Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2013
    Мнения
    37

    ПЧЕЛИН ОКОЛО ГР.ШУМЕН

    Здравейте, имам голямо желание да се занимавам с пчеларство. Прочетох доста и смятам да си взема 2 кошера тази пролет и да започвам уроците по практика. Та ако се справям добре искам да си направя пчелин от около семейства. Въпросът ми е къде около град Шумен е подходящо място за пчелин като включвам и селата в радиус 10-15 км. Или къде мога да намеря информация за това дали има паша в даден район и има ли други пчелини в близост. Благодаря предварително!!!

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    Потърси познат от горското да ти каже къде има масиви с акация и липа а ако в близост сеят и слънчоглед това е твоето място.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2013
    Мнения
    37
    Благодаря

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    03.03.2013
    Мнения
    7
    Празно место си осигури Паша за пчели има навсякъдеVЧетири пчелина имам,като единия е на 10 км. от другите .Средно на кошер добива е същия.Вътре във всеки пчелин добива е различен в зависимост от силата на семейството.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    30.11.2010
    Мнения
    36
    тази година около В.Преслав има доста рапица сята за първа паша.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    03.03.2013
    Мнения
    7
    На рапицата не се радвам.Медът трябва да се извади веднага.Ако се забавиш-кристализира в питата и не може да се извади.Още по опасно е ако остане в плодника за зимата-сигурна смърт за семейството.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •