Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 51 до 58 от общо 58
  1. #51
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Г-н Гогол, според вас на колко градуса завира содата и след като заври дали ще остане жив дървояд ?

  2. #52
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    Г-н Гогол, според вас на колко градуса завира содата и след като заври дали ще остане жив дървояд ?
    Въпроса не е при колко градуса ще заври кезапа ,а необходимо ли е да се използва като може да се използва чиста водичка,по–безопасно за пчеларя/за теб/,дървесината се запазва,по бързо изсъхва.Аз не зная при колко завира,дай инфо че да знаем.

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Въпроса не е при колко градуса ще заври кезапа ,а необходимо ли е да се използва като може да се използва чиста водичка,по–безопасно за пчеларя/за теб/,дървесината се запазва,по бързо изсъхва.Аз не зная при колко завира,дай инфо че да знаем.
    1 388 градуса.

  4. #54
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от НАСКО1976 Виж публикацията
    Опазил ни Господ от Американския вредител, но при него не е ли редно, ако се появи някъде да се унищожи целия кошер?
    изгаряне и т.н.
    Би трябвало да е така ! Но тук във форума,има застъпници че ТОЙ ДАЖЕ СЕ ЛЕКУВА .Аз горя всичко .Но може да се извари сандъка със сода /12–18 %/ и да се използва след минимум 5 години.

  5. #55
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    1 388 градуса.
    Благодарско ,Слънчо !!! Ама аз очаквах даскалчето да ме осветли при какви температури кипят някои течности .Е, ти пое нещата в твои ръце и му помогна .

  6. #56
    Наблюдател
    Регистриран
    20.04.2016
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    с. Градец, общ. Костинброд, обл.София
    Колеги, онзи ден си взех 3 8-рамкови кошера за украински рамки, но са направени от папур и са доста стари. Ако ги измия със натриева основа, ще ги чакам много да изсъхнат, та си мислех дали е удачно само да ги напръскам обилно с белина, без да ги мия?

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Направо ги варосвай с баданарката. Я им направи някоя снимка. Едно време в началото на форума имаше някъде такава тема - за папура.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #58
    Наблюдател
    Регистриран
    20.04.2016
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    с. Градец, общ. Костинброд, обл.София
    Като ги монтирам в неделя, ще ги снимам. Иначе мога да ги варосам отвън , но вътре не знам дали ще изсъхнат до неделя със "судето", че ще им прехвърлям от нуклеуси млади семейства

 

 
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •