Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 29 от 100 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 281 до 290 от общо 991
  1. #281
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Според мен, просто не си случил на качествен редуктор и оттам си правиш кардинални изводи. През ръцете са ми минали много ъглошлайфи, някои са горили ротори по три пъти а на редукторите им няма нищо, други са скапвали редуктори, още преди първа смяна на четки. Може би въпрос на марка и качество. Аз не бих си направил центрофугата окичена с ремъци и ремъчни шайби. Ел.задвижването и според мен трябва да може да се сваля за минути и после маркуча, иначе хигиената ще куца.

  2. #282
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Уточняващ въпрос - това от ъглошлайфа редуктор ли е наистина? Все ми се струва, че обротите на шлайфа са от 6000 нагоре, а двигателят е по-бавен. Малко е офтопик питането...

  3. #283
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    С ремъчните предавки общо взето работата по разглобяването е почти същата.

  4. #284
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Уточняващ въпрос - това от ъглошлайфа редуктор ли е наистина? Все ми се струва, че обротите на шлайфа са от 6000 нагоре, а двигателят е по-бавен. Малко е офтопик питането...
    Аз също винаги така съм мислел, но се оказа обратно. Днес направих едни проби с редуктор от малък флекс. Предавателното число е точно 3:1. На 90% съм си изяснил задвижването. Ако мога да си намеря четков мотор с около 1000 об/мин ще е добре, а ако не ще го направя с дрелка и ремъчна предавка. Пробвах с винтоверта си да задвижа, става, не се товари, но максимума му е 550 оборота. Това означава, че барабана ще се върти с около 180 и предполагам, че няма да изпръсква всичкия мед.

  5. #285
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Значи, не знам дали производителите на центрофуги четят форума, но да им кажа; Вчера (08.02.2014) на изложенито в Плевен независимо от голямата блъсканица разгледах центрофугите. Въшно добре иглеждаха, на "сухо" работеха добре, НО едно нещо направо меи направи лошо впечатление, кран за източяане на меда. Да се обоснова: центрофугата е разпробита и пластмасовия кран е навит в корпуса. Да, но монтажа е така, че голямо количество мед остава в нея, не зависимо, че може да я наклониш. Най-лошо бяха монтирани крановете, на Касамаков, имаха един "пръст" разстояние от дъното. Старите центрофуги с металните кранове са в пъти по добре монтирани.

  6. #286
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ами че то е близко до ума, че дъното трябва да е наклонено, и крана да е в най-ниската точка. За центрофуга обикновенно се практикува леко конусовидно дъно, и 2-3 крана по периферията по долния ръб.

    А това че сульо и пульо е решил, че може да прави центрофуги, без да вложи капка ум в конструкцията - ами освен да онемея, какво друго мога да направя. Аз лично забелязах и един друг проблем в българските центрофуги - това, че страничната конструкция е от черен метал. Това е абсолютно забранено, когато се касае за машини от хранително-вкусовата промишленост. Всичко трябва да бъде от хром-никел, дори и краката или стойката на центрофугата. Други метали не са разрешени под никаква форма. Ако се използват някакви пластмаси, задължително трябва да имат сертификат за хранителни нужди. Ако не - хромникел и нищо друго. Дори и електрическите табла трябва да са от хромникел или от сертифицирана пластмаса.

    За съжаление тези изисквания масово не се спазват от пчеларите и е въпрос на време евросъюза да стегне нещата и да ги постави в правилните релси. Към днешна дата ако се направи филм за пчеларството и народа види в какви ръждиви съдове се центрофужи или съхранява меда и как не се спазва никаква хигиена, бъдете сигурни, че ще се отврати, и много българи ще се зарекат никога повече да не близват мед през живота си.

  7. #287
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Много пъти съм коментирал, че никога няма да си купя инвентар от български "производител", а мотивите ми са били същите като тези, изложени в горния пост.
    Working....

  8. #288
    Онзи ден ми направи впечетление едно исказване на колега което споделям и аз . Е аджаба една автоматична пералня струва 500 лв а една цетрафуга от среден клас 1500 лв . Една от двете цени е нереална . Оставям на вас да прецените коя . А на всичкото отгоре и неспазването на изискванията към вложените материали .
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  9. #289
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Георгиев - ingivo Виж публикацията
    Онзи ден ми направи впечетление едно исказване на колега което споделям и аз . Е аджаба една автоматична пералня струва 500 лв а една цетрафуга от среден клас 1500 лв . Една от двете цени е нереална . Оставям на вас да прецените коя . А на всичкото отгоре и неспазването на изискванията към вложените материали .
    По тази тема може да се напише доста и пак да не се постигне съгласие.
    - за разлика от пералнята - центрофугата за мед се води специализиран инвентар предназначен за много тесен пазар и определен кръг от потребители (същото е и с останалия пчеларски инвентар) и по принцип винаги цената е завишена все пак не е продукт за масова употреба.
    - бих отбелязал и нещо интересно поне за мен - примерно Лега всеки се оплаква от високите и цени и отива да търси нещо по-евтино но за да съществува от толкова години Лега в България при тези цени означава че не само продава но и реализирва някаква печалба понеже не се сещам за частна фирма която ще налива пари в дадена дейност ако е на загуба ...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #290
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    http://agronet.bg/agroborsa/8-pchela...ga-za-med.html Ето за какво говоря аз и колегата Матеев. Акато качество някой ползвали от този производител.
    Този пост е редактиран от Вълчан; 10.02.2014 в 12:34.

 

 
Страница 29 от 100 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •