Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 97 от 100 ПърваПърва ... 47879596979899 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 961 до 970 от общо 991
  1. #961
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2015
    Мнения
    30
    Пчеларски район
    общ. Трекляно
    Здравейте колеги!Някой ползва ли такава центрофуга и какво мислите за тази оферта? Притеснително ниска цена?!
    http://beeshopbg.com/produkt/%d1%86%...yson-20%d1%80/

  2. #962
    Потребител
    Регистриран
    22.07.2015
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Каварна
    12 по 139=на колко?

  3. #963
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Лъчо Виж публикацията
    Здравейте колеги!Някой ползва ли такава центрофуга и какво мислите за тази оферта? Притеснително ниска цена?!
    http://beeshopbg.com/produkt/%d1%86%...yson-20%d1%80/
    1490лв колко да е "Притеснително ниска цена"
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  4. #964
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Преди години, на едно изложение в Плевен разглеждах и сравнявах различни центрофуги. За тази марка си спомням, че крана за източване на меда бе поставен така, че в центрофугата ще остане доста мед, който няма да може да се източи напълно. При моделите с ръчно задвижване се изискваше по-голямо усилие за задвижването на манивелата, в сравнение с центрофугите на Лега. Това бе преди около 5 години. Възможно е, тези недостатъци вече да са ги отстранили.

  5. #965
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2015
    Мнения
    30
    Пчеларски район
    общ. Трекляно
    Благодаря на всички колеги за отговорите. Аз се бях насочил към Лега, но липсата на налични ме накара да се разровя докато чакам. Попаднах на тази обява и тъй като съм новобранец и сега си набавя инвентар цената ме привлече. Да лишава се от някои екстри и удобства, но разликата в цената е почти 50%. Та поръчах вече Лусона, а за разликата си купих, восък топилка, маса за разпечатване, мутератор и някои други дребни неща. За 30тина семейства се надявам да ми служи добре. След 10тина дни имам да извъртя малко магазини, и ще споделя впечатления. Успех на всички.

  6. #966
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2015
    Мнения
    30
    Пчеларски район
    общ. Трекляно
    Цитат Първоначално публикувано от Лъчо Виж публикацията
    Благодаря на всички колеги за отговорите. Аз се бях насочил към Лега, но липсата на налични ме накара да се разровя докато чакам. Попаднах на тази обява и тъй като съм новобранец и сега си набавя инвентар цената ме привлече. Да лишава се от някои екстри и удобства, но разликата в цената е почти 50%. Та поръчах вече Лусона, а за разликата си купих, восък топилка, маса за разпечатване, мутератор и някои други дребни неща. За 30тина семейства се надявам да ми служи добре. След 10тина дни имам да извъртя малко магазини, и ще споделя впечатления. Успех на всички.
    Здравейте колеги, обещах да споделя мнение за центрофугата. До сега не съм ползвал подобна такава,и мнението ми може да не е много обективно,но ще споделя наблюдения. Машинката работи много тихо и без никакви вибрации,има 10 степени за обороти, като първите две са доста бавни даже за новоизградени пълни рамки. След няколко опита започнах от трета и всичко беше ок. След 20мин,след постепенно увеличаване на оборотите до 7ма степен рамките излизат сухи.Има опция за работа с акомулатор със две щипки но не съм я ползвал. Медът който се събира долу,преди да започне да опира в рамките е около 23-24кг. Кранът е достатъчно голям и изтича доста бързо. Сега малко недостатъци (според мен) няма дръжки за носене,капаците са с по–голям диаметър от цилиндъра (не е мислена за превозване в легнало полужение),трябва да се свали поне единият,защото аз вече го спуках. Като цяло изработката е доста добра,изглежда ми надеждна и здрава. П.П Ако някой има конкретни въпроси,съм насреща. Успех на всички колеги.

  7. #967
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Приятел си търси центрофуга нова. Ще гледа 10-15 кошера, трябва му нещо малко ръчно. Ако някой може да ми препоръча нещо.

  8. #968
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    https://www.techtron-doo.com/en/tang...-3-frames.html
    Преди години я взех от Русе.Сега не виждам да я предлагат.С малка доработка е идеална.На краката каучукови тампони от двигател на стара Шкода 120.Аксиално-радиален лагер на дъното.Но това са екстри.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #969
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    След поредната година на голям брой скъсани пити и дълго време за центрофугиране,реших да преправя касетата от радиална в касетъчна(хордиална),та интересуваме някой дали е правил подобно нещо и ако може да ми даде полезни съвети за тази преустройка

  10. #970
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    След поредната година на голям брой скъсани пити и дълго време за центрофугиране,реших да преправя касетата от радиална в касетъчна(хордиална),та интересуваме някой дали е правил подобно нещо и ако може да ми даде полезни съвети за тази преустройка
    6та година работя с радиална 24 рамкова и имам само няколко скъсани рамки и то в началото когато я пробвах. Или не обтелваш както трябва или центрофугата нещо.

 

 
Страница 97 от 100 ПърваПърва ... 47879596979899 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •