Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 68
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2012
    Мнения
    34

    КОЕ Е НАЙ-ВАЖНО,СЛЕД КАТО СЕ ЗАКУПИ КОШЕР С ПЧЕЛИ

    Само за няколко дена се превърнах в пчелар с 11 кошера,без никакъв опит за отглеждането им.Сега постоянно ги наблюдавам/без да ги отварям/и виждам как в едни кошери има голямо движение на пчели,а в други-по слабо.Всички кошери имат майки и пчеличките носят прашец.Какво трябва да направя най-важно сега,да ги храня ли,обезпаразитявам...?Като ги отворя за какво да гледам?Благодаря Ви предварително!

  2. #2
    първо си купи було. пушалка и другите необходими инструменти и после мисли за другото. викни някои опитен да ти покаже първите пъти, сега и да гледаш няма да видиш нищо/ аз бях същия

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2012
    Мнения
    34
    Аз имам всичко,но сега искам да знам дали да им сипя сироп...

  4. #4
    първо трябва да го отвориш да видиш от какво имат нужда. да няма някой с болест, или търтовки и тогава ше знаеш какво да правиш. без да ги отвориш и да кажеш как е положението няма как някой да ти каже какво да сториш

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Мисля, че преди каквото и да правиш трябва да прочетеш това онова. Въпроса ти е много общ, звучи като "имам нов самолет, като се кача в него какво да правя?". Явно вече имаш пчелите, намери някой пчелар да ги прегледа на първо време а ти чети чети и чети. Успех

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2012
    Мнения
    34
    Преди да купя пчелите ги прегледахме с опитен пчелар,но след пренасянето не са отваряни.Продавача ги е третирал с лентички есента,да слагам ли отново ленти?

  7. #7
    значи отвори ги, виж за майка и каква е/ има ли пило, има ли запаси от мед, колко междурамия с пчели има, какво е пилото, провери за болести и д.р. и тогава мисли за ленти, подхранване, разширяване и изграждане на пити и строителни рамки

  8. #8
    Слагаи даже малко си позакъснял но не виждам да има проблем има колеги който на пролет не слагат ленти но на есен задължително ( аз слагам и пролет и есен). Иначе е време за сироп да ги стимулираш а и сега гледат доста пило и черпят доста храна която е намаляла значително особено след тази зима
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Да, трябва да се сложат ленти. Може да прочетеш защо се слагат тези ленти, кои не вършат работа, как се поставят и др. тук:
    http://pchelari.com/forum/viewtopic.php?t=2663


    Знаеш ли какво е пило, различаваш ли търтиево пило от работническо, различаваш ли търтеите? Знаеш ли какво е роево настроение? Знаеш ли кога започва пашата в твоя регион?

    Ако не знаеш, трябва бързо да научиш защото семействата се развиват усилено в момента и може положението да стане доста динамично съвсем скоро.

    Но най-напред намери някой пчелар, който да бъде до теб поне до като не дойде момента да се сложат магазините и да ти покаже това онова.

  10. #10
    иянев колега как ще ги храни и прочеее без преглед? ако има търтовка трябва ли да им дава сироп?

 

 
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •