Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 88

Тема: ПРОПОЛИС

  1. #41
    Наблюдател
    Регистриран
    18.06.2012
    Мнения
    16
    А може ли да се прави постояно?Не наврежда ли на пчелите?

  2. #42
    Потребител
    Регистриран
    29.05.2012
    Мнения
    80
    зависи аз попринцип го правя само 5 6 дена и то този месец

  3. #43
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86
    Клея разреждам в медицински спирт,от хуманната аптека,прецеждам го и наливам в тава,изчаквам няколко дни спирта да се изпари.Получава се каша,като грес.Произвеждам малко количество,което подарявам на познати чули,че прополиса е лековит.Никога не съм продавал на търговци,а ми е интересно мнението им за този ПРОДУКТ.

  4. #44
    Наблюдател
    Регистриран
    02.03.2012
    Мнения
    6

    СЪБИРАНЕ НА ПРОПОЛИС С МРЕЖА ПРОТИВ КОМАРИ.

    Здравейте колеги, някой има ли опит със събирането на прополис. В интернет намерих статии, които обясняват, че това може да стане с мрежа до 2, 3мм. Тоест мрежа против комари би вършила работа. А дали не би станало и с пердета , на обикновените пердета отворите са 2 мм, даже и 3 ?

  5. #45
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248

    Re: СЪБИРАНЕ НА ПРОПОЛИС С МРЕЖА ПРОТИВ КОМАРИ.

    Цитат Първоначално публикувано от metbet
    Здравейте колеги, някой има ли опит със събирането на прополис. В интернет намерих статии, които обясняват, че това може да стане с мрежа до 2, 3мм. Тоест мрежа против комари би вършила работа. А дали не би станало и с пердета , на обикновените пердета отворите са 2 мм, даже и 3 ?
    Не съм писал отдавна,и ме засърбя ръката....... Може с пердета ама да са от кухнята, и да не са прани поне една година!!! :D

  6. #46
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    хахаха....браво Ванка :D
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Става с мрежа за комари tongueout;

  8. #48
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    с. Добромирка общ. Сев

    Re: СЪБИРАНЕ НА ПРОПОЛИС С МРЕЖА ПРОТИВ КОМАРИ.

    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov
    Цитат Първоначално публикувано от metbet
    Здравейте колеги, някой има ли опит със събирането на прополис. В интернет намерих статии, които обясняват, че това може да стане с мрежа до 2, 3мм. Тоест мрежа против комари би вършила работа. А дали не би станало и с пердета , на обикновените пердета отворите са 2 мм, даже и 3 ?
    Не съм писал отдавна,и ме засърбя ръката....... Може с пердета ама да са от кухнята, и да не са прани поне една година!!! :D
    Не разбрах кое е смешното.От 2 години събирам прополис с мрежа против комари (силиконова).А към колегата Йосифов - под мрежата слагам летвички, около 10 мм, за да могат пчелите да преминават от рамка на рамка.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Моите пчели са на работа не са на разходка.Летвички под мрежата не съм слагал,но мисля да сложа летви (3-4см)над мрежата.Мисля,че по голямото пространство м/у мрежата и таблата-покривката ще накара пчелите да заклейват по бързо.

  10. #50

 

 
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Потребители, които са прочели тази тема: 0

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •