Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 58
  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    30.01.2014
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Ихтиман
    Някой дали е опитвал с пистолет за горещ въздух,или за предпочитане е газова горелка,бензинова лампа?

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Цитат Първоначално публикувано от mirona73 Виж публикацията
    Някой дали е опитвал с пистолет за горещ въздух,или за предпочитане е газова горелка,бензинова лампа?
    Ако ще сваляш боята може и да стане, но за вътре си трябва горелка или бензинова лампа.

  3. #23
    Потребител
    Регистриран
    30.01.2014
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Ихтиман
    Благодаря!

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    07.03.2014
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    с.Крушовица обл. Враца
    Здравейте.Относно дезинфекцията на кошери и магазини мога да дам съвети тъй-като изварих в казан 10бр.кошери и 20бр. магазини (ДБ12).Работата е много.Предварително махнах релсите изчистих клея.Закупих 40 литра натриева основа ,соде или сода каустик всичко е едно и също (на етикетите пише NaOH) със концентрация 12%.1литър соде : 2 литра вода важно е да кипи сваля боята до дърво 10мин. на страна и завърташ кошера.Веднага след това докато е топъл двама човека започват с твърди четки и вода докато вече не се хлъзга дървото.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПОЛЗВАНЕ НА ОЧИЛА И РЪКАВИЦИ.След като изсъхнат обгаряне с газова горелка и боядисване стават като нови.Но никога няма да повторя да закупя 2ра употреба кошери.Успех!

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Аз си закупих този пистолет - http://www.elko.bg/images/articles/big/776.jpg .Характерното за него е че има електронен контрол на температурата(отделно има биметална пластина).При обикновените пистолети, термозащитата се скапва бързо и трябва да се купува нов.Другият плюс е че достига 600C и може да се регулират.

  6. #26
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    79
    Пчеларски район
    Общ.Чепеларе с.Косово
    Здравейте като се говори за почистване на кошери искам и аз да попитам нещо направих си кошери от военни сандъци боядисал съм ги отвън а отвътре не съм правил нищо те са като нови но знам ли може би ще е добре да ги обгоря.Ето и снимка да добиете представаЩракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка0010.jpg
Прегледи:      562
Размер:	54.5 KB
ID:	1077

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Не се занимавай с глупости , давай смело. Горенето се прави, ако е имало преди това пчели.Най силните семейства са ми от военните сандъци . Рано се облитат и съответно се развиват.В интерес на истината,излязоха от зимата с най - много запаси от мед.Тази година дори планувам осмаци с три четири магазина ,Това са супер ракети и пролетта хващат всичката паша. Покрай Янтра паша дал господ.Единствено условие разбира се е млада кралица и по-рядко ходене на пчелина.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  8. #28
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    79
    Пчеларски район
    Общ.Чепеларе с.Косово
    Цитат Първоначално публикувано от спартак Виж публикацията
    Не се занимавай с глупости , давай смело. Горенето се прави, ако е имало преди това пчели.Най силните семейства са ми от военните сандъци . Рано се облитат и съответно се развиват.В интерес на истината,излязоха от зимата с най - много запаси от мед.Тази година дори планувам осмаци с три четири магазина ,Това са супер ракети и пролетта хващат всичката паша. Покрай Янтра паша дал господ.Единствено условие разбира се е млада кралица и по-рядко ходене на пчелина.
    Ех супер една работа по-малко.А аз мислех че ще имам проблем със сандъците защото са 2см.дебелина и ми се виждаха малко тънки но щом и ти казваш че добре се развиват да се надявам и аз на същото

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2013
    Мнения
    7
    Пчеларски район
    с.Горни Цибър, общ. Въл
    Може ли да качиш и някоя друга снимка на тези кошери, мисля да си направя няколко от същите съндъци ?

  10. #30
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    79
    Пчеларски район
    Общ.Чепеларе с.Косово
    Цитат Първоначално публикувано от rumaneca Виж публикацията
    Може ли да качиш и някоя друга снимка на тези кошери, мисля да си направя няколко от същите съндъци ?
    В темата кошер дебелина 20мм. съм качил повече снимки може да ги видиш

 

 
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •