Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 100 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 991
  1. #101
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    павликянин, не обърквай човека с научни методи и понятия, а и допълнително оскъпяване. Моята я лепих с гасена солна киселина, и обикновен калай. към металната рамка на казана е хваната с нитове, обаче всички събрани краища на ламарините са ми лепени и нито един не се е разлепил за 2 години работа.



    П.П.mityo79. ще пусна снимки на моята центрофуга в тема, отдавна се канех да напускам накуп и на едно място, неща които сами можем да си направим с минимални средства.

  2. #102
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74
    Ти твоята, ако искаш, я лепи и с плюнка, аз казвам на човека как трябва да се направи, за да не се чуди след това защо не държи спойката! Нито знаеш каква неръждавейка ще ползва, нито казваш каква е твоята, каква ти е гасената солна киселина, какъв като проценти ти е припоят, ама веднага подскачаш! А това олово, което ползваш за запояване, сам ли си го консумираш после или го предлагаш и на клиентите?

  3. #103
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Не обичам споровете...и все пак ми е гадно, когато някой пише грубости...или глупости... с цел дрязги, форумно надмощие или си развива обикновената дребна българска злобица.....
    И все пак ще се радвам теоретично да ми изчислиш(като по-знаещ) какво е наслагването на оловото в кг. мед, след като меда само се стича по него за около 2-3 секунди ????
    Относно неръждавейката, наистина не знам, но когато правих моята,преди това залепих пробно две парчета ламарина едно за друго и ги газих, кълчих и пр. тестове, та видях, че става! Не е сложно да се направи от всеки един....
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  4. #104
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74
    Светът е като огледало, в което всеки се оглежда, мъдрите виждат мъдрост, добрите - добро, разумните - разум.

  5. #105
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    павликянин,отдавана вече не се използва оловото като компонент към калая за композиции за запояване ,има тиноли,бисмут (който между другото се използва и за лекарствени цели)и ред други съставки,оловото може да го има в някои залежали стоки.

  6. #106
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74
    Мен са ме учили, че тинолът е оловено-калаена смес. Гледам, че и производителите така пишат. Бисмутът отдавна се използва за легиране на калая, но цената му е сравнително висока (по спомени), затова се предпочита олово, но и двата елемента са тежки метали. Не знаех, че бисмутът се ползва във фармацевтиката, винаги съм си мислел, че тежките метали са отровни. За оловото е повече от сигурно, че се натрупва в организма и е отровно. Явно е въпрос на дозировка при бисмута.

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Нещо се обърках.В гугъла навсякъде пише "заваряване"на неръждаеми стомани.Да не би да имате предвид "алпака"при спояването,колеги? А имаше ли разлика между двете? То и двете лъскави ,ама да не са различни?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #108
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74
    Доколкото знам, тънка ламарина (под 0,5 мм.) няма как да се завари, споява се. По-дебелата също може да се спои.
    От Уикипедия:
    "Алпака е търговското наименование на сплав от мед, цинк и никел, със съдържание на никел най-малко 5%." Алпака няма как да е неръждавейка, понеже не съдържа желязо.

  9. #109
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Колеги не се карайте и не се зачеквайте бъдете добри съветници без никаква злоба един към друг, всеки всеки се учи докато е жив, някои от дебелите книги други от лични опити.

    Имам поялник голям ние му казваме цигански и горелка имам и парчета неръждаема ламарина от пералня, всъщност то пералнята е от алпака(знам че има разлика от неръждаема стомана и алпака поне това са ми казвали), имам и киселина не съм сигурен каква точно е номи я дадоха концентрат за запояване разредих я с цинк от ламарина.Така че ще пробвам да видя какво ще стане със запойката просто опит.

    Съединяването на отделните детайли от листовете ламарина за бъдещата ламарина ще направя с заперченяване (съединяване чрез прегъване на двата детайла,същото като фабричното съединяване по този начин с ръбче преди самата прегъвка)и центроване с център за допълнителна здравина ако видя че не се е получило добро захващане с прегъвката.Вече почти съм направил пресата за прегъване така че няма смисъл да търся други начини за съединяване на ламарината, но със сигурност ще има и запояване, крановете за изтичане на меда.Може да пробвам и заварка със неръждаеми електроди, вече имам опит с такава заварка за запушване отворите на казанчето на пералня Рига и направата на казан за варене на буркани, не знам тънка ламарина дари ще успея да заваря но това са просто мислите ми в главата за идеята да си направя центрофуга която да ползвам успешно и да поеме нужните пити при разшеряване на моят пчелин.

  10. #110
    Наблюдател
    Регистриран
    09.02.2011
    Мнения
    11
    Алпака и нераждавеика се лепи с електроди за нераждавеика или с телоподаващо.Успех

 

 
Страница 11 от 100 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •