Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 28 от общо 28
  1. #21
    ANIBAL
    Guest
    Конкретно за ХР.Сега направих това подреждане.Корпус и ХР.Натам са само магазини.Три магазина.И трите са пълни с пило.За пръв път се налага да поставям ХР.Досега никога не е имало пило в магазините или това е много рядко.Но като тази година не съм имал.Може и майките да са такива.Като породен състав.Интересното е ,че Титто ме подсети за една моя идея.И сега ,ако чете нека знае ,че я осъществих.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    редовно засичам как начинаещи иземват от Венер и се чудят после къде бъркат - а Венер е цяла система и методите във нея са взаимосвързани.
    Приателю kando и аз използвам една част на Венер,но не смятам че съм сбъркал.Използвам само зазимяването-магазин с мед отдоло при зазимяване.Ако практикувам подвижно тогава сигурно бих използвал цялата система.

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    магазин под плодника за зазимяване е метод измислен преди още да се роди Венер - и не и не смятам,че си сбъркал.(макар за мен да е ненужно)
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Цитат Първоначално публикувано от kosta zhelev
    Конкретно за ХР.Сега направих това подреждане.Корпус и ХР.Натам са само магазини.Три магазина.И трите са пълни с пило.За пръв път се налага да поставям ХР.Досега никога не е имало пило в магазините или това е много рядко.Но като тази година не съм имал.Може и майките да са такива.Като породен състав.Интересното е ,че Титто ме подсети за една моя идея.И сега ,ако чете нека знае ,че я осъществих.
    Коста, колко мед са ти събрали досега в плодника на който си сложил ХР?
    Къде пчеларстваш?

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от nolkov
    Цитат Първоначално публикувано от kosta zhelev
    Конкретно за ХР.Сега направих това подреждане.Корпус и ХР.Натам са само магазини.Три магазина.И трите са пълни с пило.За пръв път се налага да поставям ХР.Досега никога не е имало пило в магазините или това е много рядко.Но като тази година не съм имал.Може и майките да са такива.Като породен състав.Интересното е ,че Титто ме подсети за една моя идея.И сега ,ако чете нека знае ,че я осъществих.
    Коста, колко мед са ти събрали досега в плодника на който си сложил ХР?
    Къде пчеларстваш?
    Коста казва за корпус не за плодник, и мен ме учуди, доколкото знам той работи само с ДБ система ако не е така да ме поправи.

  6. #26
    ANIBAL
    Guest
    Да, ще те поправя приятелю мой!

    Аз работя с корпус за плодник.Корпуса е Рутов.И натам са само магазини.Неведнъж съм описвал това подреждане.Никога не съм ползвал ХР.Но тази година се наложи.Просто тези майки не мога да ги озаптя.Не се съобразяват с факта ,че има килийки, които дори не са изградени като шестостен.Точно това възпираше нагона на майките да се качат в магазините.Но тези не са от ония.И затова импровизирах.Титто ме подсети за моя идея.И направих ХР.Значи, колко мед имам досега събран???От тези кошери.Мисля,че пилото е това дето ме накара да променя мнението си за тази практика.МНОГО ПИЛО.И В ТРИТЕ МАГАЗИНА.ДАЛИ ИЗОБЩО ЩЕ СЪБЕРАТ МЕД.НО ЩЕ ВИДИМ.МЕДА Е ОКОЛО ДЕСЕТИНА КГ.На кошер.

    Интересно е да отбележа,че в другите са си както предполагам и знам.Няма никакво пило.Затова си мисля,че породата или метизацията си дават отражение.Тези имат ген на Италианки.Щом осеменяват като луди.При това в огромен кошер.Това са три магазина обем.И в трите магазина в 4-5 от 9 пити са пило.Изобщо на майките не е попречило това голямо разстояние.Естествено има връзка и нектаро- потока.Мисля,че е слаб.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Да , като няма с какво да я натиснат, така е. Лятото семейството се движи от горе надолу като трупането на запаси я натискат майката надолу. А когато те са слаби, майката се качва и в магазините. Затов е измслена ханемановата решетка.
    Тя е много подходяща за слаби и продължителни паши, като ливадните, каквито са и при колегата Коста.

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231

    ограничаване на майка

    Март месяц тази година ходих до Украйна, там ми е родина и приятелите, работа е там че приятел ми отговаря за пчеларството от страна на държава и е държавен служител. Като знаете че тази година в Киев има голяма изложба, след изложба има семинари по местата при водещи пчелари на Украинските региони и един от регионите еполуостров Крим. Той ми каза че има един майко производител при който ще отидат и има един вызрастен пчелар който изучава пчели при който искали да отидат на семинар но той отказа да ги приеме и да чете лекция. Негова сила в това че той в първата степен изучава пчели, а след това пчеларства и то експерементално. Естествено моето любопътство взе предимство и аз помолил приятеля да ме запознае с него. Фамилното му име Миленин. Той ми расказа за ограничаване на майка и начина на ограничаване за борба срещу варатоза и за подсилване на семейство за добива на мед. Тази година с учителя ми ще пробвам тази система на няколко кошера и ще ви споделя резултат, ще предприема всички необходими мерки за да бъде точно сравнение. Говоря за изравнени семейства и ще ги сложа през един, като става с огранечена майка след него без и така поне 4 кошера от вид.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •