Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 98 от 100 ПърваПърва ... 488896979899100 ПоследнаПоследна
Резултати от 971 до 980 от общо 991
  1. #971
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Най вероятно е заради обтелването,4 хоризонтални тела на ЛР рамка,друг е въпроса че медът излиза за 20-30 минути и общо взето със малката центрофугата 4 рамки хордиална вадя същото количество мед за това време, рамките там ги въртя за по малко от 2 минути на страна,Абе решил съм твърдо да преправям кошницата в късетъчна,по мои сметки ще центрофугирам 9 рамки за 4 минути производителността ще се вдигне в пъти

  2. #972
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз работя с 6 вертикални тела и 24 магазинни ги въртя за 5мин а корпусните на по бавната за 10мин. Според мен за радиална центрофуга вертикалното обтелване е по добро.

  3. #973
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    То и при мен за 10 минути мога да ги извъртя но ще остане някакво количество мед,докато при хордиална центрофуга рамките ги вадя почти сухи за 2 минути със високи обороти тръгвам директно и досега рамка скъсана там нямам

  4. #974
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Аз съм с радиална и W-образно обтелване. Късал съм пити само първия път, като купих центрофугата и пробвах кое как. Не ме притеснява да остане малко мед по питите - така и така се връща при пчелите. Времето обаче за всеки човек е ограничен ресурс и няма цена, на която може директно да се купи. По тази причина не искам да работя на хордиални касети. Има едни касетъчни центрофуги, в касетите на които рамките се редят радиално, а се завъртат при стартиране под някакъв ъгъл, като страници от книга. При смяна на посоката се завъртат на обратната страна. Търся си такава центрофуга, но, ако не ми хареса цената, може и да си преправя моята. За мен този вариант съчетава предимства от радиалното и хордиалното центрофугиране, а недостатъците му са, предполагам, по-висока цена на центрофугата.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #975
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Точно такъв тип касетъчна центрофуга ще правя,по точно преправям моята радиалната,даже вчера направих касетите,днес продължавам с работата по нея

  6. #976
    Наблюдател
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    27
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    След поредната година на голям брой скъсани пити и дълго време за центрофугиране,реших да преправя касетата от радиална в касетъчна(хордиална),та интересуваме някой дали е правил подобно нещо и ако може да ми даде полезни съвети за тази преустройка
    старата ни центрофуга е стара руска касетъчна центрофуга (от време на време излизат по обявите такива) Преработил съм я с долно задвижване и сменям кошовете: радиален за 20 магазинни рамки и оригиналният касетъчен за 4 плодникови. Направил съм управлението автоматично за радиалният кош и полуавтоматично за касетъчният кош (поради малкият диаметър касетите се завъртат ръчно в различните посоки, затова не може да е напълно автоматично.) Съответно с три бутона: 1ви посока едно 40 секунди бавно; 2-ри посока две 40 секунди бавно и 2 минути бързо, после бутон три - посока едно 2 минути бързо.
    мързела - основен двигател на прогреса !

  7. #977
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Колко на брой е максимума за плодникви ДБ рамки при големите центрофуги ?

  8. #978
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2019
    Мнения
    2
    Някой да си каже мнението за центрофугите na Konigin!

  9. #979

  10. #980
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Някой да препоръча (от личнн опит/работа) КАСЕТЪЧНА центрофуга 8/16 или по голяма безпроблемно работещо доказала се?
    Ще върти само пълни новоизградени плодникови ДБ рамки.
    Имам радиална центрофуга,но ме мога да въртя пълни плодникови рамки ДБ (5 тела хоризонтално). Много се късат,или не се центрофугират добре заради ниската скорост.

 

 
Страница 98 от 100 ПърваПърва ... 488896979899100 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •