Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 68
  1. #51
    Наблюдател
    Регистриран
    28.02.2013
    Мнения
    5
    ДА напълно съм сагласен с тебе Niki_m и затова очаквам някого който да ми даде правилен съвет !

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана

    Re: Ако може 1 савет !

    Цитат Първоначално публикувано от vanki4a
    Здравейте тази година мисля да се занимавам с отглеждане на пчели и искам да ви попитам кое е по-подходящо :да си взема кошери със пчелни семейства готови или, нови кошери с отводки и дали ще изкарам мед ако взема отводки ? става вапрос за около 10 кошера,също и кое по-подходящо време сега март или кам май месец -благодаря !
    Ако вземеш отводки гледай да е по рано, за да станат силни до зимата а за мед почти сигурно няма да извадиш тази година.

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Ами какво значи отводки, отводките се създават най- рано май и докато се поразвият, чак юни ще ги вземеш и няма да можеш да извадиш мед от тях. Това е така защото нямаш нужния опит. Освен ако не ги вземеш 10 бр. на поне 4-5 рамки и да ги обединиш преди пашата, да ги направиш на 4 броя семейства.
    В моята практика колегите на които съм дал съвет , са вадили мед още същата година. Купиха си нови кошери, взеха готови развити семейства в края на май и направо им сложиха магазините и извадиха по 30 кг мед от семейство. Това ти връща инвестициите още същата година.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m
    Това е много несериозен коментар.
    Медът в кошера е 200 лева, пчелите с изградени плодникови и магазинни рамки 100, нов кошер 70 и накрая остава да намериш някой балък да го продаде за 100 лева.
    Успех в търсенето!
    Ник_м кои коментар е несериозен? Ас миналта година купих 11 кошера с пчели и рамки и магазини с рамки за 1300лв. Човека който ми ги продаде не бих нарекал балък щото го уважавам. Спечелих му доверието и ми ги продаде.
    И ако твоята сметка е по-вярна, аз ако ти предложа семейството описано от теб за 320лв ще се втурнеш ли да го купуваш?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    По това време и късно есен съм съгласен да намериш по 100лева, но в разгара на медодобива пълен с мед ми трудно да повярвам.
    На мен не ми трябват кошери аз съм си поръчал вече, но ако можеш помогни на колегата.

  6. #56
    Наблюдател
    Регистриран
    30.01.2011
    Мнения
    21

    .....

    Колега за 100 лева развито семейство че и в нов кошер,че и пълен с мед,ти ме РАЗБИ.................Че те за отводка на 4 рамки искат по 80 лева,вярно балаци викаш ама и те не останаха,според мен ако намери запазени кошери с презимували семейства за 150 лева си е добра цена,защото като гледам незнам защо след тази лека зима пак взеха да надуват цените на отводките и кошерите със семейства предполагам заради програмите.............И ПОСЛЕДНО АКО ИМАШ ЧОВЕК ДА ДАВА ПО 100 ЛЕВА КОШЕР СЪС СЕМЕЙСТВО СВИРКАЙ ЩЕ ВЗЕМА ПОНЕ 20 СЕМЕЙСТВА

  7. #57
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554

    Re: Ако може 1 савет !

    Цитат Първоначално публикувано от vanki4a
    Здравейте тази година мисля да се занимавам с отглеждане на пчели и искам да ви попитам кое е по-подходящо :да си взема кошери със пчелни семейства готови или, нови кошери с отводки и дали ще изкарам мед ако взема отводки ? става вапрос за около 10 кошера,също и кое по-подходящо време сега март или кам май месец -благодаря !
    vanki4a,не казвам колега,защото все още мислиш да се занимаваш с пчели.Преди да си купиш отводки или кошери,трябва да ти е ясно,че дълго време ще даваш и ще влагаш докато дойде момента да вземаш.Много е рано да правиш сметките колко ще дадеш и колко ще вземеш и дали ще"набуташ някой балък".И трябва да ти е ясно,че пчеларството е един процес на нескончаемо обучение,четене и преди всичко практика.Проф.Фарар/сигурно не знаеш и кой е/е прекарвал по-вече време сред пчелите от всички свои колеги взети заедно.Трябва да бъдеш сред пчелите,да си лягаш и да се събуждаш с тях.Хората са го казали-за 5 години висшист можеш да станеш,но пчелар никога.Така,че се приготви за много,много работа,както и да влагаш не малко,за печалба още не мисли,тя ще дойде тогава,когато и е времето.На първо време направи така,че да те наричаме колега.Успех.

  8. #58
    Наблюдател
    Регистриран
    28.02.2013
    Мнения
    5
    благодаря за съветите дано по-скоро стана ваш колега.

  9. #59
    Потребител
    Регистриран
    28.05.2012
    Мнения
    73
    Пчеларски район
    Пловдив
    Като си вземеш най-необходимото оборудване за пчеларстване, кошери и отвдоки, ще ти легне средно към 250 лв на кошер.
    Гледай откъде ще ги взимаш... и да гледаш и да не гледаш все тая де. Дано не ти ги дадат с някви стари майки.
    Където и да ги разполагаш, трябва някой да ги пази. Моите са под с. Марково. Някъде около р. Марица ще ти дойде добре, ако можеш да ги поставиш. Може и към Храбрино. Има река, върбите цъфтят рано, гора, акация много, софора, липа.. Но в този район има не малко пчелини. Ти вече трябва да се стягаш. До юни ако е хубаво времето ще вземеш отводките. Приготви кошерите, чети книги още. Подготвяй рамки с телове..

  10. #60
    Потребител
    Регистриран
    11.12.2010
    Мнения
    84
    Съветвам те да чиракуваш една година и ако си съвестен със сигурност майстора ще ти подари 1-2 пчелни семейства а и ти ще се ориентираш за место.

 

 
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •