Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 68
  1. #41
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m
    Аз стари кошери няма да ползвам,.
    Те не са стари,те са от дядо ти,а те никога не остаряват да знаеш.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  2. #42
    Да споделя и аз понеже съм в същия коловоз като колегата . Никък не съм доволен от отвотките които купих към средата на юни . По добре е да се купят пълноценни семейства дори и на по висока цена особенно при ситуация като моята от 0 без никъкви пити инвентар и запаси от мед и прошец. Та да не съм пророк ама от 10 отвотки ако попаднеш на такива като моите догодина март ще трябва да ги обединиш в 5 иначе са аут . Не искам да съм краен и категоричен в мнението си защото може вината и да е в мен . СЕМЕЙСТВАТА които купих края на август са фърст. Та аз изчаквах да не избързам с купуването миналата година а то се оказва че съм закъснял. Повече отвотки НЕ купувам .
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m
    Аз стари кошери няма да ползвам,.
    Те не са стари,те са от дядо ти,а те никога не остаряват да знаеш.
    Не са стари, но са ДБ а аз реших да гледам ЛР.
    Вкикам си така и така ще се уча по добре да е на корпусни.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Георгиев - ingivo
    Да споделя и аз понеже съм в същия коловоз като колегата . Никък не съм доволен от отвотките които купих към средата на юни . По добре е да се купят пълноценни семейства дори и на по висока цена особенно при ситуация като моята от 0 без никъкви пити инвентар и запаси от мед и прошец. Та да не съм пророк ама от 10 отвотки ако попаднеш на такива като моите догодина март ще трябва да ги обединиш в 5 иначе са аут . Не искам да съм краен и категоричен в мнението си защото може вината и да е в мен . СЕМЕЙСТВАТА които купих края на август са фърст. Та аз изчаквах да не избързам с купуването миналата година а то се оказва че съм закъснял. Повече отвотки НЕ купувам .
    Парите са дадени, връщане на зад няма
    Всичко зависи от много фактори, миналата година в Монтанско беше много лоша. Зависи дали майката е била млада, дали работи добре.
    Аз взимам първата отводка за да стане силна до зимата. И другото важно е че ми ги правят приятели, даже ми викат да изчакам до началото Август да си ги взема на 9 пити. Новобранец като мен ще прави доста грешки, но имам голямо желание и ще се науча.

  5. #45
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    77
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Георгиев - ingivo
    Да споделя и аз понеже съм в същия коловоз като колегата . Никък не съм доволен от отвотките които купих към средата на юни . По добре е да се купят пълноценни семейства дори и на по висока цена особенно при ситуация като моята от 0 без никъкви пити инвентар и запаси от мед и прошец. Та да не съм пророк ама от 10 отвотки ако попаднеш на такива като моите догодина март ще трябва да ги обединиш в 5 иначе са аут . Не искам да съм краен и категоричен в мнението си защото може вината и да е в мен . СЕМЕЙСТВАТА които купих края на август са фърст. Та аз изчаквах да не избързам с купуването миналата година а то се оказва че съм закъснял. Повече отвотки НЕ купувам .
    Да питам как ги обединявате отвотките в края на март, надали можеш лесно да различиш коя майка е млада и коя стара че да елиминираш старата майка. Аз лично бих затоплил, стартовит, силно стесняване дори и на три рамки и хранене по малко, но през ден или всеки ден. Три пъти в седмицата по 200 грама сироп са повече от един път по 1 литър.
    Идеята ми е че ако предадеш 3000-4000 пчели края на март към едно семейство те лесно се губят. Трябва да се опиташ да ги накараш да люпят по-вече.

    P.S. - само да кажа, че не подкрепям идеята да поддържате слаби семейства малко си противореча но то никога нещата не са черно и бяла

  6. #46
    Наблюдател
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    1

    ТЕОРЕТИЧЕН НАЧИНАЕЩ ПЧЕЛАР

    Здравейте!Нов съм в сферата-някой ме запали на темата,взех си книга,гледах филми,четох форуми и реших да започна да се занимавам с пчеларство.Намерих си и кандидат учител дори.
    Проблемът ми е,че си нямам място.Започнах да търся подходящо тук в района на Пловдив,но......не знам вече какво трябва да търся.Къща с двор ли,паша ли,до община или горско ли да ходя.....подвижно пчеларство ли да мисля(то пък пак си трябва място за зазимяване). С една дума искам съвет от вас-как да започна?
    Желанието ми е да си купя 2-3 кошера ЛР ида видя как ще се справя,а после може и повече!

  7. #47
    Наблюдател
    Регистриран
    28.02.2013
    Мнения
    5

    Ако може 1 савет !

    Здравейте тази година мисля да се занимавам с отглеждане на пчели и искам да ви попитам кое е по-подходящо :да си взема кошери със пчелни семейства готови или, нови кошери с отводки и дали ще изкарам мед ако взема отводки ? става вапрос за около 10 кошера,също и кое по-подходящо време сега март или кам май месец -благодаря !

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски

    Re: Ако може 1 савет !

    Цитат Първоначално публикувано от vanki4a
    Здравейте тази година мисля да се занимавам с отглеждане на пчели и искам да ви попитам кое е по-подходящо :да си взема кошери със пчелни семейства готови или, нови кошери с отводки и дали ще изкарам мед ако взема отводки ? става вапрос за около 10 кошера,също и кое по-подходящо време сега март или кам май месец -благодаря !
    Здравеи!
    Избрал си страхотна година да се занимаваш с пчели!
    Подходящо е да вземеш (надявам се купиш) готови семейства в чисто нови кошери. Постоянно се продават такива. Питай, ако някой има семейства с почти пълни магазини, така добива ще ти е най-голям.
    Сметката е следната: 10 кошера по 45кг мед по 4.5лв = 2025лв ще искараш. Значи тарси кошери по 100лв задаси на 100% печалба най малко! Балами много не се отказвай! За да исбегнеш рискове, търси да ги купиш ниакаде края на юни началото на юли, но не по касно щото много ще тежат при пренасянето.
    Дано сам ти помогнал!
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #49
    Наблюдател
    Регистриран
    28.02.2013
    Мнения
    5
    това е че в моя регион около бургас в момента не сам намерил да се продават ! а мисля че юни ще е касно но все пак благодаря !

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Това е много несериозен коментар.
    Медът в кошера е 200 лева, пчелите с изградени плодникови и магазинни рамки 100, нов кошер 70 и накрая остава да намериш някой балък да го продаде за 100 лева.
    Успех в търсенето!

 

 
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •