Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 23 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 222
  1. #131
    Наблюдател
    Регистриран
    19.01.2012
    Мнения
    17
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Ганев
    Изводите са,че ако стегне февруари корав студ,голям процент от тези форсирани семейства ще отлетят към оня свят!!!
    може и да си прав но за семейства с по малко пчели ,а тези с 7-8 рамки не мисля.дерзай

  2. #132
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393

    Re: Подхранване

    Цитат Първоначално публикувано от РУМ71
    Семействата с питките имат по на 2 рамки пило запечатано
    А каква е целта на това ранно развитие? Да не би да гониш добив от кокичета и минзухарчета wink; ... или ще правиш ранни отводки?
    Дано да имаш късмет с редовното облитане...
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  3. #133
    Наблюдател
    Регистриран
    19.01.2012
    Мнения
    17

    Re: Подхранване

    Цитат Първоначално публикувано от FVCVS CAESAR
    Цитат Първоначално публикувано от РУМ71
    Семействата с питките имат по на 2 рамки пило запечатано
    А каква е целта на това ранно развитие? Да не би да гониш добив от кокичета и минзухарчета wink; ... или ще правиш ранни отводки?
    Дано да имаш късмет с редовното облитане...
    Правя ,както и преди писах с цел експеримент. За това и само на 10 семейства.За мен подхранването с продукт от самите пчели има много по голям ефект.Стига с тия витамини протеини и извари това не са прасета! wink;
    И това,че съм ги обрекъл на смърт е доста пресилено все пак те са изпреварили другите семейства с едни 7-10 дни. нима вашите семейства са още без личинки.

  4. #134
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    може и да си прав но за семейства с по малко пчели ,а тези с 7-8 рамки не мисля.дерзай[/quote]

    Семействата с по-малко пчели няма да се възбудят!Само силните ще го направят!
    1000 пчелари - 1000 технологии

  5. #135
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Ранното пило не винаги означава по-бързо развитие.

    Американците са открили че подхранването с протеинови питки през есента дава много по-голям резултат за силата на семействата през пролетта, отколкото подхранването няколко месеца преди това.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #136
    Наблюдател
    Регистриран
    19.01.2012
    Мнения
    17
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Ганев
    може и да си прав но за семейства с по малко пчели ,а тези с 7-8 рамки не мисля.дерзай
    Семействата с по-малко пчели няма да се възбудят!Само силните ще го направят![/quote]

    Ти пробвал ли си или така смяташ.

  7. #137
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393

    Re: Подхранване

    Цитат Първоначално публикувано от РУМ71
    нима вашите семейства са още без личинки.
    При нас не са облитали от 30 ноември и съответно не съм ровил из кошерите оттогава, та не знам какво имат, но личинки не ми трябват. Повече бих се зарадвал на един хубав топъл ден за облитане и очаквам с надежда прогнозите за топло време в понеделник да не се окажат пак кьорфишек.

    Колкото до изварата, разбира се, че тя не би могла да замести напълно прашеца, но когато няма риба и ракът е риба. Предполагам, че ефектът от нея ще е сходен с този, от сухото мляко. Според проучвания, сухото мляко замества прашеца до 20%, соевото брашно ок. 50%, кокошите яйца 10%, а комбинация от прашец, соево брашно и суха мая - ок. 70%. Млякото (подозирам, че изварата също) е подходящо при отглеждане на пило, а соевите протеини се натрупват в организма на пчелата (в т. нар. мастно тяло). Сухата мая пък е прекалено скъпа и не си заслужава да се купува. Добре е при хранене с тези заместители да има поне някакъв приток или запас от прашец в гнездото, или пък да се добави към заместителите.

    Аз пък съм планирал да им раздам Апитом с цветен прашец и самоделно тесто със сухо мляко, и соево брашно, но малко по-късно.
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  8. #138
    Наблюдател
    Регистриран
    19.01.2012
    Мнения
    17
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator
    Ранното пило не винаги означава по-бързо развитие.

    Американците са открили че подхранването с протеинови питки през есента дава много по-голям резултат за силата на семействата през пролетта, отколкото подхранването няколко месеца преди това.
    Американците открили ,американците доказали стига с тия американци .Държава с 200 г история ще ми дават наклон на ... Те първо да се справят с изчезването на пчелите си тогава да доказват за това и онова. Съжалявам за малко острия отговор но ми писна от тая нация .

  9. #139
    Наблюдател
    Регистриран
    19.01.2012
    Мнения
    17

    Re: Подхранване

    [quote="FVCVS CAESAR"]
    Цитат Първоначално публикувано от РУМ71
    нима вашите семейства са още без личинки.
    При нас не са облитали от 30 ноември и съответно не съм ровил из кошерите оттогава, та не знам какво имат, но личинки не ми трябват. Повече бих се зарадвал на един хубав топъл ден за облитане и очаквам с надежда прогнозите за топло време в понеделник да не се окажат пак кьорфишек.

    Облитаха се и на 02.01.2013 и на 16.01.температури над 15 градуса .Извинявам се предварително, не искам да ви давам уроци защото не ви познавам но вземете и се ровнете в края на януари в 3-4 семейства и вижте дали няма личинки! успех

  10. #140
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393

    Re: Подхранване

    Цитат Първоначално публикувано от РУМ71
    вземете и се ровнете в края на януари в 3-4 семейства и вижте дали няма личинки!
    За мен не е важно дали ще има личинки, а дали те ще са 20-30 бр. или 10-15 хил. Впрочем, в гнездата мисля, че вече са се понатрупали факторите, отключващи гледането на пило, та може да има някоя и друга личинка още в момента. Ако зависеше от мен обаче, щях да забраня на майките изобщо да снасят през януари, но за съжаление, аз съм само страничен наблюдател и мога единствено да не подпомагам допълнително процеса.
    Все пак, от чисто "научен интерес", би ми било любопитно да разбера какви са резултатите от твоя експеримент и ще очаквам с нетърпение развръзката. wink;
    Желая ти успех в начинанието!
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

 

 
Страница 14 от 23 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •