Дадан-Блат),и в нея наредим 6 малки рамки,по 2 от двете страни,и по една от другите две страни,дали центрофугата ще бие или ще си върти нормално.
    от 15 години ползвам три рамкова центрофуга чийто кош е триъгълен и ми е малко трудно да преценя какво би се случило с квадратен кош , ако се наложи да въртя 6 рамки вместо 8.
    За следващият сезон ще се наложи да си купувам нова центрофуга на цена максимум около 700 лв,и като гледам цените на вносните,нещата отиват към 4 рамкова хордиална,с опция да си сложа и ел.задвижване по нататък.Засега съм се спрял на Сръбската фирма Евротом.Предложиха ми цена за 4 -ка на цена под 500 лв .Ако някой ползва тяхна центрофуга да сподели впечатления.
    До някаква степен се замислям и за Българска центрофуга.Гледам че фирма Стохи-04 предлагат 12 рамкова центрофуга на сайта си за 490 лв,която ако има и опция за добавка на приставки за хордиално центрофугиране би била добър вариант.От темата не можах да разбера дали са добри като изработка.
    Обслужвам около 120 семейства,и търся най удачния вариант за парите които съм отделил.Всякакви съвети ще са ми полезни.

  4. #204
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Рамките по диагонал трябва да са еднакви (всяка една рамка трябва да е еднаква с нейната срещуположна). Съседни рамки могат да са различни, важното е срещуположните да са еднакви.

  5. #205
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Обслужвам около 120 семейства,и търся най удачния вариант за парите които съм отделил.Всякакви съвети ще са ми полезни.

    24 рамкова от Червен бряг за под 1000 лв. Верно, малко повече е от лимита ти 700лв, но ако продадеш старата горе-долу ще го докараш. Пък и ще си избие парите.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #206
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2012
    Мнения
    20
    Аз тази година си взех от "Стохи" - 24 рамкова с ел. задвижване за 1600 лева. Добра е. Работи леко и не тресе. Става за плодникови ДБ, корпусни и магазинни рамки. На 70 семейства магазините ги извъртаме до към 15 часа. Досега имах 4-ка която я направих на 16 рамкова, но тази е много добра. Добре изхвърля меда, лесна за обслужване. Има потенциометър за регулиране на оборотите с които се определя въртенето. Така е по-добре според мен защото всички пити са различно пълни. Така сам определяш с какви обороти колко продължително да въртиш, докато с пълния автомат не може. Ако си сръчен в ръцете или имаш приятели които са такива, една 4-ка да се преправи на 16-ка струва за около 100-тина лева за материали. Но проблема е, че ако не е с ел. задвижване задвижването заминава заради тежеста на рамките. Успех в решението на проблема. Аз моя го реших. Догодина ще правя втори пчелин и ще вида за там какво ще реша.

  7. #207
    Потребител
    Регистриран
    16.04.2012
    Мнения
    90
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov Виж публикацията
    Аз имам четирирамкова преправяна от майстор в Монтана,
    Ако е възможно дай ми кординатите на майстора от Монтана,може и на лични.
    Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн

  8. #208
    Потребител
    Регистриран
    23.06.2012
    Мнения
    65
    Весела коледа колеги
    Бих искал да ви запитам, откъде мога да си купя центрофуга за около 700 лева. Имам желание да е за поне 16 корпусни рамки и електрифицирана.

  9. #209
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    От Червен бряг 24рамкова радиална електрическа за около 1000 лева(преди месец ходих, гледах ги и ми хареса тогава беше 940 лв. но ми каза че варира в зависимост от материала).
    Аз съм решил февруари да си купя една, ако всичко е на ред с кошерите.

  10. #210
    Потребител
    Регистриран
    23.06.2012
    Мнения
    65
    Търся нещо около 700... 1000лв са твърде много за този модел центрофуга. Както и да я пресмятам не може да стъпи повече от 600лв. Тоест 400 за труда ? Не благодаря....

 

 
Страница 21 от 100 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •