Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 114
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Мисля си, че имаме тема във форума за кошер с такива рамки, но не я откривам. Имаше доста писано.

  2. #92
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    А защо са ви рамките с тези размери?
    Working....

  3. #93
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ето я темата с кошерите използващи такива рамки
    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=760

  4. #94
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    Господин Матеев тук сте писали за вашите идеи в началото,обещали сте да напишете и резултатите от вашите опити с рамки.Сега след като е минало доста време би трябвало да сте стигнали до някакви резултати.Бихте ли написали,а и снимали с какви рамки работите сега,какви основи и дали тези лепенки функционират все още и вършат ли работа!Какви подобрения измислихте в крайна сметка!

  5. #95
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    В крайна сметка все още не съм взел окончателно решение, защото все още има недоизяснени и съмнителни моменти. Основното ми количество рамки към днешна дата са с пластмасови Бургаски основи. Безупречни са и нямам никакви забележки по тях, обаче има едно ако - други мои приятели се оплакват от тях, но казват, че дефектите започвали след 3-тата или 4-тата години. Понеже и аз взех да се съмнявам, един малък процент от моите рамки са си нормални обтелени рамки с восъчни основи, обаче обтелването при мене е жестоко. При ДБ рамките обтелването е следното:
    1. W обтелване
    2. Хоризонтални телове на 2 сантиметра отгоре и отдолу
    3. Вертикални телове на 2 сантиметра от двете страни

    При ЛР е същото, но горната хоризонтална тел я пропускам.

    Самите ми рамки са с висша степен на качество (само от липа и перфектно изрязани и шкурени), висша степен на здравина (лепя ги и чукам скоби в излишък) и с висша степен на точност (това заради разпечатващата машина). Специално точността при мене е издигната в култ - разброса в размерите е по-малък от 0.5 мм и ъглите ми са перфектни (90 градуса +/- 0.5 градуса).

    Една моя рамка ми излиза много скъпо - повече от 1.50 лева за труд и материал, но смятам, че си заслужава. Във всяка една рамка има скрита RFID лепенка, която все още не я използвам по предназначение, но е въпрос на месец-два тази система да заработи. Освен против кражба, тази система ще ми помага и да знам всяко едно семейство точно колко мед е произвело. Това ще става с автоматичен кантар (везни), сложени на входа на разпечатващата машина.

    Не знам дали се похвалих, но тази пролет си купих пълната автоматична линия за разпечатване и центрофужене на Lyson. Вече е произведена и до 5-6 дена ще я товарим от Полша и ще я караме за България. Надявам се акациевия мед (ако господ даде да го има) да го разпечатвам и центрофужа на автоматичната линия. Рамките ми са пригодени за нея. По-скоро линията е пригодена точно за моите рамки. Изпратих в Полша комплект мои рамки и те са настроили машината точно за тях.

  6. #96
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията

    . Освен против кражба, тази система ще ми помага и да знам всяко едно семейство точно колко мед е произвело. Това ще става с автоматичен кантар (везни), сложени на входа на разпечатващата машина..
    Браво! Готов си да се вържеш към НАП,като бензиностанция.Очаквам това да се случи в обозримо бъдеще.Това е начинът да се ликвидира дребния пчелар.

  7. #97
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Браво! ....Това е начинът да се ликвидира дребния пчелар.
    "Дребния пчелар" трябва да се регламентира като такъв от закона за пчеларството и да не се закача за нищо, освен за спазване на ветеринарните изисквания.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #98
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Вярвашли си?Парите скруполи нямат.

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Вярвашли си?Парите скруполи нямат.
    Има икономическа логика - когато разходите за бюрокрацията и осъщетвяване на контрола надвишават приходите от някакви данъци, държавата не се занимава с тях. Да търсиш данък от пчелар с 20 кошера, е все едно да очакваш данък от баба Пена от Сусурлево, че има един декар градина и сама си сади и яде доматето и пиперо, а ако нещо остане го продава на масичка пред портата на преминаващите коли.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #100
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Не знам дали се похвалих, но тази пролет си купих пълната автоматична линия за разпечатване и центрофужене на Lyson. Вече е произведена и до 5-6 дена ще я товарим от Полша и ще я караме за България. Надявам се акациевия мед (ако господ даде да го има) да го разпечатвам и центрофужа на автоматичната линия. Рамките ми са пригодени за нея. По-скоро линията е пригодена точно за моите рамки. Изпратих в Полша комплект мои рамки и те са настроили машината точно за тях.
    Може ли когато я севтосаш да пишеш как е работата с нея,и ако не е тайна каква е цената,може ли да я споделиш,защото и аз се замислям дали да не купя една.

 

 
Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •