Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 88

Тема: ПРОПОЛИС

  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    5
    На тази рамка само цената е висока особено ако я купиш от ЛЕГА.Добивите са много малки а хамалогията е голяма ,стана три години се мъча и съм на път да ги изхвърля .Държи се като преградна дъска и до нея трябва постоянно да има отворено пило което да принуждава пчелите да замазват отворите с прополис.Мисля тази година да пробвам с мрежа върху рамките,отворите май трябва да са до два милиметра за да не слагат восък

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Пак слагат восък.

  3. #13
    Интересна тема!!! Някъде бях чел че освен от тополата и върбата пчелите събират доста клей и от конския кестен....Наистина би било интересно да споделят опит колеги които събират клея с мрежи върху рамките....

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2011
    Мнения
    88
    Здравейте гледах едно клипче там ползваха едно парче плат след като беше облепено със прополис се навива на роло и се поставя във фризер за извесно време.Като замръзне го чукат и той пада на прах слет това всичкият прах се исипва във съд със вода прополиса потъва а восъка изплува и се оделя.Незнам но мисля да пробам тая година.

  5. #15
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    04.06.2011
    Мнения
    35

    ПРЕЧИСТВАНЕ НА ПРОПОЛИС

    Наскоро прочетох една обява: Купувам ПРЕЧИСТЕН прополис.
    Някой може ли да ми каже как се пречиства прополиса?
    Jikata-OVECH

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    21.02.2011
    Мнения
    48
    Пречистен от какво???
    Може би от зли духове?!!! Ами с магия. :D

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Колеги,
    В зависимост от начина на добиване на прополиса може да е необходимо пречистване. В много случай колеги добиват прополис чрез изстъргването му от рамки, фалцове, надрамъчни капаци и т.н., в тези случаи се налага пречистване защото в прополиса попадат механични примеси (тресчици, пирончета и др.), а отделно от това в много от случаите има и примеси на восък. Щом колегата пита как се пречиства явно не го е добил по този начин, следователно няма нужда от пречистване. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    04.06.2011
    Мнения
    35
    Аз ползвам пластмасови решетки. От тях прополиса си е чист. Просто исках да попитам има ли нужда от друго пречистване.
    Относно колегата kara7. Ще ти го дам да го занесеш на ходжя да му пее.
    Jikata-OVECH

  10. #20
    Цеко Сифоня
    Guest
    Щом го добиваш с колектори не е необходимо допълнително пречистване колега.

 

 
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Потребители, които са прочели тази тема: 0

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •