Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 114
  1. #101
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цената е с 20% отстъпка от това, което го пише в книжката на Lyson. Освен това имам безплатен монтаж + безплатен техен специалист, който ще стои до машината ако трябва дори и месец, за да я накара да работи както трябва. Тези екстри ми ги дадоха, защото аз купувам първата машина в България и те искат да се хвалят с нея. Освен мене знам, че има още един кандидат, който си е поръчал същата машина, но не знам кой е той. За него няма такива отстъпки или поне така ми казаха по време на пазарлъка.

    Машината е много високопроизводителна. Доколкото си спомням - 3 тона на работна смяна. По мое искане и без да давам допълнителни пари се съгласиха да удължат центрофугата от 64 на 96 рамки, за да може да работи по-дълго време и въпреки това да насмогва на потока от разпечатващата част на машината. Както вече казах им изпратих известно количество от моите рамки и те са я настроили машината да върви точно с тях, без да дава засечки.

    След 2-3 дена машината я товарят на ТИР заедно с още около 200 кошера и скоро ще имам шанса да я вида как работи. Горещо се надявам да няма сериозни механични издънки. Ако има електронни издънки - сам ще се оправя с тях, но с механиката е по-трудно - всичко е от хромникел и аз нямам оборудване и опит да работя с него.

  2. #102
    Потребител
    Регистриран
    30.12.2013
    Мнения
    83
    Тази машина си е направо за промишлено пчеларство и ще бъде с високо кпд

  3. #103
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    ...Освен мене знам, че има още един кандидат, който си е поръчал същата машина, но не знам кой е той. За него няма такива отстъпки или поне така ми казаха по време на пазарлъка.
    Предполагам, че е един от представителите им за България - Енчо Енев.

  4. #104
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2018
    Мнения
    3
    Пчеларски район
    Севлиево
    Здравейте колеги,


    Работя с 10 рамков Фарар, но имам желание да пробвам с малко по висока рамка 190мм (нестандартна) с горна летва 10мм , като с 40мм по висока восъчна основа от магазин-ДБ които ползвам сега.
    Причините са две:
    1.В активния сезон като повече от колегите и аз работещи с Фарар ограничаваме майката в един корпус (най долния) и слагаме ханиманова решетка – за някой силни майки това пространство е малко като цяло смятам че майките не винаги могат да развият пълния си потенциал в това ограничено пространство.
    2.Зимуване на два корпуса – винаги в средата-края на Януари излизат повечето най отгоре и трябва да ги храня (11-12 рамки с мед ги зазимявам). Предполагам зимуването с височина на рамката 190мм ще бъде по-добре и по-спокойно за пчеларя.


    Красотата на работа с магазинни корпуси за плодник е пилото е разделено от меда в различни корпуси и няма венец, дали с това увеличение на височината ще запазя тази красота?
    Ако някой колега е пробвал подобни нестандартни рамки на височина ще съм благодарен да сподели?

  5. #105
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от managezone Виж публикацията
    Здравейте колеги,


    Работя с 10 рамков Фарар, но имам желание да пробвам с малко по висока рамка 190мм (нестандартна) с горна летва 10мм , като с 40мм по висока восъчна основа от магазин-ДБ които ползвам сега.
    Причините са две:
    1.В активния сезон като повече от колегите и аз работещи с Фарар ограничаваме майката в един корпус (най долния) и слагаме ханиманова решетка – за някой силни майки това пространство е малко като цяло смятам че майките не винаги могат да развият пълния си потенциал в това ограничено пространство.
    2.Зимуване на два корпуса – винаги в средата-края на Януари излизат повечето най отгоре и трябва да ги храня (11-12 рамки с мед ги зазимявам). Предполагам зимуването с височина на рамката 190мм ще бъде по-добре и по-спокойно за пчеларя.


    Красотата на работа с магазинни корпуси за плодник е пилото е разделено от меда в различни корпуси и няма венец, дали с това увеличение на височината ще запазя тази красота?
    Ако някой колега е пробвал подобни нестандартни рамки на височина ще съм благодарен да сподели?
    Прочети за кошера на д-р Станчо Георгиев.

  6. #106
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от managezone Виж публикацията
    Здравейте колеги,


    Работя с 10 рамков Фарар, но имам желание да пробвам с малко по висока рамка 190мм (нестандартна) с горна летва 10мм , като с 40мм по висока восъчна основа от магазин-ДБ които ползвам сега. ...
    Корпус Л.Р. ще ти свърши работа без да се вкарваш във филми.
    А от къде си решил, че само един корпус на Ф. трябва да дадеш на майката не знам?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #107
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Корпус Л.Р. ще ти свърши работа без да се вкарваш във филми.
    А от къде си решил, че само един корпус на Ф. трябва да дадеш на майката не знам?
    Има една лекция от преди две години, на плевенското изложение, за работа с Фараф! Там препоръчват ограничаване на майката с ханеманова решетка, на един корпус, без вход на този корпус! https://www.youtube.com/watch?v=YZ7Fje5Lr60

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Има една лекция от преди две години, на плевенското изложение, за работа с Фарар! Там препоръчват ограничаване на майката с ханеманова решетка, на един корпус, без вход на този корпус! https://www.youtube.com/watch?v=YZ7Fje5Lr60
    Да ти призная тия "лекционери" ги възприемам като пътуващи мисионери от някаква секта.
    https://www.youtube.com/watch?v=QN6UYjaBHwg.
    Тук поне има някаква логика.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #109
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2018
    Мнения
    3
    Пчеларски район
    Севлиево
    Благодаря за информацията, поръчах си книгата.


    Относно клиповете гледал сам всичко какво има на български в тубата за Фарар.
    От малкия ми скорошен опит с 40бр кошери тип Фарар , на тези кошери които сам оставил двата корпуса гнездови, има много пчела няма мед, на тези които майки са на един корпус има двойно повече мед!
    Колеги които работят с Фарар ще потвърдят това или пак само при мен/район се случва така?


    Има два клипа на Даниел Димитров които потвърждават това което се случва при мен.


    https://www.youtube.com/watch?v=nOZRb1fD0-g&t=1790s


    https://www.youtube.com/watch?v=t1bL42Tsif0&t=4458s




    Относно Корпус Л.Р. Няма я красотата която сам писал ,пак си тежат.

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Баси, аз в пчеларството търся , само манги, а хората и красотата им е достатъчна.

 

 
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •