Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 40 от общо 40
  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    23.01.2012
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    тервел
    а знаете ли аз какво правя....есента хвърлям под всеки кошер по няколко пъти по една лъжица отрова за мишки....и така и пролетта

  2. #32
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Има ли някой представа дали мишката е в състояние да прегризе алуминиево тиксо. Вярно е че метала в тиксото е много тънък, но може би като види метал, мишката въобще няма да се пробва. Също така има вариант да се изреже някаква тънка ламарина (например от капачки за буркани или покривна ламарина за кошер), и после тази ламарина да се залепи на критичните места с алуминиево тиксо.

    Просто си търся някакъв евтин и лесен начин профилактично да си реша проблема с мишките, и във връзка с това живо ме интересува някой правил ли е експерименти в тази насока. Също така имам и още една молба - можете ли да публикувате някоя друга снимка на прояден от мишка кошер. Искам да видя къде и как прояда мишката, но на практика в интернет не можах да намеря никакви снимки.

  3. #33
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Има ли някой представа дали мишката е в състояние да прегризе алуминиево тиксо. Вярно е че метала в тиксото е много тънък, но може би като види метал, мишката въобще няма да се пробва. Също така има вариант да се изреже някаква тънка ламарина (например от капачки за буркани или покривна ламарина за кошер), и после тази ламарина да се залепи на критичните места с алуминиево тиксо.

    Просто си търся някакъв евтин и лесен начин профилактично да си реша проблема с мишките, и във връзка с това живо ме интересува някой правил ли е експерименти в тази насока. Също така имам и още една молба - можете ли да публикувате някоя друга снимка на прояден от мишка кошер. Искам да видя къде и как прояда мишката, но на практика в интернет не можах да намеря никакви снимки.
    Плъховете прегризват пакет от алуминий тънък, но все пак алуминий. - Предполагам и мишката ще може, ако иска.
    Ал. фолио на минералната вата грижливо си го отварят и си правят гнездо вътре.
    Мишката може да мине през отвор висок 1см, тоест ти трябва да го направиш 6-8мм.
    Въпросът е да изгуби интерес, а не да не може да мине.
    Винкел(1-2мм) или шина с прерези през няколко см ще свърши работа или летви 5х3см с прорези. Ако имаш ал. радиатори става идеално, а ако трябва да е по-широко, може да махнем през едно ребро.
    Ъгъл за гипсокартон може да свърши работата, но и цената е по-висока.
    Плаките са още по-евтин вариант, аз ги вземам по 0.66лв(3бр-2лв), като я сгънеш на две и нарежеш с ножицата ще стане.
    Поликарбонатна плоскост - пчелите ще минават странично през дупките(каналите).
    Пчелите трудно изнасят умрелите през мишепредпазителя.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Има ли някой представа дали мишката е в състояние да прегризе алуминиево тиксо. Вярно е че метала в тиксото е много тънък, но може би като види метал, мишката въобще няма да се пробва. Също така има вариант да се изреже някаква тънка ламарина (например от капачки за буркани или покривна ламарина за кошер), и после тази ламарина да се залепи на критичните места с алуминиево тиксо.

    Просто си търся някакъв евтин и лесен начин профилактично да си реша проблема с мишките, и във връзка с това живо ме интересува някой правил ли е експерименти в тази насока. Също така имам и още една молба - можете ли да публикувате някоя друга снимка на прояден от мишка кошер. Искам да видя къде и как прояда мишката, но на практика в интернет не можах да намеря никакви снимки.
    Сигурен съм че може. Имам на едно дъно проядена мрежа. Ако се сетя като ходя на него пчелин, ще го снимам, тъкмо ще го разгледам и как точно се е случило, че си нямам точно обяснение.

  5. #35
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    По принцип на полето има хиляди мишки и въпреки това когато някой пчелар се оплаче, обикновенно са му проядени само 1-2 кошера. Защо не са проядени всичките? Сигурно има нещо, което възпира мишките. Може би не може да гризе навсякъде. Трябва да има нещо, което да я привлича или да я отблъсква. Трябва да има някакви предпочитания. Въобще - нуждая се да видя поне едно 20-30 различни снимки, за да си изясня защо точно този кошер е нападнат от мишки. Трябва и да видя къде точно прогризва - отдолу, отгоре, отстрани, дали е дълбоко или плитко и т.н.

    По принцип не ми харесват съществуващите миши предпазители, които са в продажба. Те защитават челото на кошера, но не защитават дървото под него. Това достатъчно ли е? Не трябва ли входа да се защити с нещо като L, за да запуши както отвора на прелката, така и малка част от хоризонталната дъска?

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Алуминиево тиксо ли??? Прегризват стоманена оплетка на 11мм коаксиален кабел и изолацията до централното жило! Имам няколко такива мостри, донесени ми от техниците по поддръжка на мрежата за кабелна телевизия. А съм виждал и опечен плъх, прегризал коаксиала на локационна станция към магнетрона. Само че там са много волтовете!
    Този пост е редактиран от tsc1; 15.10.2014 в 20:19.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Моето решение за предпазване от мишките аз и друг път съм го писал ,че за мен зимуване на горна прелка е най доброто значи просто затварям долната прелка докато не дойде пролетта конфигурацията е мрежесто дъно един,два магазина и плодника с отворена прелка таблата се заменя с плетено платнище от което правят чували и никакво затопляне.

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Защо всички се втурачвате в мишките или просто ги използвате като нарицателно на десетките гризачи, които вършат подобни, че и по-големи пакости. Да вземем за пример една Белка, която притежава много по-големи способности от мишката и би прегризала дори алуминиева плака като тези, които се ползват за покрив на пчелен сандък.

  9. #39
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Моето решение за предпазване от мишките аз и друг път съм го писал ,че за мен зимуване на горна прелка е най доброто значи просто затварям долната прелка докато не дойде пролетта конфигурацията е мрежесто дъно един,два магазина и плодника с отворена прелка таблата се заменя с плетено платнище от което правят чували и никакво затопляне.
    Радо под чувалите върху рамките слагашли някакви клечици?И чувалите от зебло ли са или от тези найлоновите от захар?

  10. #40
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    Радо под чувалите върху рамките слагашли някакви клечици?И чувалите от зебло ли са или от тези найлоновите от захар?
    Найлоновите от захар и никакви дъсчици после когато слагам питката е много лесно.

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •