Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 23 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 222
  1. #31
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  2. #32
    Цитат Първоначално публикувано от kjuchukov89
    Искам да споделя какво правя за зимно подхранване/изхранване и основно подбудително/ Желателно е семейството да е с две хранилки,като едната е с цял капак стъкло и се слага по-мека смес със парче тензух отгоре от март до слънчогледа,като това подхранване е независимо от пролетното даване на сироп.
    Не знам за теб колега, но до слънчогледа на много места колегите вече са извадили по 3 реколти мед. Рапица, акация, липа или ливади. Ако се налага да ги храня точно в този период, аз лично се отказвам от пчеларстване.

  3. #33
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    Цитат Първоначално публикувано от kjuchukov89
    Искам да споделя какво правя за зимно подхранване/изхранване и основно подбудително/ Желателно е семейството да е с две хранилки,като едната е с цял капак стъкло и се слага по-мека смес със парче тензух отгоре от март до слънчогледа,като това подхранване е независимо от пролетното даване на сироп.
    Не знам за теб колега, но до слънчогледа на много места колегите вече са извадили по 3 реколти мед. Рапица, акация, липа или ливади. Ако се налага да ги храня точно в този период, аз лично се отказвам от пчеларстване.
    Колега тук в добруджа акация почти не се вади,поради лошо време.На 3 години веднъж ако изкараш акация е добре.При мен основни паши са рапица,кориандър,слънчогле д и тази година имаше бял трън.Когато има паша,пчела в хранилката с тесто няма!!!

    Честита Нова Година!
    Пожелавам на всички здраве и късмет!

  4. #34
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Колеги от къде вземате този чиптоник защото аз неможах да намеря никаде и бихте ли споделили с какво мелите захарта за получаване на пудра захар че по магазините е доста скъпа?

  5. #35
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    perdeee, щом е поливитаминозен препарат за птици потърси във ветеринарна аптека.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Потърси не в магазините, а в складовете на едро. И не на разфасовки по 500гр а по 5кг, 25кг. В краен случаи с фуражомелката.

  7. #37
    Наблюдател
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    7
    Здравеите! Тъи като имам пчели само от 2 години и съм още начинаещ тази зима имам малък проблем . Миналата зима подхранвах пчелите си само с озахарен мед и нямах никакви проблеми. Но тази година при първото хранене още извадих бурканите с стар мед който трябваше уж да е озахарен но ми изглеждаше малко мек но въпреки това го сложих. След седмица прожерявам дали имат още от него но още на първия кошер медът беше се разтекъл настрани от хранилката. Реших да проверя останалият мед в бурканите в мазето и за мое учудване всички бяха като първия при положение че са от различни години и месста. Сега се чудя по какъв начин да храня с този мед или как да го напрявя по твърд че да не се разтича по възглавницата на съндъка sadsmile;. Предварително блгодаря!

  8. #38
    Бъркай меда с пудра захар за да го сгъстиш и го слагай в наелон или овивай във вестник. Аз подхранвам по същият начин, овивам меда във вестника, късам му една дупчица и го слагам върху кълбо директно върху рамките. Във форума има доста рецепти и можеш да им метнеш по един поглед, аз освен мед и пудра захар слагам и малко извара и оцет някой слагат и сухо мляко.
    www.izdeliadarvo.com Пчелни кошери и рамки!

  9. #39
    С пудра захар сгъстяваш меда , може да го сложиш в найлонови пликчета , да не тече над рамките и още и още

  10. #40
    Наблюдател
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    7
    Мерси за бързите отговори! Още преди да пиша първия път разгледах някои от рецептите но понеже от учителят ми който ми даде първите уроци ми е казвал да храня само с мед но сега го няма да се допитам до него та за това реших да пиша тук. Мисля да изпробвам варианта с весник или наилонка. Мерси за помоща!

 

 
Страница 4 от 23 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •