Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 22 от 23 ПърваПърва ... 1220212223 ПоследнаПоследна
Резултати от 211 до 220 от общо 222
  1. #211
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    След като приплъзна,надупченото пликче отзад-напред,то остава там.Така ли?Благодаря!
    Да.Докато приберат меда от него/разбира се ако е имало нужда от подхранване/.

  2. #212
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Да.Докато приберат меда от него/разбира се ако е имало нужда от подхранване/.
    Мисълта ми е.Не трябва ли ,да остане в задната част на кошера,където предполам,ще бъде гнездото,при изразходвана храна?

  3. #213
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Мисълта ми е.Не трябва ли ,да остане в задната част на кошера,където предполам,ще бъде гнездото,при изразходвана храна?
    Кълбото/гнездото/ се формира винаги в предната част на кошера в зависимост доколко питите са пълни със запечатан мед.При консумиране на меда се движи от долу на горе и отпред назад, като равномерно разпечатва,затопля и втечнява захаросания запечатан мед,но никога него взема до летва.Винаги си оставя по 1–2см като венец до горната летва.Изяжда го само ако и назад не е останал и се качват над рамките.При тази ситуация където и да остане пликчето със спасителната храна е без значение.
    Но не мога да допусна че си ги докарал до това дередже.Със сигурност ти имаш още мед в задните части на питите,а то е видимо и без да вадиш питите.Затова остави пликчето/задния му край/ на 4–5 пръста от задния край на рамките,а предния му край докъдето стигне.Ако има много пчели в кошера,до 2 дена меда ще го няма.Тогава ще повториш упражнението,но с повече мед/кг./ Дано да съм ти обяснил разбираемо и да съм ти помогнал.Успех колега!

  4. #214
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2019
    Мнения
    3
    Здравейте колеги, с каква храна смятате да подхраните сега ?
    Дали питка с тимол или протеини ?
    Благодаря !

  5. #215
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Пило имаш ли?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #216
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2019
    Мнения
    3
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Пило имаш ли?
    Не съм ги ровил. По два килограма храна им сложих от русенската, но някой от кошерите не я свалиха нормално и няма да взимам отново от нея, затова питам от коя марка сте доволни вие, Apitom с тимол мисля да закупя, но виждам че beefonda е доста популялна във форума, затова пиша.

  7. #217
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Гладно и здраво сем. сваля все що е сладко...

  8. #218
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Stanchev Виж публикацията
    Не съм ги ровил. По два килограма храна им сложих от русенската, но някой от кошерите не я свалиха нормално и няма да взимам отново от нея, затова питам от коя марка сте доволни вие, Apitom с тимол мисля да закупя, но виждам че beefonda е доста популялна във форума, затова пиша.
    Какво значи" не я свалиха нормално" , сигурен ли си, че проблема е в храната

  9. #219
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от Stanchev Виж публикацията
    Не съм ги ровил. По два килограма храна им сложих от русенската, но някой от кошерите не я свалиха нормално и няма да взимам отново от нея, затова питам от коя марка сте доволни вие, Apitom с тимол мисля да закупя, но виждам че beefonda е доста популялна във форума, затова пиша.
    И аз не ги ровя, ама оня ден си бях засилил да вкарам преградната дъска малко навътре и гледам - на предпоследна рамка има запечатано и люпещо се пило.
    Тия твойте, ако са добре, имат удобен запас и евентуално не са почнали ударно с пилото, нормално е да не се стървят на купешката храна. Почнат ли веднъж с пилото, най-добре е да не спират - така, че преценяй - имат ли недостиг на прашец, трябва да им подаваш заместител.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #220
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2019
    Мнения
    3
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Какво значи" не я свалиха нормално" , сигурен ли си, че проблема е в храната
    За мен не е нормално кошер с малко останал мед, да не се подхранва от пуснатите му питки. Преди дни установих, че един от кошерите е отпътувал ... Когато го отворих, за да подам нова питка, видях как цялата стои, семейството е на кълбо точно под храната. Бе на 4ри междурамия кълбото при последня преглед. Затова мисля така, че не я харесаха храната.

 

 
Страница 22 от 23 ПърваПърва ... 1220212223 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •