Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 48 от 100 ПърваПърва ... 3846474849505898 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 471 до 480 от общо 991
  1. #471
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Как мина през митницата,някакви проблеми.
    Проблем може да имаш на българската митница, със сърбите нямаш такъв. За целта трябва да се разбереш да ти издадат проформа фактура от производителя на стойност под 300 евро /1 евро е 119 динара/, за де не плащаш мито, а оттам и ДДС, но това им е известно както на производителите, така и на нашите митничари. В крайна сметка важи това което пише на документа.
    Keep Walking...

  2. #472
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Как мина през митницата,някакви проблеми.
    В краен случай, ще я разглобим на части и така ще я вкараме с няколко фактури
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #473
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Четох я ,четох тая тема-голям зор падна!Ама така и не разбрах!Каква аджеба центрофуга да купувам.Сръбска ли,румънска,Лега или Лизон?Много моля някой сведущ по въпроса да даде съвет.Обещавам да опита новата реколта!

  4. #474
    Забранен
    Регистриран
    15.06.2011
    Мнения
    115
    Пчеларски район
    Община Дулово, област Силистра
    За да си отговориш на въпроса отиваш на едно изложение гледаш, питаш и купуваш. Аз ползвам на Лизон и съм мн. доволен. Не съм ползвал центрофуги на другите фирми и не мога да правя сръвнение

  5. #475
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Точно за това говоря всеки си хвали неговото и това е.Ама аз питам ползвал ли е някой Лега и Лизон,та да каже?

  6. #476
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Още не съм срещал някой да е ползвал и на лега и на лисон центрофуги.Но пък съм чел коментари на колеги ползващи лега които преди са имали бг производство(нямам впредвид 3-ка или 4-ка а голяма радиална) или пък на лисон като преди пак са били на бг вариант.Всички казват,че нашите не ги изпипват.Аз съм със сръбска на техтрон и съм доволен,ама и аз преди това съм въртял само тройката и нямам база за сравнение.

  7. #477
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    Още не съм срещал някой да е ползвал и на лега и на лисон центрофуги.Но пък съм чел коментари на колеги ползващи лега които преди са имали бг производство(нямам впредвид 3-ка или 4-ка а голяма радиална) или пък на лисон като преди пак са били на бг вариант.Всички казват,че нашите не ги изпипват.Аз съм със сръбска на техтрон и съм доволен,ама и аз преди това съм въртял само тройката и нямам база за сравнение.
    Дай малко повече информация за твоята, с какво задвижване е от къде я купи.

  8. #478
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Моята е сръбска на техтрон.Купих я от пчеларски център Русе,задвижването е долно,с ремък.Работи с 20лр,20 магазинни дб радиално поставени или 4дб плодникови хордиално.Струва 1600лв,аз си купих и вана,ел.нож и едно много хубаво и фино сито също сръбско и собственика на магазина ми направи много добра отстъпка за тази покупка.С нещо друго ако мога да съм полезен съм насреща

  9. #479
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    Моята е сръбска на техтрон.Купих я от пчеларски център Русе,задвижването е долно,с ремък.Работи с 20лр,20 магазинни дб радиално поставени или 4дб плодникови хордиално.Струва 1600лв,аз си купих и вана,ел.нож и едно много хубаво и фино сито също сръбско и собственика на магазина ми направи много добра отстъпка за тази покупка.С нещо друго ако мога да съм полезен съм насреща
    Благодаря за информацията
    Имаш ли информация дали техтрон имат задвижване на 12 волта.

  10. #480
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от dankov64 Виж публикацията
    Благодаря за информацията
    Имаш ли информация дали техтрон имат задвижване на 12 волта.
    По принцип ел.мотора им е 12в/300вт /поне при 42 рамковата е с такава мощност/, а иначе имат ето им управлението.
    В комплекта си има кабели с щипки за акумулатор.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри oie_20195639kPgg3zS3.jpg‎  
    Keep Walking...

 

 
Страница 48 от 100 ПърваПърва ... 3846474849505898 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •