Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 27 от 100 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 261 до 270 от общо 991
  1. #261
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Прочети темата и ще разбереш - http://pchelari.com/forum/showthread...1760#post31760
    Макар,че ако питаш мен е по добре да свържеш двигателя с подходящ редуктор и да му сложиш регулатор на оборотите.

  2. #262
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от simo Виж публикацията
    Прочети темата и ще разбереш - http://pchelari.com/forum/showthread...1760#post31760
    Макар,че ако питаш мен е по добре да свържеш двигателя с подходящ редуктор и да му сложиш регулатор на оборотите.
    Прочетох я, но там търсят крайните обороти. Знае се колко са двете шайби. Аз знам колко трябва да са оборотите и ми трябва размера на шайбите.
    Благодаря!

  3. #263
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Каменов, дай известните параметри?
    Колко са оборотите на двигателя?
    Колко оборота искаш максимално на барабана? (обикновено са към 330-400) Колкото е по малък диаметъра а барабана толкова по големи обороти се слагат за да се постигне приблизително еднаква периферна скорост. На барабан с диаметър 100 см( 36 ЛР рамки) въртя с 350 оборота на макс и е добре. Кажи колко ти е диаметъра на барабана за да можем и да пресметнем подобна периферна скорост?

  4. #264
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Зарко, виж в форума "Направи си сам", в темите за циркулярите. Там има всичко за сметките.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #265
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Центрофугата ми е за 6 магазинни или 3 плодникови.

    http://www.topobiavi.com/data/adv_im.../p_1189083.jpg

    Моята идея е да сложа шайба на мястото на дръжката и там да получи задвижването. Грубо измерих, че трябва там да са около 90 об/мин. А мотора ми ще е с 1360 об/мин. На него има шайба с вътрешен размер 50 мм.
    Бях я направил с едно зеге директно въртеше барабана, но в крайна сметка не ми хареса този вариант и сега мисля друг.

    jordanov, благодаря. Ще потърся тази тема.

  6. #266
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Така както си я замислил няма да стане. Пробвал съм и се получи едно няма нищо. Преди се мъчех с една подобна 4-ка и исках да я развъртя точно по този начин. Варианта да я развъртиш на ток по-нормално е да премахнеш цялата горна шина заедно с този редуктор. Този редуктор е повишаващ и ако остане ще ти трябва голяма мощност и ще се получи един път да понижиш оборотите с ремъчна шайба и после те пак да се увеличат през редуктора. Значи махаш редуктора заедно с шината и слагаш нова шина. Пробиваш отвор за за оста и още два отвора за които ще захванеш един лагер в лагерно легло (така се продават готови за около 5лв.). Изработваш подходяща ос на струг и към нея захващаш ремъчна шайба. В случая става въпрос за хордиална центрофуга която изкарва меда при относително ниски обороти, предполагам че 250 ще са достатъчни. И така 1360 об. ги делим на желаните 250 об. и получаваме че желаната шайба трябва да е с 5.44 пъти по голяма от тази на мотора.
    Моето мнение е, че от това упражнение няма никакъв смисъл, защото ще е скъпо приключение с малък ефект. На всичко от горе все още не сме засегнали най-тежкия въпрос с реглажа на оборотите. Най-лесния, но неприемлив вариант от инженерна гледна точка е с приплъзване на ремъка. Всичко друго е .....
    Като се замисля спокойно можеш да я въртиш с винтоверт, където проблема с ремъчните шайби отпада и с реглажа на скоростта също, но шината с редуктора пак трябва да изчезне. Когато ти се наложи да въртиш на ръка я слагаш и имаш пак ръчна центрофуга.

  7. #267
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Моята центрофуга е такава.На мястото на дръжката сложих най-голямата шайба която намерих от автоматична пералня, двигател също от пералня колекторен, а регулирането на оборотите става с регулатор на напрежението.

  8. #268
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    rosty_sz, напълно споделям твоето виждане, на една тройка не и трябват много сложнотии/пък и на другите/, нещата трябва да са максимално изчистени. Не е необходимо дори да прави нова шина. Достатъчно е да свали само стария редуктор и на новия да направи само опашката като на стария. Така дори и да се наложи да мине пак на ръчно въртене, смяната става за две минути.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_1367.jpg‎  

  9. #269
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Който иска, да пробва. Имам излишен споменатия четков двигател от пералня с комплект:
    регулатор за обороти
    малка и голяма шайба
    ремък
    стойка за прикрепяне към шината с възможност за регулиране опъна на ремъка.
    При евентуално желание ще се договорим.

  10. #270
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    На мен идеята ми дойде от този клип http://www.youtube.com/watch?v=34M6yHoiI_w
    Само, че аз мисля шайбата да я сложа на мястото на дръжката, а мотора да е долу под центрофугата и така няма да е претрупано отгоре. Би трябвало щом моторче от чистачки да задвижва тази центрофуга, този който съм приготвил да задвижи моята.
    Пробвал съм с дрелка да задвижа, но наистина много се мъчи.
    Ето това съм направил, но оборотите на машинката са големи и като му ги намаля не се охлажда добре и загрява много. Другото, което се появи, че като мине през димера не може да го задвижи и трябваше да включа една крушка заедно със зегето. И в крайна сметка не можеха добре да се регулират оборотите, с малко преместване на ключа и се променяха с много.
    http://www.youtube.com/watch?v=1PoTEWq1wf8

    Това с винтоверта е добра идея, но на него как ще му регулирам оборотите? А и нямам излишен.

 

 
Страница 27 от 100 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •