Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 23 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 222
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Това се прави на пролет. И вместо извара и сухо мляко се слага прашец. така подадена питка ще стимулира развитието на семействата и може да създаде неприятности,сега се слага само мед и пудра захар.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Това са пчели, Колеги, не са прасета.
    Сега хранете само с мед, въглехидратна храна за енергия и топлина. Рано е още да стимулирате семействата за отглеждане на пило. Трябва да тръгне прашеца в природата, тогава ще тръгне основно отглеждането на пило. Сега ако ги стимулирате, ще трябва зимните пчели да измукват белтъците от мстното си тяло, а това не е добре. Ранното пило е загубено пило. Но всеки сам си решава сам.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    Сега хранете само с мед, въглехидратна храна за енергия и топлина.
    Гена,можеш ли да направиш разлика между бира и вино?Кое ще стопля повече?За мен бира =мед,вино=захар.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    И вино и бира ... Дядо Попе

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    При мен още в края на февруари от леската при хубаво време започват да вкарват масово прашец.Това им действа доста стимулиращо.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    04.06.2011
    Мнения
    35
    Много съм съгласен със Станко и Евгени. Не тръгне ли прашеца в природата ... само мед. И верно, обърнахте пчелите на прасета :D Б12 , F16 :D . Аз не съм виждал нито една пчела да виси на аптеката за Б12 :D
    Jikata-OVECH

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Цитат Първоначално публикувано от Jikata-OVECH
    Много съм съгласен със Станко и Евгени. Не тръгне ли прашеца в природата ... само мед. И верно, обърнахте пчелите на прасета :D Б12 , F16 :D . Аз не съм виждал нито една пчела да виси на аптеката за Б12 :D
    Нито пък прасетата :D

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    30.11.2010
    Мнения
    36
    Цитат Първоначално публикувано от Jikata-OVECH
    Много съм съгласен със Станко и Евгени. Не тръгне ли прашеца в природата ... само мед. И верно, обърнахте пчелите на прасета :D Б12 , F16 :D . Аз не съм виждал нито една пчела да виси на аптеката за Б12 :D
    А колега на моите им давам F16 и летят като реактивни самолети МИГ16 и ми носят много мед :D :D

  9. #29
    Искам да споделя какво правя за зимно подхранване/изхранване и основно подбудително/ завирам една част вода /голяма чаена чаша/и добавям три части
    кристална захар и бъркам до разстапяне на захарта.Получава се гъст сироп,в който при изстиване доливам 350гр. мед.Добавям 250гр. сухо мляко,40 капки ''ЧИКТОНИК'',една щипка сол,10грама лимонтозо и на върха на чаена лъжичка кобалт.След като го разбъркам всичко това добре,започвам да добавям пудра захар до получаване на консистенция,която не залепва по ръцете.После ги пълня във канцеларски джоб(1 джоб побира около 800-900 грама смес със дебелина 1см) и са готови за даване на семейството.Даването на семейството е препоръчително около 60-70 дни преди главна паша за района.Не съм съгласен с колеги,които хранят само с мед и медовите запаси на семейството.Това съм го взаимствал от опита на сръбски и хърватски пчелари.Желателно е семейството да е с две хранилки,като едната е с цял капак стъкло и се слага по-мека смес със парче тензух отгоре от март до слънчогледа,като това подхранване е независимо от пролетното даване на сироп.В Добрич има фирма,която продава соеви фибри(брашно) без ГМО и мисля тази година да пробвам вместо сухо мляко,като завишя количеството двойно на соевите фибри.До март месец питките се дават върху рамките.
    С една част вода и три части кристална захар се получават около 4.5кг питки.

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Това е една много добре балансирана рецепта за приготвяне на кърмова маса. Сухото мляко може да се замени с изсушен и добре съхраняван цветен пчелен прашец(пролетен) или с неговия най-добър заместител - канадската белтъчно-витаминозна храна Feed Bee.Описаното приготвяне на самата кърмова маса според мен не изглежда трудоемко. Може да възникне въпрос от колегите - какво е това ЧИКТОНИК(Chiktonic). Това е комплексен минерално-поливитаминозен препарат на "INVESA"- Испания, който регулира оптималното съотношение витамини - аминокиселини, способства за повишаване резистентността към инфекциозни агенти от различен произход при птици.Спокойно може да се добавя и към храната на пчелите и няма странични действия.

 

 
Страница 3 от 23 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •